Pankkitunnuksilla ja lasku spostiin?

81-2

Tarvitsen hakea 1000-1500€ lainaa/luottoa tasapainottamaan taloutta.
Pitäisi saada haettua pelkästään verkkopankkitunnuksilla ja siten ettei paperista laskua tulisi kotiin vaan pelkästään sähköpostitse.
Tiedättekö tälläisiä paikkoja?

Kyllä, yritin hakea pankista, mutta tuloni ovat pienehköt enkä saanut. Lienee Osuuspankin kirous :/ Katselin pikavippejä/luottoja tuolle summalle, onkohan mitään paikkaa jossa maksun saisi useammassa erässä? Ostosraha vaikutti hyvältä, entäpä Risicum? Onko muita?

Pikaisia vastauksia kiitos :) Ja haukkujat, älkää vaivautuko ja saarnatko!

5

437

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • f874

      Istut pankin päällä. Ota siitä rahaa.

    • 10
    • herruus

      http://sahkoisetvippilaskut.blogspot.com/

      NOISTA SAA LASKUT SÄHKÖPOSTIIN!

      ensilaina ei tokikaan aina välttämättä ole noin iso, mutta ota parista paikasta?

      "parhaimpina" paikkoina on vivus ja euroloan! Tosi helppoja ja nopeita, hakemukset aivät maksa jne jne.. ja tosiaan ne laskut tulevat sähköpostiin! Myös everyday on kätevä!

      noin isoa summaa kannattaa kokeilla esim suomivipistä (vain 30vrk maksuaikaa) tai risicumista / okmoneystä!

    • JonniG

      Vaikka ketju on jo vähän vanha, niin tuollaiset pankkitunnuksen kautta haettavat pikavipit ovat yleistyneet todella paljon viimeisen parin vuoden aikana. Ainakin http://pikavippi-pankkitunnuksilla.fi on hyvä osoite tohon tarpeeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      101
      4240
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      50
      3030
    3. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      311
      2768
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      62
      2292
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      76
      1514
    6. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1354
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      95
      1255
    8. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1121
    9. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      77
      1118
    10. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      63
      1055
    Aihe