Tämä oli se tähtitodistaja, jota hehkutettiin oikeudenkäynnin aikana:
Poutanen on edelleen kertonut, että klubin signaalijärjestelmä on yksi
parhaimmista signaaleista, mitä hän on markkinoilla nähnyt, ehdotonta
huippua. Klubin Signals-järjestelmällä on varmasti taloudellista arvoa.
Hänen oma arvauksena klubin signaalin rakenteesta oli, että yksi tekijä
oli valuuttaputkiajattelu, putken sisäinen liike, tietynlaisia indikaattoreita
joilla käännettä ennakoidaan, japanilaiset kynttilät, yliosto- ja ylimyyntiindikaattorit.
Saattaa olla niinkin, että Kailajärvi on käyttänyt dynaamisia
putkia. Kailajärvi on käyttänyt myös talousraportteja, mitä Poutanen ei
itse tee. On sinänsä mahdollista rakentaa sellainen signaali, joka ottaa
huomioon talousraportin antoajankohdan, mutta ei sen sisältöä.
WC:n tähtitodistaja
31
283
Vastaukset
- taliaivoko olet?
Sinulta vain unohtui kertoa, että Poutanen myös teki Hannun signaaliin peesaavaa voitollista valuuttakauppaa todistettavasti itse oikealla rahalla, mutta ilmeisesti haluat mieluummin puhua japanilaisista kynttilöistä ja niistääkään et mitään ymmärrä mitä niillä tarkoitetaan.;)
Poutanen on myöskin Puttosta enemmän perehtynyt vuosia valuuttakauppaan ja siinä käytettäviin apuvälineisiin. Hän ei vertaa valuuttakaupan tekemistä kolikonheittoon.;) Viisas mies on Poutanen. - HuuAAAhhAaaaa
Voi Herran Jestas sentään! Ihanko Poutanen on tehnyt valuuttakauppaa oikealla rahalla kun muut tekivät virtuaali aku-ankalla. Parilla kympilläkö vai millä summalla? Taisi peesata vain tubeen persettä. Kyllä nämä virtuaali-venkulat vielä vaan jaksavat.
- ripa ska
joko ukko kohta lyö todisteet pöytään, vai varttuuko äijä lisää itsemurhia niinkuin hannukin ?
- on kuollut APM
ripa ska kirjoitti:
joko ukko kohta lyö todisteet pöytään, vai varttuuko äijä lisää itsemurhia niinkuin hannukin ?
Ropluutti on kuollut, rakastettuni
Ei tao rahaa ei pienennä tuomioita
Hänen pipsejään hänen pohjatonta MB tiliään, hänen ...sensuroitu
- Cleet
Puttonen on todistettavasti Suomen paras talousasiantuntija ja osaketradegisti
hänellä on oma noin 2 miljoonan euron salkku hän on käynyt kouluja sekä opettaa itse taloustieteitä. Hmm mikä on Poutanen aivan outo nimi ei sano mulle yhtään mitään, myöskään googlesta ei löydy mitään. Oikeushan teki oikein kun ei pitänyt painoarvoa hänen höpinöilleensä.
Myöskään sellaista robottia ei vielä ole joka osaisi tulkita oikein fundamenttisen tiedon ja sen antaman tiedon suuntaamisesta markkinoille. Nyt capitalaiset pullon korkki kiinni - Cleet
Milläs Poutanen todistaa, että tasan tarkkaan juuri wincapita fxtraders singnaalilla ois tehnyt voittoa. BUHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
- Cleet
Viran omais rikollisten takavarikoimat kynttilät ei ainaka todista nyt niin monellla paikalla nottei millään Poutanen kerro. Se singnaaleista. BUHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
- mielisairaalaan
Oho! Onks Cluso päässyt häkistä
- huh huh
Jos japanilaiset kynttilät oli Hannun parhaan todistajan todisteargumentti, niin huh huh.
- Cleet
meillä capitalaisilla PALAA KYNTTILÄT LOPPUUN
BÄHÄHÄHÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ- Tilaa lisää
Cluosolla napit pahasti lopussa.
- Closoo627
Tilaa lisää kirjoitti:
Cluosolla napit pahasti lopussa.
On tainnut kynttilä vintillä sammua..kun ei ollut jaappanilainen
Eihän meillä ole enää tarvetta valehdella tai kuulla valheita. Magneettimiehen todistus on luettavissa käräjäoikeudn tuomiosta.
" Omassa valuuttakaupassaan Poutanen oli käyttänyt yhtä aikaa klubin
signaalia ja omia signaalejaan. Klubin signaali oli hänelle vahvistava tekijä,
omiin signaaleihin saattoi luottaa paremmin...." Siinä se peesausjuttu oli. Magneettimies treidasikin omilla sydeemeillään. Miksi nimimerkki "Taliaivoko olet?" huutelee valheita?
" Poutanen oli sijoittanut oman tilinsä kautta pääasiassa muiden
henkilöiden varoja noin 112.000 euroa ja hänen tililleen oli klubista
siirretty noin 319.000 euroa. Voitot olivat olleet pääasiassa mainittujen
toisten henkilöiden voittoja." Viisas mies tuo magneettimies. Pelasi muiden rahoilla.
" Kynttilätekniikan mallintamisen oppimiseen menee vuosia."
Näin sanoo magneettimies. Itse väittäisin, että japanilaisten kynttilöiden oppimiseen menee vuosisatoja.
http://www.doria.fi/bitstream/handle/10024/52592/nbnfi-fe201001211155.pdf?sequence=3
" Teknisen analyysin juuret johtavat jo 1600- luvulle Japaniin. Siellä riisinviljelijät pyrkivät ennustamaan riisin myynnin ja hinnan kehitystä teknistä analyysiä hyväksikäyttäen.Tällöin syntyi ensimmäinen teknisen analyysin menetelmä, Japanilaiset kynttilät."
Näin ne japanilaiset kynttilät syttyivät synkkänä talvi-iltana sponssien karvaissa päissä. Sponssit katsoivat hymyillen toisiaa ja ihastelivat kynttilöiden loistetta. Mikäpä siinä oli treidatessa japanilaisten kynttilöiden loisteessa.Japanilaiset kynttilät eivät jättäneet minua rauhaan. Kuvittelin, miten riisiviljelijät pyhä Fujivuoren juurella bambumajoissaan iltaisin piirtelivät tussilla riisipaperille noita kynttiläkuvioitaan ja pohtivat parasta hetkeä myydä riisisato.
Voisiko vuosisataisessa itämaisessa viisaudessa olla jotakin, minkä nykypäivän valuuttatreidaajankin tulisi oppia.
Banzai! Tempaisin katanan tupesta ja ryntäsin webbiviholliseni kimppuun. Hämmästykseni oli suuri, kun löysin tämän:
http://candlestickgenius.com/top-10-candlestick-patterns/
Japanilaiset kynttilät muodostavat kuvioita ja näiden kuvioiden salaisuuksien oppimiseen menee vuosia. Magneettimies olikin oikeassa.
Kun kynttilät muodostavat kuvion " Aamun nouseva Doji tähti", on aika ostaa kuin hirvi. Jos kynttilät ovat asennossa "tummareunainen myrskypilvi
", on aika myydä kaikki, ostaa vahva köysi ja hirttää itsensä kukkivaan kirsikkapuun oksaan.
Japanilaisissa kynttilöissä olikin jotakin elämää suurempaa. Ei ihme, että sponssit lumoutuivat japanilaisetn kynttilöiden tuikkeesta.- uuttavuotta vallulle
no kun nämä ei ole treirannu mitään, puhuneet vaain siitä meinaamisesta josko ensivuonna tyyliin, eikos se tili tehty aivan muilla konsteilla, noin kädet seläntakana, jotta se tosta kaupasta.
- Mr Toppila
Kiitos Valuuttakauppias, mainio linkki.
Vaikka tekninen analyysi onkin substanssiin perustumaton uskonasia, sillä kieltämättä
voi saada tuloksia lyhyessä treidauksessa ainakin siihen uskovien kesken.
Ihan niinkuin voodoollakin.
Pääsääntöisesti paremmin tiedoin ja vermein varustettu voittaa. Niin että ropaus
substanssia ja lisäksi jaappanilaista kyntteliä suksenpohjaan niin pipsit paukkuvat.
Tai sitten ei.
. - Shahov
Heh, Japanilaiset kynttilät ovat auttamattomasti out of season, ainakin mikäli on uskominen Chromen automaattista kielenvääntäjää.
Nyt pitää olla .. Kynttilänjalkamalli. Kyllä vain, kynttilänjalkamallit ovat nyt uusinta hottia.
" Tämä on kaksipäiväinen kuvio, jossa ensimmäisenä päivänä ruumis on pienempi kuin myöhemmät kynttilänjalka, ja ne ovat molemmat vastapäätä värejä. Tämä malli pidetään karhumainen kun se ilmestyy lopussa nousuun ja nouseva kun se esiintyy alas trendit markkinoilla." ( Väännös by Google Chrome ) - Kynttiläkauppias
Shahov kirjoitti:
Heh, Japanilaiset kynttilät ovat auttamattomasti out of season, ainakin mikäli on uskominen Chromen automaattista kielenvääntäjää.
Nyt pitää olla .. Kynttilänjalkamalli. Kyllä vain, kynttilänjalkamallit ovat nyt uusinta hottia.
" Tämä on kaksipäiväinen kuvio, jossa ensimmäisenä päivänä ruumis on pienempi kuin myöhemmät kynttilänjalka, ja ne ovat molemmat vastapäätä värejä. Tämä malli pidetään karhumainen kun se ilmestyy lopussa nousuun ja nouseva kun se esiintyy alas trendit markkinoilla." ( Väännös by Google Chrome )" On olemassa satoja, ellei tuhansia kynttilänjalkamalleja, jotka on tunnistettu ja joita käyttävät sijoittajat parantavat kaupankäynnin suorituskykyä. Kynttilänjalkaindikaattoreita on parasta käyttää yhdessä muiden analyyttisten välineiden kanssa tuottamaan optimaalisen suorituskyvyn. Tässä ovat top 10 kynttilänjalkakuvioita, joita tulisi harkita kaikkien kauppiaiden ja niiden hyöty sijoitustoiminnasta on seuraava:"
Paskakääntäjä Shahovilla. Tässä paremmalla koneella käännettynä, mitä japanilaisilla kynttiilänjaloilla saadaan aikaiseksi.
Kyllä tämän opetteluun magneettimieheltäkin vuosia meni.
- heps kukkuu
minustakin se on varmaan parhaimpia, mihin olen tutustunut, kaikista yhdestä. Kyllä se on paras.
- Vasta(vihta)mangneetti
Jos joku tarvii hoitoa on magneettimies.
Typeryyksiä laukoo oikeudessa, on siinä useammat pökät joutunut vaihtamaan kun on naurettu vedet silmissä. - heps kukkuu
Vasta(vihta)mangneetti kirjoitti:
Jos joku tarvii hoitoa on magneettimies.
Typeryyksiä laukoo oikeudessa, on siinä useammat pökät joutunut vaihtamaan kun on naurettu vedet silmissä.Itse asiassa kynttilämalli voi olla hyvinkin arvokas. Ainakin sähkö ongelmien aikana, mitä korkeampi ja paksumpi malli, sitä arvokkaampi, tosin japanilaisen kynttilän sijaan käy yhtä hyvin kotimainen Havinkin kynttilä.
Niin ja tulitikuilla onnistutaan saamaan vielä se lopullinen älyn väläyskin, tai siis tässä tapauksessa valoa pimeässä.
Tosin havin kynttilämallissa ongelmana taitaa olla että kun sitä käytetään tarpeeksi, jäljelle ei jää mitään. Taitaa olla sama ongelma kuin WC:n malleissa. Ai niin Capitan tapauksessa hankittan uusi tunkkeja -> ja taas japanilainen kynttilä kukoistaaa, hei niinhän saadaan havinkin kynttilöissä, sytytetään uusi kynttilä.
- väleä on
kyllä tämä on niitä yleisiä kukkia joita mieskun mies käy narauttamassa ja ne parhaimmat ovat viiden kehäseinän sisällä joita pirunmoinen porukka vielä kokoajan kehittelee.
- 18+18
Pitäisköhän 'väleä on' mennä nukkumaam ?
- 52- viikoa jälellä
18+18 kirjoitti:
Pitäisköhän 'väleä on' mennä nukkumaam ?
Katos oli tullut kommentikin, eihän ne yliset kukat sitä lopullista tulosta tee tiiät ihtekkin, pitää olla valittu, kiitos kommentista kuitenkin.
- kyselivät vain
18+18 kirjoitti:
Pitäisköhän 'väleä on' mennä nukkumaam ?
miltä se nyt tuntuu, se omille sormille isku
- näinhän siinä kävi
18+18 kirjoitti:
Pitäisköhän 'väleä on' mennä nukkumaam ?
mahtaa olla mukavaa palloilla kartsalla sormet mustana
- Palaako kynttilät
Palavatko japanilaiset kynttilät tälläisessä myrskyssä? Voiko valuuttakauppoja tehdä myrskyn aikana?
- 0000000000000000000
palaa meidän capitaisten kyttilät palaa, molemmistä päistä.
rehtoorin kynttilä on jo sammunut- Hynää kyttilällä
Onkohan rehtoorilla edes kynttilää,, sytyttää ei varmasti osaa..
Toisten rahoja osaa kyllä haalia - kaalia kaalia
Hynää kyttilällä kirjoitti:
Onkohan rehtoorilla edes kynttilää,, sytyttää ei varmasti osaa..
Toisten rahoja osaa kyllä haalia--Toisten rahoja osaa kyllä haalia --
eikun rehtuuri osaa graalia toisten rahat
- on selvä näuttö tjaa
tosta yleisestä rötösluettelosta voi aina päätellä kuka meille vih tui lijoille heriaa heittää vastaan, uhreista harvoin täällä käy tekemässä sellaisen karhun kieppiä jolloin keppiä ja maata polisee kauan ilmassa ja --huutava jotta sylkeä lentää ruurulta, -aivan joutuu näppiksiä suojata jotteivat hapetu, ei hätiä mitiä, kun tunnetaan toisemme, meillä ei ole mitään hätiä onkos teillä ja onhan tässä meillä laaja löysä yhteisö koko kansan tuki, entäs teillä, kun on näinkin selvä näyttö--- ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k984158Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k402944Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille2652470Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet612166- 721466
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen761310- 931181
Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911101- 711004
Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?57965