Suomalaisten hyvät arvot ja toimintatavat saivat pres. vaaleissa vahvan kannatuksen. RKP:n ja kulttuuristalinistien junailema ns vastajytky jäi mitättömäksi tussahdukseksi, sillä niillä arvoilla oli vain vähän kannatusta. Suomalaiset arvot ja toimintatavat ovat maailman kärkipäästä. Miksipä niitä kyettäisiin mitenkään korvaamaan huonommilla?
Suomalaisuuden Jatkojytky tapahtui
3
70
Vastaukset
- rautaako?
"Suomalaiset arvot ja toimintatavat ovat maailman kärkipäästä. Miksipä niitä kyettäisiin mitenkään "
Näinhän maailmalla on yleensä oletettu. Mutta viime kevään surulliset vaalit johti suureen muutokseen siitä mitä mailmalla meistä ajatellaan.
Nyt kaksi avointa, ulospäinsuuntautuvaa euromyönteistä ehdokasta kisasi presidenttiyydestä. Toinen niistä vielä avoimesti epätyypillisessä parisuhteessa maahanmuuttajan kanssa elävänä.
Kansainväliset uutistoimistot iloitsevat Suomen palauttaneensa arvonsa kohdalleen. Me olemme taas kärkipäästä.- ratsusotilas
Jatkojytkyn jälkeen media saa ihmetellä Jytky 2:sta viimeistään ennenaikaisissa eduskuntavaaleissa. Katainen on henkisesti aivan lopussa jo demareiden ja vasureiden kanssa yrittäessään pelastaa maan taloutta. Pian alkaa hallituksen hajoaminen. Ennen kesää kuulemme siitä. Tästä kehitys jatkuu loogisesti Jytky 2:na.
- tv sut krueg hitt f1
Älähän ny. Kyllä varmasti Höblän ja Bonnierien päämajassa ollaan pettyneitä ettei kultahomppeli tullut valituksi. Erkkohan tuki ilmeisesti Niinistöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k1154392Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k783190- 1001453
- 861316
- 92858
Lähes kaikki keskustelut kasvotusten
on olleet tärkeitä. Hänen luonne ja ulkokuori, niiden yhdistelmä. Se kaiken keskellä oleva osa on minulle hänessä kaikk21696Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6
Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka18693- 42677
Tämän palstan naiseksi esittäytyvät
Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?111653- 43639