Tarviiko puolet lesboista aina miehen korvikkeen

korvike siis

Yleensähän noissa lesbopareissa aina se toinen on niinko mies. Toinen sitten hiukan naisempi. Onko lesboissa niinko fifti fifti niitä, jotka haluu olla miehiä, ja niitä jotka kuiteskin etsii miehiä.

Eli naisesta etsii miestä, koska se ei oo niin pelottavaa kuin oikee mies.

Mun ainoo lesbotuttu on lapsena miesten pahoinpitelemä, joten ymmärrettävää.

10

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllästynyt tyhmyyte

      Kiva, kun yleistit. Kaikkien heteroiden suhteet on just samanlaisia. Jessus taas tyhmyys loistaa.

    • Rekka venäjälle

      Joo, toinen lesbo on aina rekkakuski ja toinen sitten se kauniimpi osapuoli. Sattuu olemaan tuttavapiirissäkin vastaavanlainen tapaus.

    • sååååååå

      Niinhän se on, että nainen ilman miestä onkuin kala ilman polkupyörää...

    • Keihämies Sillanpää

      Suomalaiset pilasivat euroviisunsa täydellisesti. Ensiksi ei mene läpi Euroopassa lespouden ihannointi. Toiseksi, Iltapäivälehti pilasi, ruotsalaisten jääkiekkoveljesten Ding Dong pilkka esittäen heille naisten vaatteita esitelleen mainoksen. Ruotsalaiset eivät antaneet sen vuoksi pisteitä. Ilman sitä, olisi suomalainen päässyt kahdenkymmenen joukkoon, kuten suomalaisilla urheilijoilla on tavoite

      • sivistystä

        Se on muuten lesbo ei lespo.


    • 5*2

      Fuck off. Sain ainakin tämän päivän naurut aloituksesta, koska ääliöihin ei jaksa suhtautua enää liian vakavasti.

    • 17+19

      Aina tätä samaa.......

    • 1512

      Nyt on aloittajalta mennyt lesbouden ja transseksuaalisuuden käsitteet pahasti sekaisin. Ei ole muuten ensimmäinen kerta kuin näin käy, eikä viimeinen.

    • pilkunrakastaja

      Transsukupuolinen.

    • URPOJUNTTLA SUOMI

      Liioittelija ja kärjistäjä!! Tunne elämän häiriötkö sinua vaivaa??

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      92
      4070
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      25
      2856
    3. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      222
      2098
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      55
      2063
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1446
    6. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1300
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      90
      1109
    8. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1091
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      57
      945
    10. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      68
      914
    Aihe