onko tämä hyvinkään tapa että asiat jätetään puolitiehen? Kadut ja tiet revitty auki keskustassa mutta millon ne paikataan? Toivottavasti syksyyn mennessä.
Kaupunki revitty auki
11
174
Vastaukset
- ervel81
Jatkuvastihan siellä paikkaillaan ja tehdään töitä ympäri kaupunkia. Jos miehitys ei riitä joka kohteeseen, sille ei voi mitään. Varmasti tekevät parhaansa.
Joutavaa vinkumista taas kun ei muuta murhetta elämään mahdu ja maalaisjärkeä ei osata käyttää. - Kesken kesällä.
Kyseessä on Hyvinkään todellisen toimimisen esittely asuntomessukesänä.Näinhän täällä on toimittu jo kauan.Asemakadun remontissakin osa jätettiin kesken ja nyt siellä ajetaan pitkin "viheralueita" kun kaupan parkkipaikalle ei muutoin pääse.Oikeustalon sisäänajot tehtiin niin korkeiksi että pohjaa raapii.Talvella siirsivät lumia siten että tonttien puut kaatuivat, mutta eihän se kaupungilla ketään kiinnosta, kun meillä on ne asuntomessut !
- sdfsdfsdf
Meinaatteko, että jos kadut revitään auki esimerkiksi viemäreiden tai vaikkapa kaukolämmön uusimista varten, niin se pitäisi olla heti uusi asfaltti päällä? Jos siellä on uusintahommia, niin se ei kokemuksesta käy ihan kädenkäänteessä vaan urakoihin voi mennä ja meneekin kuukausia ellei useampiakin. Ihme valitusta kun ei edes tiedetä mitä tehdään.f
- Kesken kesällä
Asemakadulla keskeneräisyyttä tulee kolmas kesä alkamaan.Sitäkö tarkoitat käden käänteessä tapahtuvaksi.
- jussinajuhlitaan!!
Kesken kesällä kirjoitti:
Asemakadulla keskeneräisyyttä tulee kolmas kesä alkamaan.Sitäkö tarkoitat käden käänteessä tapahtuvaksi.
Jaa, se katu on vieläkin vaiheessa...no se on sitten se ENSI juhannus, kun se on valmis. Jussiksihan se luvattiin kai kaksi vuotta sitten, ei vaan kerrottu minkä vuoden.
- Kettinkivarsi
jussinajuhlitaan!! kirjoitti:
Jaa, se katu on vieläkin vaiheessa...no se on sitten se ENSI juhannus, kun se on valmis. Jussiksihan se luvattiin kai kaksi vuotta sitten, ei vaan kerrottu minkä vuoden.
Vuoden 2010 juhannukseksi alunperin lähialueen toimijoille luvattiin.Toinen ketju kertoo asiasta.
- `Director
Kettinkivarsi kirjoitti:
Vuoden 2010 juhannukseksi alunperin lähialueen toimijoille luvattiin.Toinen ketju kertoo asiasta.
Eikös silläpäin ole jotain uusia kaivuutöitä menossa. Jos vaikka samalla tulis vanhat hoidettua....?
- haaveilija4
Hiljaa Hyvinkäällä tulee. Sopisi kaupungin mainoslauseeksi. Tai kaupunki jossa kaikki väki nukkuun.
- ?!?!
Kyllä ne parhaansa tekee.. eikä tuu mieleen mitään paikkaa mikä olis nyt kk-tolkulla ollu "auki".. pakko saada näköjään taas jostakin valittaa.. muuta maalle nii ei oo kukaan sun tielläs!
- vanhajailoinen
Tällä hetkellä urakoivat yksityiset firmat ainakin koneissa olevien logojen perusteella osassa kaupunkia. Mitäköhän intressejä heillä on venyttää urakoiden kestoa? Ketju tarkoitus taisi olla taas peri hyvinkääläinen narinarivalivali asenne. Annetaan katujenkin olla ennallaan, pyh pah mitään turhaa korjailemaan perskuta rallaa !!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k1004213Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k513020Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille3082694Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet622242- 721476
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen761334- 951235
Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911121- 771088
Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?621029