AA
A A A
Opastus ja palaute
liity jäseneksi!
 /   /  /  / palusalu

palusalu

13 Vastausta 2 989 Lukukertaa
Tietääkö ketään onko suomesta painioita palusalu-turnauksessa,ja mistähän voisi löytää ilmoittautuneet painiat.

TUL:n joukkue

Tässä TUL:n joukkue johon saattaa vielä tulla muutoksia;

60 kg: Fazel Ahmadi Vaasan Toverit
66 kg: Jani Hermansson Ylä-Tikkurilan Kipinä
66 kg: Ville Pasanen Jyvässeudun Paini-Ässät
74 kg: Tuomas Tarino Korson Veto
84 kg: Tino Orell Kirkkonummen Urheilijat
84 kg: Jonne Jokela Haukiputaan Heitto
96 kg: Pasi Pietilä Tampereen Painiseura

vapuria vai krekoa?

Oliko tuo vapaata vai krekoa?

Vapaata tietysti

Jokainen näkee, että vapaan miehiähän nämä ovat. Tunnetusti Korso ja Kirkkonummi keskittyy vapaan reenaamiseen.

palsula

Palsula krekon turnaus.

Lähteehän sinne

Entäs muut maat? Keitä on tulossa? Viime vuonna oli joku linkki, mutten nyt löydä sitä mistään... :(

Missä viipyy se kuuluisa

eli ilmoittautuneet kiitos?

Tässäpä näitä

FILA TOURNAMET
19. Kristjan Palusalu memorial
Greco-Roman Wrestling
28. oct. 2007 Tallinn

Entry by names 25.10.2006

55 kg Viktor Wolgang Sweden
55 kg Erik Int Estonia
55 kg Rauno Pajuviidik Estonia
55 kg Eduard Dzanveyan Russia
55 kg Evgeny Tepyashin Russia
55 kg Khamit Shavaev Russia Sankt-Peterburg
6

60 kg Indrek Lääts Estonia
60 kg Fazel Ahmadi Finland Suomi TUL Vaasan Toverit
60 kg Ville Turtiainen Finland Kotkan Voima-Veikot(KVV)
60 kg Esa Uimonen Finland Janakkalan Paini-Ilves(JPI)
60 kg Teemu Mattila Finland Ilmajoen Kisalijat
60 kg Johan Ris Sweden
60 kg Andrejs Zjatkovs Latvia
60 kg Teymuraz Edzhibadze Russia
60 kg Jury Denisov Russia Sankt-Peterburg
60 kg Pavel Skorobogatov Russia Sankt-Peterburg
10

66 kg Rami Ahonen Finland Viipurin Voimailijat
66 kg Henri Palomäki Finland Alavuden Urheilijat /AU/
66 kg Joni Tuulensuu Finland Lapuan Virkiä /Virkiä/
66 kg Mikko Koskinen Finland Janakkalan O Paini -Ilves
66 kg Viktors Kovaljovs Latvia
66 kg Maksims Zuravljovs Latvia
66 kg Sharur Vardanyan Sweden
66 kg Urban Holm Sweden Örgryte IS
66 kg Josef Sundberg Sweden Lidköping AS
66 kg Rustem Emir-Amzaev Russia
66 kg Oleg Nemcenko Russia Sank-Peterburg
66 kg Olari Suislep Estonia
66 kg Martin Kallasmaa Estonia
15

74 kg Jonne Ukkola Finland Suomi TUL Haukiputaan Heitto
74 kg Henry Hakala Finland Suomi TUL Varkauden Tarmo(VarTa)
74 kg Aresh Amirkhani Finland Suomi TUL Vaasan Toverit
74 kg Markus Sutinen Finland Suomi TUL Kuopion Kisa-Veikot
74 kg Antti Hakala Finland Alavuden Urheilijat /AU/
74 kg Jesse Kekki Finland Tampere KOO-VEE
74 kg Mikko Ankkuri Finland Tampere KOO-VEE
74 kg Rafael Toijanen Finland Janakkalan Paini-Ilves
74 kg Henri Välimäki Finland Teuvan Rivakka
74 kg Marko Tuomela Finland Vaasan Voima-Veikot ry
74 kg Toni Lintala Finland Vaasan Voima-Veikot ry
74 kg Janne Mäkinen Finland Vaasan Voima-Veikot ry
74 kg Juha-Matti Saariaho Finland Vaasan Voima-Veikot ry
74 kg Stanislavs Kulikovs Latvia
74 kg Konstantins Gabrans Latvia
74 kg Andrejs Prikulis Latvia
74 kg Aleksandr Vishnakovs Latvia
74 kg Christoffer Ljungbäck Sweden
74 kg Eerik Aps Estonia
74 kg Johan Hakansson Sweden Örgryte IS
74 kg Tommy Lundell Sweden Lidköping AS
74 kg Gagic Manukyan Russia
74 kg Petr Motovilov Russia
74 kg Vadim Novikov Russia Sankt-Peterburg
25

84 kg Tarvi Thomberg Estonia
84 kg Alo Toom Estonia
84 kg Tõnis Naarits Estonia
84 kg Jonne Jokela Finland Suomi TUL Haukiputaan Heitto
84 kg Tino Orell Finland Suomi TUL Kirkonummen Urheilijat
84 kg Petrus Sundell Finland Turun Voimamiehet /TVM/
84 kg Mika Lyly Finland Turun Voimamiehet /TVM/
84 kg Mika Kuronen Finland Turun Tovert /TuTo/
84 kg Ilja Reshetnikovs Latvia
84 kg Maksims Bogdanovs Latvia
84 kg Fredrik Schön Sweden
84 kg Denis Novozhilov Russia
84 kg Casan Zharakhov Russia Sankt-Peterburg
13

96 kg Mikko Suominen Finland Viipurin Voimailijat
96 kg Pasi Pietilä Finland Suomi TUL Tamperen Painiseura
96 kg Matti Hämalainen Finland Suomi TUL Nokian Pyry
96 kg Pekka Rintamäki Finland Ylistaron Kilpa-Veljet
96 kg Aldas Lukosaitis Lithuania
96 kg Igors Kostins Latvia
96 kg Sebastian Lönnborn Sweden
96 kg Johan Euren Sweden
96 kg Anatoly Makeev Russia
96 kg Georgy Mikaya Russia
96 kg Karol Maurer Estonia
96 kg Rait Thomberg Estonia
12

120kg Heiki Nabi Estonia World Champion 96 kg Guangzhou
120 kg Madis Sihimets Estonia
120 kg Oleksandr Petrenko Ukraina
120 kg Rami Hietaniemi Finland Nurmon Jymy
120 kg Oskari Riihioja Peraseinajoen Toive
120 kg Jalmar Sjöberg Sweden
120 kg Armen Khurshudyan Russia
120 kg Atzmaz Kabulov Russia Sankt-Peterburg
120 kg Sergey Ivanov Russia Sankt-Peterburg
8

cadet 100 kg Taisto Lalli Finland Suomi Turun Voimamiehet
cadet 100 kg Marius Grigelis Lithuania
cadet 100 kg Viktors Belokovskis Latvia
cadet 100 kg Raivo Kõluvere Estonia
cadet 100 kg Aleksei Lipanin Russia
cadet 100 kg Sultanbek Uzdenov Russia Sankt-Peterburg
cadet 100 kg Sergei Chesnokov Russia Sankt-Peterburg
cadet 100 kg Ilya Davidyan Russia Sankt-Peterburg
8

coach Juha Lappalainen Finland Suomi TUL
coach Kimmo Itvola Finland Suomi TUL
coach Juhani Palomäki Finland Lapuan Virkiä/Virkiä/
coach Pertti Ukkola Finland Tampere KOO-VEE
coach Marko Vahva Finland Janakkalan Paini-Ilves (JPI)
coach Pentti Rasinkangas Finland Janakkalan Paini-Ilves (JPI)
coach Raimo Rasinkangas Finland Janakkalan Paini-Ilves (JPI)
coach Vasilijs Zjatkovs Latvia
coach Andrejs Trubetskojs Latvia
coach Andres Hansson Sweden
coach Ingvar Pettersson Sweden Örgryte IS
coach Jonas Lundell Sweden Lidköping AS
coach Jani Mäkinen Finalnd Vaasan Voima-Veikot
coach Rustem Mambetov Russia Sankt-Peterburg
14

referee Jussi Mäkela Finland Suomi TUL
referee Pauli Myllylä Finland Suomi TUL
referee Kauko Lehtonen Finland Janakkalan Paini-Ilves( JPI)
referee Valerejs Solncevs Latvia
referee Valerijs Rahlins Latvia
referee Janis Roncs Latvia
referee Magnus Manssons-Wiberg Sweden
referee Yury Nerobeev Russia Sankt-Peterburg
referee Grigory Davidyan Russia Sankt-Peterburg
10

teamleader Hannu Kiminkinen Finland Suomi TUL
teamleader Antero Puttonen Finland Suomi TUL
teamleader Yrjö Mäkinen Finland Suomi TUL
teamleader Hannu Alatalo Finland Tampere KOO-VEE
teamleader Vidas Paleckis Lithuania
teamleader Vladislavs Kirilovskijs Latvia
teamleader Kenneth Norstrom Sweden
teamleader Loginov Lev Russia
teamleader Magomed Nadir Russia
teamleader Ranchin Andrei Russia
teamleader Maria Nikitina Russia Sankt-Peterburg
11

koostas: Mehis Kard

Liiton sivuilla

26.10.2006

1. päiväinen painikilpailu
27. - 28.10.-2006 Tallinna 19. Kristjan Palusalu turnaus

Aikaisemmista tiedoista poiketen tulevan viikon lopun miesten kreikkalais-roomalaisen painin 19. Kristjan Palusalun muistoturnaus otellaan lauantaina 28.10. yksipäiväisenä kilpailuna.

Tämän myötä kaikkein sarjojen punnitus on perjantaina klo 19.00 - 19.30.

Kovatasoikseksi muodostuvaan turnaukseen on tulossa isäntien lisäksi painijoita 6 eri maasta. Suomesta kisaan on ilmoittautunut 30 painijaa.

Yksipäiväisyydestä johtuen suomalaisten menestymisestä tiedottaminen tulee tapahtumaan myöhään lauantai iltana tai viimeistään sunnuntaiaamuna.

Tiedotusta Tallinnasta käsin hoitaa:
0500 279926
hannu.kiminkinen@co.inet.fi

Suomenlahti ja Pohjois-Itämeri: Lännen ja luoteen välistä myrskyä 25 m/s.

Painijat ehtivät juuri ennen kovinta myräkkää Tallinnaan.    

"27.10. perjantaina korvaava laivavuoro Autoexpress-matkustajille on m/s Romantika, joka ajaa seuraavalla aikataululla:

Tal 9.00 -> Hel 12.00

Hel 13.00-> Tal 16.00

28.10. lauantaina korvaava laivavuoro on Victoria, joka ajaa saman aikataulun mukaisesti kuin Romantika perjantaina.

Suomalaiset pankkikortit eivät käy Romantikalla ja Victorialla.

Tallink ottaa kaikkiin Autoexpresseille matkansa varanneisiin asiakkaisiin yhteyttä"

Toivottavasti sunnuntaina myrsky on jo laantunut!

tuli viesti

yps+sv+sv=300 dollaria
 /   /  /  / palusalu

Asiantuntijat

  • SincityNaisille ja pariskunnille sunnattu intiimituotteiden erik...

Keskusteluhaku

Laaja haku



Lisää keskusteluja aiheesta

Facebookissa suositeltua

Tietoa mainosten kohdentamisesta