Kävin viime viikolla Tallinnassa ja ostin sieltä Geisha Orange -suklaata. Makua voisi kyllä luonnehtia Geishan ja Fazerinan sekoitukseksi, mutta on mielestäni vielä parempaa! Ehdottomasti yksi parhaimmista suklaista, mitä olen maistanut! Harmittaa, kun tuli ostettua vain kaksi sadan gramman levyä ;)
onko karkit fazerin valmistamia, jos on niin kumma juttu jos eivät tuo niitä kotimaan markkinoille..
google etsii... ja löysi tälläistä..
Nyt suosittua Geishaa saa Ruotsissa myös appelsiininmakuisena. Geisha Orange Dream -suklaalevyn raikas appelsiinitäyte ja rapea maitosuklaakuorrutus muodostavat suussa sulavan makuyhdistelmän.
Todella suussasulavaa
Kävin viime viikolla Tallinnassa ja ostin sieltä Geisha Orange -suklaata. Makua voisi kyllä luonnehtia Geishan ja Fazerinan sekoitukseksi, mutta on mielestäni vielä parempaa! Ehdottomasti yksi parhaimmista suklaista, mitä olen maistanut! Harmittaa, kun tuli ostettua vain kaksi sadan gramman levyä ;)Milloinkohan tulee Suomen markkinoille?!
fazerin..
onko karkit fazerin valmistamia, jos on niin kumma juttu jos eivät tuo niitä kotimaan markkinoille..google etsii... ja löysi tälläistä..
Nyt suosittua Geishaa saa Ruotsissa myös appelsiininmakuisena. Geisha Orange Dream -suklaalevyn raikas appelsiinitäyte ja rapea maitosuklaakuorrutus muodostavat suussa sulavan makuyhdistelmän.
joten se on totta mutta miksei suomessa..
lähde: http://wpy.observer.se/wpyfs/00/00/00/00/00/09/B6/21/wkr0010.pdf
viimeinen sivu 8/8
Jos
Fazerin sedät testaavat ensin ruotsalaisilla..:)Suklaayhdistys arvioinut
Näyttipä tuo suklaayhdistyksen väelle maistuvan myöskin: http://www.suklaayhdistys.com/testit.php?cat=21&prod=828