AA
A A A
Opastus ja palaute
liity jäseneksi!
 /   /  /  / Kultahelmipainien tulokset

Kultahelmipainien tulokset

0 Vastausta 518 Lukukertaa
Kultahelmi-painit 2009 ALOITTELIJAT         

5v 19   kg   1.   
1.   POROPUDAS NOOA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   NORDMAN JESSE   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

8v 22   kg      
1.   LAINE PETRI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   LUOSTARINEN ROMEO   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
3.   RÖNKKÖ SANTERI   RERA   Rekolan Raikas

9v 24   kg      
1.   MUSTONEN JOONA   VASA   Vantaan Sampo
2.   LOKKA LAURI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   MÄKINEN EERO   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

8v 27   kg      
1.   PULLIAINEN EETU   HAKA   Helsingin Haka
2.   LIIMATAINEN RASMUS   TUTO   Turun Toverit
3.   SALO JERE   LOVO   Lohjan Voimailijat
4.   LANKINEN MATTI   LOVO   Lohjan Voimailijat

8v 29   kg      
1.   HONGISTO JERE   LOVO   Lohjan Voimailijat
2.   SARVI AKSELI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   PUURTINEN VEKSI   HETA   Helsingin Tarmo
4.   NUGIS MARKO   RERA   Rekolan Raikas

9v 30   kg      
1.   TOIVA JIRI   VASA   Vantaan Sampo
2.   KARTELA VILLE-EEMELI   RERA   Rekolan Raikas
3.   SEPPÄNEN JUHO   RERA   Rekolan Raikas
4.   RONKAINEN OTTO   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

10v 32   kg      
1.   MUSTONEN JONI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   MIETTINEN JOONAS   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   BLOMBERG ANDREAS   LOVO   Lohjan Voimailijat
4.   MARTIKAINEN ARSI   KOVE   Korson Veto

10v 33   kg      
1.   HANNER NICOLAS   HETA   Helsingin Tarmo
2.   AUKEE SAKARI   HETA   Helsingin Tarmo
3.   SEPPÄNEN VILLE   RERA   Rekolan Raikas

10v 34   kg      
1.   MARTIKAINEN RIKU   KOVE   Korson Veto
2.   LEHTINEN-ORRE ANTON   HAKA   Helsingin Haka

11v 48   kg      
1.   BRUMMER SAMUEL   LOVO   Lohjan Voimailijat
2.   ARPIAINEN ALEKSI   RERA   Rekolan Raikas

12v 53   kg      
1.   LANKINEN EINO   HAKA   Helsingin Haka
2.   LAHTINEN JETRO   RERA   Rekolan Raikas

14v 58   kg      
1.   LEHTINEN AATU   KEU   Keravan Urheilijat
2.   LAKANEN MISKA   RERA   Rekolan Raikas

T26   kg      
1.   Leppioja Jasmin   KoVe   Korson Veto
2.   Joanna Lauttanen   JPI   Janakkalan Paini-Ilves

T20   kg      
1.   Lauttanen Emmi   JPI   Janakkalan Paini-Ilves

Kultahelmi-painit 2009 Ikäkausisarjat         

9v 25   kg   1.   
1.   ROUHIAINEN EEMIL   KOVE   Korson Veto
2.   METSOILA TUOMAS   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
3.   TUHKANEN VALTTERI   POPI   Popinniemen Isku
4.   ANTIKAINEN TUOMAS   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
5.   AINOA LUKA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

9v 27   kg      
1.   LUOSTARINEN ROBIN   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
2.   TOIVIAINEN TOMI   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
3.   NEVALAINEN MIKKO   KOVE   Korson Veto
4.   JOKINEN JERE   JPI   Janakkalan Paini-Ilves

9v 30   kg      
1.   LENTÄMÄKI MATIAS   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   TAKALO AAPO   LOVO   Lohjan Voimailijat
3.   LIIMATAINEN VILJAMI   TUTO   Turun Toverit
4.   HAVA JUUSO   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
5.   KONTINAHO KONSTA   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
6.   AHVENJÄRVI ANTTI   ESPOO   

9v 33   kg      
1.   HOIKKA RIKU   HETA   Helsingin Tarmo
2.   LOHVA JESSE   POPI   Popinniemen Isku
3.   PENTTALA VALTTERI   POPI   Popinniemen Isku
4.   KORKEE LAURI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
5.   RUHANEN JAAKKO   JÄVO   Järvenpään Voimailijat

9v 35   kg      
1.   VANHALA ILJA   POPI   Popinniemen Isku
2.   KETTUNEN JAAKKO   POPI   Popinniemen Isku

9v 38   kg      
1.   ALARI TATU   TUTO   Turun Toverit
2.   HYYTIÄINEN OSKARI   LOVO   Lohjan Voimailijat

11v 27   kg      
1.   CHAMBA ARTUR   POPI   Popinniemen Isku
2.   ERONEN TIMI   POPI   Popinniemen Isku
3.   WESTERLUND LEO   HPM   Helsingin Paini-Miehet
4.   TORJAMA JIMI   KARKU   Karkkilan Urheilijat
5.   SURAKKA MIIKKA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

11v 33   kg      
1.   KUNTTU EEMELI   RVM   Raision Voimamiehet
2.   POLVAKOV DANIEL   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   KALLIO MARKUS   TWM   Turun Voimamiehet
4.   TASKER CHRISTIAN   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
5.   LUOSTARINEN ROLLE   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
6.   KERÄNEN ILARI   KARKU   Karkkilan Urheilijat

11v 35   kg      
1.   VARTEVA LAURI   ESPOO   
2.   ALAKOJOLA JUHO   SPM   Seinäjoen Painimiehet
3.   RUISMÄKI RASMUS   HPM   Helsingin Paini-Miehet
4.   MESIÄINEN MIKE   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
5.   ALEN JERE   KARKU   Karkkilan Urheilijat
6.   HINDERSSON THOMAS   LOVO   Lohjan Voimailijat

11v 38   kg      
1.   TUOMI VILLE   VIPY   Viialan Pyry
2.   ILTANEN JARKKO   VIPY   Viialan Pyry
3.   KOTAMÄKI SAMPSA   KARKU   Karkkilan Urheilijat
4.   LAUTTANEN LEEVI   JPI   Janakkalan Paini-Ilves
5.   KESKINEN AKSELI   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
6.   WIKSTRÖM JOONAS   HETA   Helsingin Tarmo

11v 42   kg      
1.   SIHTOLA MARKUS   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   HALTTUNEN RASMUS   HETA   Helsingin Tarmo
3.   VÄLIAHDET CASPER   HAKA   Helsingin Haka
4.   HALONEN ROOPE   KVV   Kotkan Voima-Veikot

11v 46   kg      
1.   HOPEAVIRTA SASU   KARKU   Karkkilan Urheilijat
2.   LINNA ARTTURI   HPM   Helsingin Paini-Miehet
3.   SIRENIUS PATRIK   KARKU   Karkkilan Urheilijat
4.   LANKINEN MIKKO   LOVO   Lohjan Voimailijat

11v 52   kg      
1.   POHJALA LEO   ESU   Espoon Urheilijat
2.   VIRKKALA TOM   JÄVO   Järvenpään Voimailijat

14v 33   kg      
1.   TOPPINEN JONI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   LEHTONEN KASPERI   KOVE   Korson Veto
3.   KOSKINEN JOONA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
4.   KULMANEN NIKO   HPM   Helsingin Paini-Miehet

14v 36   kg      
1.   JUUSTI JOONA   TUTO   Turun Toverit
2.   JÄRVINEN ESA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   ERONEN TOMI   POPI   Popinniemen Isku
4.   HAPPONEN LAURI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

14v 38   kg      
1.   TIMONEN TEEMU   JÄVO   Järvenpään Voimailijat
2.   OJALA TONI   KOVE   Korson Veto
3.   TORJAMA JAMI   KARKU   Karkkilan Urheilijat
4.   LEICHER DAVID   HETA   Helsingin Tarmo
5.   FRIMAN VERNERI   KPM   Kotkan Painimiehet
6.   RUHANEN LAURI   JÄVO   Järvenpään Voimailijat

14v 43   kg      
1.   YLITOLVA JOONAS   AUPS   Auranmaan Painiseura
2.   KETTUNEN SEVERI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   PAASO TUOMAS   TWM   Turun Voimamiehet
4.   LUOSTARINEN AKSELI   HAKA   Helsingin Haka
5.   WECKSTEN TOMAS   POPI   Popinniemen Isku

14v 52   kg      
1.   KUKKURAINEN MIKKO   HETA   Helsingin Tarmo
2.   MAJANIEMI HENRY   KVV   Kotkan Voima-Veikot
3.   SIMANI OTSO   HPM   Helsingin Paini-Miehet
4.   HALONEN VILLE   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
5.   VÄISÄNEN WALTTERI   ESU   Espoon Urheilijat
6.   HALME SASU   KOVE   Korson Veto

14v 57   kg      
1.   LINNOSSUO VELI   HPM   Helsingin Paini-Miehet
2.   SEPPÄNEN SAKU   KOPA   Kouvolan Painijat
3.   SIMANI AARNE   HPM   Helsingin Paini-Miehet
4.   SALONEN VILLE   RVM   Raision Voimamiehet

14v 65   kg      
1.   KUOSMANEN ELIAS   KOVE   Korson Veto
2.   KINNUNEN JONNE   TWM   Turun Voimamiehet

14v 70   kg      
1.   UOTILA OLLI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   VIITANEN RIKU   VUV   Voikkaan Urheilu-Veikot

17v 42   kg      
1.   SUUTARINEN JUHO   TUTO   Turun Toverit

17v 50   kg      
1.   PIILOLA MIKKO   KPM   Kotkan Painimiehet
2.   MÄKINEN ANTTI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   KEPPONEN TUOMAS   KOPA   Kouvolan Painijat
4.   LEHTONEN VILLE   TWM   Turun Voimamiehet
5.   KARPPINEN JERRY   HETA   Helsingin Tarmo

17v 53   kg      
1.   AMIRI ABER   HETA   Helsingin Tarmo
2.   HEINONEN MIIKA   TWM   Turun Voimamiehet
3.   JUUSTI JONNE   TUTO   Turun Toverit

17v 61   kg      
1.   LIPPO PIETU   KVV   Kotkan Voima-Veikot
2.   VAVULI VELI-PEKKA   AUPS   Auranmaan Painiseura
3.   VILHOLA JANI   PTI   Power Twisters Imatra
4.   PALMU VILLE   KPM   Kotkan Painimiehet
5.   HYVÖNEN ANTTI   HAKA   Helsingin Haka
6.   KLAMI ARTTU-PETTERI   KPM   Kotkan Painimiehet

17v 65   kg      
1.   WECKSTEN ARTTU   POPI   Popinniemen Isku
2.   VÄREKOSKI VERNER   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   TARINO ALEKSI   KOVE   Korson Veto
4.   HALTTUNEN ROBERT   HETA   Helsingin Tarmo
5.   JOKINEN MIKKO   HAKA   Helsingin Haka

17v 71   kg      
1.   AMIRI SHAMAL   HETA   Helsingin Tarmo
2.   GLANS TONI   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
3.   LATVANIEMI JANI   VOVI   Voikkaan Viesti
4.   RANTAMÄKI TIMO   KOPA   Kouvolan Painijat

17v 86   kg      
1.   SILLANPÄÄ VALTTERI   KOPA   Kouvolan Painijat
2.   KALANDER JUHO   KEU   Keravan Urheilijat

T27   kg      
1.   KETTUNEN JOSEFIINA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä
2.   TORJAMA JESSI   KARKU   Karkkilan Urheilijat
3.   RÄISÄNEN KAISA   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä

T37   kg      
1.   SEPPÄNEN VILMA   KOPA   Kouvolan Painijat
2.   KARTELA AINI-MARIA   ReRa   Rekolan Raikas
3.   HAAPAMÄKI SINI   JPI   Janakkalan Paini-Ilves

T41   kg      
1.   RITVASALO SANNA   HPM   Helsingin Paini-Miehet
2.   TORJAMA JOANNA   KARKU   Karkkilan Urheilijat

T43   kg      
1.   SIHTOLA JENNA   HPM   Helsingin Paini-Miehet
2.   JÄRVINEN MILA   HPM   Helsingin Paini-Miehet

T52   kg      
1.   TIIRIKAINEN PETRA   HPM   Helsingin Paini-Miehet
2.   TORJAMA JENNA   KARKU   Karkkilan Urheilijat
3.   HALONEN ROOSA   KVV   Kotkan Voima-Veikot

T68   kg      
1.   MOWE SATU   KEU   Keravan Urheilijat

   SEUROJENVÄLISET PISTEET      
   Kultahelmi-painit 2009      

      Osanottajia   185
      Otteluita   246
      Seuroja    25

1   YTK   Ylä-Tikkurilan Kipinä   132
2   HeTa   Helsingin Tarmo   53
3   HPM   Helsingin Paini-Miehet   53
4   JäVo   Järvenpään Voimailijat   47
5   PopI   Popinniemen Isku   47
6   KoVe   Korson Veto   46
7   ReRa   Rekolan Raikas   40
8   KarkU   Karkkilan Urheilijat   39
9   LoVo   Lohjan Voimailijat   37
10   TuTo   Turun Toverit   31
11   Haka   Helsingin Haka   28
12   KoPa   Kouvolan Painijat   24
13   JPI   Janakkalan Paini-Ilves   21
14   TWM   Turun Voimamiehet   21
15   KVV   Kotkan Voima-Veikot   18
16   KeU   Keravan Urheilijat   17
17   KPM   Kotkan Painimiehet   12
18   VaSa   Vantaan Sampo   12
19   AuPS   Auranmaan Painiseura   11
20   ViPy   Viialan Pyry   11
21   RVM   Raision Voimamiehet   9
22   EsU   Espoon Urheilijat   8
23   SPM   Seinäjoen Painimiehet   5
24   VUV   Voikkaan Urheilu-Veikot   5
25   PTI   Power Twisters Imatra   4
 /   /  /  / Kultahelmipainien tulokset

Asiantuntijat

  • SincityNaisille ja pariskunnille sunnattu intiimituotteiden erik...

Keskusteluhaku

Laaja haku



Lisää keskusteluja aiheesta

Tietoa mainosten kohdentamisesta