Recife-Rio-Buzios

Nau droga

Palasin juuri Fortalezassa ja mukavaa oli vaikka oolupohojanmaaturkkusexmolotus kaikuu edelleen korvissa, mutta sellasiahan ne seuramatkat ovat: Onko kenelläkään kokemusta AM:n Recife - Rio -Buzios matkasta? Hyvät ja huonot puolet.

Näyttää kyllä siltä että äkiilähtöä ei näyttäis olevan tarjolla...

3

1043

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • periculosa

      Eikö kukaan oletehnyt tätä matkaa?

      Kiinnostais kokemukset.

      • 21

        Mita siita?
        3 kertaa olin viime vuonna ja talla viikolla uudestaan, matkoista jota kysylet en tieda, koneella rioon ja bussilla buziokseen


    • Mäntän mies

      Unohda tämä AM:n matka ja ota lento Rioon ja sieltä bussilla Buziokseen. Olen ollut Recifessä kahdesti ja ei siellä nyt ole mitään ihmeellistä. Tyypillinen miljoonakaupunki, joista en nyt pidä niin hirveästi, Rio on poikkeus. Onhan siinä toki ranta, mutta Buzioksessa pitäisi olla hienommat paikat. Recifen vieressä oleva Olindan vanha kaupunki on hieno paikka, mutta tuskin AM sinne majoittaa.

      Tiistaina olis lähtö edessä. Ensin viisi päivää Riossa. Sitten bussilla Ouro Pretoon. Parin yön jälkeen lähdetään seikkailemaan kohti Buziosta. Matkalla yövytään jossain pienessä kylässä. Todennäköisesti on sellainen paikka missä ei pahemmin turisteja käy. Buzioksesta tullaan Rioon. Kaveri lähtee sit Suomeen ja meikä jatkaa kohti uusia seikkailuja Koilliseen-Brasiliaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      55
      3935
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      54
      1932
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1406
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1270
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      199
      1237
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1081
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      90
      1059
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      886
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      55
      884
    10. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      64
      829
    Aihe