Maanantai 13.2.2012
Nimipäivät: Sulo, Sulho ja Algot
Tekstikoko:
  loading...
liity jäseneksi!
 /   /  / Ikäero
8 Vastausta 187 Lukukertaa

Ikäero

Onko kokemuksia miten parisuhde toimii, kun mies on iältään n. 28 ja nainen 17? Tai on muunlainen ikäero?

Olen ihastunut samassa harrastuksessa 17 vuotiaaseen naiseen ja miettinyt näitä asioita.

Kiitos vastauksista! :)

mnhbgvfd

Hanki ikäistäs seuraa !!!! pedo

hmmm..

Olin itse aikoinani 19v nainen ja seurustelin vähän aikaa n.30 vuotiaan miehen kanssa..
Täytyy nyt kyllä tuottaa pettymys..mutta vanhalta se alkoi tuntua se mies..
Olihan se herrasmies ja muuta..mutta nuorelle tytölle kaikki tuommoiset ällöt partaveet ja liiallinen siloteltu olemus ja "setämäisyys" oli kuitenkin pitkää miinusta!
Suhteen(kesti n.6kk)aikana törmäsin ikäiseeni poikaan ja hyppäsin heti hänen kelkkaansa..se poikamaisuus ja tietynlainen nuoren miehen vallattomuus viehätti ja "vanha" mies sai mennä..Seksikin oli tämän ikäiseni poitsun kanssa parempaa,vanhemman kans olin koko ajan vaivautunut,ei ollut sitä "sähköä" ,jota koin heti nuoremman sällin kanssa..nuori on kuitenkin aina nuori..ja vanha auttamattomasti vanha..nuorelle..
Olen edelleenkin tämän valittuni kanssa yhdessä ja huvitti,kun juuri yksi päivä muisteltiin nuoruutta ja "vanhempaa" miesystävääni,jota pidin niin vanhana silloin..vaikka ikää ei ollut kuitenkaan kuin se 30 vuotta!
Se tuntui kuitenkin nuorena joltain nelikymppiseltä" vanhukselta.."
Olen nyt itse 32v ja naurattaa vieläkin se nuoren tytön nolous!! Ilmankos teinitkin pitää jo 30 vuotiaita haudan partaalla olevilta kalkkiksilta..joten katselehan sinäkin vain ikäistäsi seuraa! Älä nolaa tyttöä..ja itseäsi.. :)

Hmmm...

tyttö vasta 17, siis TYTTÖ. Ole ihastunut ihan rauhassa, odottele muutama vuosi ja vasta sitten lähesty häntä.

Ikäero ei ole iso enää silloin, kun molemmat ovat jo reilusti aikuisia. Tuossa teidän vaiheessa se vielä tuntuu liiankin isolta.
...heh heh..enpä usko että parikymppinenkään tyttö olis yli kolmekymppisestä kiinnostunu..miksi olis..onhan siinä välissä parhaimmassa iässä olevat NUORET uroot..mee sä vaan menojas..heh heh!
Se mikään karjamarkkinat ole..parisuhde meinaan..tuskin sua tyttö on ees noteerannu..munaahan ittes..heh heh..

Voi vide!

Katokki,että jää vain miettimisen asteelle!!
On se kumma,kun pitää melkein lapsia haikailla,vaikka omas ikäisiäkin varmasti löytyy!!
On se sulle LIIAN nuori! Sillä on varmaan omat ikäisensä kaverit ja omanikäinen poitsukin jossain!
On niitä lyytejä muuallakin,joten pidä harrastus vain harrastuksena!

Vast.

Eihän sitä koskaan tiedä kuka se oikea on. Nuorempi voi olla ikäistään kehittyneempi. Olen itse kuullut suhteista, joissa toinen on iältään 26 - 36 ja toinen n.18. Noissa on paljon ikäeroa. Ketään eipidä nolata. Ihastuminen ja rakkaus on ihana asia. :)
Kertoo paljon miehen henkisestä tasosta jos 17-vuotiasta luokittelee naiseksi.
"Oikeita" tuppaa olemaan useita elämän aikana..mullakin 3:s menossa..että se siitä..
Jos nuori ei saa elää nuoruuttaan silloin kun on nuori,niin alkaa elää sitä sitten,kun kyllästyminen iskee ja usein se iskee avioliitossa ja lasten ollessa pieniä! Onhan noita tarinoita täälläkin luettavissa..
Sit "isona" mietitään,et minkähänlaista se olis jonku toisen kanssa..kun ei ehtinyt niitä kokemuksia tulla,kun alkoi heti ripeltä se vanhuksen kans seurustella ja kotia leikkiä! Höh!
Ennuste ei oo koskaan hyvä,kun noin paljon ikäeroo..ja toinen vielä melkein lapsi!
Hanki AP. kokeneempi nainen..tietää jo paremmin,mitä tahtoo..
 /   /  / Ikäero

Keskusteluhaku

Laaja haku
Match.com

Aloita rakkaustarinasi

Löydä unelmiesi kumppani jo tänään! Etsi rakkautta satojentuhansien suomalaisten sinkkujen joukosta!

Facebookissa suositeltua