Maanantai 13.2.2012
Nimipäivät: Sulo, Sulho ja Algot
Tekstikoko:
  loading...
liity jäseneksi!
 /   /  / Melkeen protestoin.
4 Vastausta 180 Lukukertaa

Melkeen protestoin.

Emppu jatkaa hyvin mielin ja vatsoin yhä innokkaana PurinaOnen naudanliha raksuja. Janin tekee niitä kamalasti mieli, mutta en uskalla antaa enää, kumpa olisi ollut puoliksi nuo pussit näille 3 naudanlihaa ja 3 kana-juttua, niin olisi Janikin voinut jatkaa herkuttelua uudella Purinalla vielä. Nyt se saa surkeana tuijottaa, kun Emppu vetelee niitä napaansa :(

voi rähmä..

jospa saisit vaihdettua, kun noin huonot kokemukset toisella kisulla?Onhan tässä vielä pari viikkoa testiaikaa..
kysäise?

Niinpä...

Ei saa enää vaihdettua ja hankalaahan se on alkaa itse postittamaan takaisin noita 3 pussia... luulisi, että näillä *Purinoilla* olisi varaa (jos ovat reiluja) vaikka lähettää 3 kanapussia meille testiin, koska ne takuulla sopii varmasti Janillekin. Olen tosiaan nyt antanut tuota naudanlihaa vielä siitä kauheasta kokemuksesta huolimatta Janille, mutta ihan vain semmoisen puoli ruokalusikallista kerralla ja vain nyt 2 kertaa päivässä, että sillä säilyisi edes mieli hyvänä, kun toinen rempseesti pistelee niitä poskeensa. Uskon että nämä *Purinalaiset* käy täällä tutkailemassa meidän juttuja, jotta mahdollisuus olisi heillä korjata tuo asia meidän kohdalta, jos vain haluavat.

purpur

Melkeen protestoin,melkeen en.Mitä se melkeen teet melkeen.Pitäs melkeen tässä kirjottaa jotain melkeen.Melkeen meinaan kirjottaa melkeen,melkeen meinaan lopettaa,ainakin melkeen.
Siinä sitä taas on joku keltä aivot jääneet saamatta silloin kun niitä oli jaossa.
 /   /  / Melkeen protestoin.

Keskusteluhaku

Laaja haku

Facebookissa suositeltua