Suomen Oopperalaulajat Ry oikeasti tätä mieltä?

NW:stä?

"Ymmärrän että tasoisesi ihminen - oopperalaulaja - ei viihdy henkilönä hevibändin muusikoiden seurassa. Tulitte toimeen vain lavalla, mutta he vaativat sinulta enemmän, he vaativat sinulta liikaa. Lavalla teitä yhdisti musiikki, muualla vain bändin nimi.

On siis aika lähteä. Tämä valitettava tapahtuma ei laske arvostustasi musiikkiteollisuudessa; sinulla on kykyjä, myös mahdollisuuksia. Voit olla ylpeä siitä, mitä sait aikaiseksi Nightwish-bändissä. Nyt Sinulla on oikeus sekä vapaus toteuttaa itseäsi ja mennä enteenpäin taiteilijana haluamaasi suuntaan.

Maailma on avoin kaltaisellesi kyvylle. Myös lähtösi ajankohta oli oikea, koska Holopaisen kantele oli pahasti ruostumassa. Nightwish oli uppoamassa hetkenä minä hyvänsä ja orkesterin johtaja soitti viimeiset keikkansa pelastusveneestä käsin.

Parhain terveisin,

Lorenz Konrad Achté

Suomen Oopperalaulajat Ry
Leppävaarankatu 10,
02600 Espoo"

Lähde: http://keskustelu.suomi24.fi/node/2200514

4

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+2

      Yrjö koiranleukana ole juksannut lapsia?

      • Yrjö koiranleuka

        täällä yrittää viihdyttää itseään. Eka onnettomin vitsintekeleyritys mitä olen aikoihin lukenut ja sitten käydään kehumissa omaa aikaansaannostaan. Pakkohan se on nauraa omille vitseille kun kukaan muu ei niille naura.


      • YrjöJurri
        Yrjö koiranleuka kirjoitti:

        täällä yrittää viihdyttää itseään. Eka onnettomin vitsintekeleyritys mitä olen aikoihin lukenut ja sitten käydään kehumissa omaa aikaansaannostaan. Pakkohan se on nauraa omille vitseille kun kukaan muu ei niille naura.

        Tuo on totta, olen huomannut, että melko tosikkoa näyttää tämä vieraileva porukka olevan. Onneksi huumoripuolella Anetten ja Tuomaksen vihamiehet/naiset pitävät hurttia huumoria yllä.


    • ..&&&..

      "Suomen Oopperalaulajat Ry" Ei taida googlaamalla löytyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      58
      3959
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      14
      2773
    3. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      55
      1966
    4. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1426
    5. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      76
      1280
    6. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      199
      1247
    7. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1081
    8. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      90
      1079
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      55
      904
    10. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      896
    Aihe