Russkofinskaya liga legavih

McGenaman

Kto znavaet etakih? Vet oni sluzhat edustaa russkih v Finlyandii, no nekie iz nih tvoryat zlo. Eto znachit ne horoshaya gruppa! Ne nado eyo nam. Tak?

V nastoyaschee vremya legavie meshayutsya v internatsional po Evrope, Azii sozdavaya "Legaset'", chem i nadoeli naseleniyam.

Za mnoyu eti nedomoiki hodili po pyatam i do sih por kto to narovit napugat. No ya vet hudozhnik i nikakim starinnim armeiskim pribayutkam ne podlezhu. "Da ne poshli bi oni na hui!" - kak govoritsya v Rossii.

Za mnoyu begal odin polyak s krugloi golovoi, lisiy, visokim lbom. On pryamo blizko k domu podhodil. Esli on ne polyak, to iz vostochnoi Evropo tochno. Vtoroi raz on pokazalsya v Biblioteke 10 tak, chto bi ya videl tablo ego kompyutera s pistoletom.

On ne dobriy grazhdanin. K moim rodstvennikam zahodili "valepoliisit" napugivat, ulichnaya dver podyezda bila slomana kem to.
Drugie Finlegavie hodili po drugomu appartame. Esche ukrali detskuyu kalyasku, blyadi.
I dengi sotsialnih uslug zazhimali i prodolzhayut vremya oto vremeni.

Komu interesno delat drugim lyudyam ploho? Dazhe po Rossii!

4

2129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5678901

      Эи юколисте туота текстия он ханкала лукеэ. Ёс веняяа кирётеттаис кюриллисил, ни оис ётаи махдоллисуукси, мут эття латиналаисилла... Мене я тиедя ситтен онко суоменкиелен кирётукселла сама ютту, ёс се о кирётетту кюриллисил. Тястяхя питяс техдя вяитёскиря.

      • MCgenamanOY

        njetu mäne kiryllisä, no esti mäne latipissä. jazhe pissat pyudya maallo, i uchissä karjalissä braavo

        gospodane blagodati po karilissätchi maati

        da

        avos


      • voikauhitsus
        MCgenamanOY kirjoitti:

        njetu mäne kiryllisä, no esti mäne latipissä. jazhe pissat pyudya maallo, i uchissä karjalissä braavo

        gospodane blagodati po karilissätchi maati

        da

        avos

        Не понимаю что-нибуд... можете писать по русский или финский?


    • doklad

      odin zhivjot v lappi vtoroi v karelii i tretiy na yuge, bez severnoi dosugi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Baaritappelu

      Hurjaksi käynyt meno Laffassa. Jotain jätkää kuristettu ja joutunu teholle...
      Kokkola
      63
      6283
    2. Tappo Kokkolassa

      Päivitetty tänään Iltalehti 17.04.2024 Klo: 15:23..Mikähän tämä tapaus nyt sitten taas on.? Henkirikos Kokkolassa on tap
      Kokkola
      25
      4016
    3. Miksi tytöt feikkavat saaneensa orgasmin, vaikka eivät ole saaneet?

      Eräs ideologia itsepintaisesti väittää, että miehet haluavat työntää kikkelinsä vaikka oksanreikään, mutta tämä väite ei
      Sinkut
      263
      2436
    4. Poliisit vaikenee ja paikallinen lehti

      Poliisit vaikenee ja paikallinen lehti ei kerro taposta taaskaan mitään. Mitä hyötyä on koko paikallislehdestä kun ei
      Kokkola
      26
      1960
    5. MAKEN REMPAT

      Tietääkö kukaan missä tämmöisen firman pyörittäjä majailee? Jäi pojalla hommat pahasti kesken ja rahat muisti ottaa enna
      Suomussalmi
      26
      1423
    6. Mitä ihmettä

      Kaipaat hänessä
      Ikävä
      95
      1316
    7. Itämaisesta filosofiasta kiinnostuneille

      Itämaisesta filosofiasta kiinnostuneille. Nämä linkit voivat auttaa pääsemään niin sanotusti alkuun. https://keskustel
      Hindulaisuus
      304
      1087
    8. Kuntoutus osasto Ähtärin tk vuode osasto suljetaan

      5 viikkoa ja mihin työntekijät, mihin potilaat. Mikon sairaalan lopetukset saivat nyt jatkoa. Alavudelle Liisalle tulee
      Ähtäri
      54
      1060
    9. Välillä käy mielessä

      olisiko sittenkin ollut parempi, että emme koskaan olisi edes tavanneet. Olisi säästynyt monilta kyyneleiltä.
      Ikävä
      77
      1006
    10. Mulla on kyllä

      Järkyttävä ikävä sua. Enkä yhtään tykkää tästä olotilastani. Levoton olo. Ja vähän pelottaa..
      Ikävä
      39
      981
    Aihe