KODAKONDSUSEST ?

Eesti pass.

Kas on võimalik saada Eesti kodakondsusele lisaks Soome kodakondsust ? Kuidas neid asju aetakse ? Ja palju see raha maksab ?

22

4949

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      milleks sulle kahte pead ?

    • Poro Tallinnasta

      Soome seadusandlus võimaldab nn. topeltkodakondsuse juhul kui taotleja riigi seadusandlus seda võimaldab, aga Eesti kodakondsuse seadus ei luba samaaegselt teise riigi kodakondsust.

      • Tallinn

        Eesti seadus lubab kahe maa kodakondsuse juhul kui laps on sünnist alates pooleks eestlane. Näiteks minu lapsel on soome ja eesti kodakondsused. Aga kui tema saab 18 aastaseks, peab tema otsustama millise kodakondsuse tema soovib endale jätta.
        Siis lapsele topelt kodakondsus on võimalik.


      • ja soome...
        Tallinn kirjoitti:

        Eesti seadus lubab kahe maa kodakondsuse juhul kui laps on sünnist alates pooleks eestlane. Näiteks minu lapsel on soome ja eesti kodakondsused. Aga kui tema saab 18 aastaseks, peab tema otsustama millise kodakondsuse tema soovib endale jätta.
        Siis lapsele topelt kodakondsus on võimalik.

        Kuidas see otsustamine toimub, kas peab täitma mingi paberi? Või kaob teine automaatselt, kui teise jätad?


    • kes oled

      Milleks kahte kodakondsust? Kui tunned et oled soomestunud siis ole soomlane ja kui tunned et oled ikka veel eestlane siis ole eestlane.

      • EST-FIN2006

        Mina tunnen et olen pooleledi eestlane ja pooleledi soomlane, elanud siin pooled elust ja ei ytleks et oleksin täitsa eestlane ja päris soomlaseks ka veel ennast ei tunne. Ja minu arust kaks kodakondsust on ainult "rikkaus", ja mul ongi kaks passi :)


    • EST-FIN2006

      Ise sain Soome kodakondsuse neli aastat tagasi ja jätsin alles Eesti kodakondsuse, Soome kodakondsust saab taotleda Poliisilaitoksen kaudu, tuleb jätta avaldus ja kunagi see maksis 400 Eur, käsitlus viis mul aega 1,5 aastat aga olen kuulnud et möni on saanud poole aastaga, oleneb paregusest järjekorrast.

      • juba 16

        aastat ja ikka veel eestlane olen.Ei näe mitte väiksematki põjust et soomlaseks hakata.


      • tähenärija
        juba 16 kirjoitti:

        aastat ja ikka veel eestlane olen.Ei näe mitte väiksematki põjust et soomlaseks hakata.

        Kui sa ikka veel eestlane oled, siis peaksid teadma, et eesti keeles pole sellist sõna nagu põjust.


    • ne mjaso

      mis on selle topeltkodakondsuse saamise MOTIIV kui tohib kysida ?

      • passid

        Aitähh vastusest. Meiegi pere (4 inimest) võtab selle 2-kodakondsuse kui saame.


      • öelda

        Põhjus on paljudel selles et nad ei oska otsustada kes nad tegelikult on ja võtavad igaks juhuks mõlemad et siis vastavalt olukorrale võivad olla kumb tahes :).
        Mina tunnen kokku kümneid eestlasi siin Soomes ja vaid mõni on Soome passiga ja enam jaolt nad on kas sommiga abielus või nii öelda polyvernikud ehk naine venelane ja mees nii öelda ingerisoomlane ja üks vanapaar nutab veel siiani et ära vahetasid aga hirm selle ees et pensionit ei saa oli suur.Tunnen ka ühte täitsa põdrastunud peret kes räägivad kodus (mõlemad eestlased)ainult soome keelt ja sellest ajast peale kui ka minuga hakkasid rääkima pole neile enam külla läinud..jumala looma aed on kirju.


      • EST_FIN2006
        öelda kirjoitti:

        Põhjus on paljudel selles et nad ei oska otsustada kes nad tegelikult on ja võtavad igaks juhuks mõlemad et siis vastavalt olukorrale võivad olla kumb tahes :).
        Mina tunnen kokku kümneid eestlasi siin Soomes ja vaid mõni on Soome passiga ja enam jaolt nad on kas sommiga abielus või nii öelda polyvernikud ehk naine venelane ja mees nii öelda ingerisoomlane ja üks vanapaar nutab veel siiani et ära vahetasid aga hirm selle ees et pensionit ei saa oli suur.Tunnen ka ühte täitsa põdrastunud peret kes räägivad kodus (mõlemad eestlased)ainult soome keelt ja sellest ajast peale kui ka minuga hakkasid rääkima pole neile enam külla läinud..jumala looma aed on kirju.

        Ei tea midagi su jutust, kui ikka elada siin riigis vöib ikka eduks olla et sul on Soome kodakondsus, olen elanud pooled elust Soomes ja valdan paremini soome keelt kui eesti keelt, ja olen kindel et jään siia elama. Mis mind Eestis ikka ootab? Ma ei taha loobuda Eesti kodakondsusest, sest mul on vöimalik pidada ka see ja ma ei häbene oma synnimaad. Ise ikka proovin rääkida oma vanematega eesti keeles aga vahest see on raske sest teatud sönad tulevad soome keeles automaatselt, kui kunagi emaks saan, olen kindel et öpetan oma lastele eesti keelt aga raske saab see olema.


      • "eestlus"?
        öelda kirjoitti:

        Põhjus on paljudel selles et nad ei oska otsustada kes nad tegelikult on ja võtavad igaks juhuks mõlemad et siis vastavalt olukorrale võivad olla kumb tahes :).
        Mina tunnen kokku kümneid eestlasi siin Soomes ja vaid mõni on Soome passiga ja enam jaolt nad on kas sommiga abielus või nii öelda polyvernikud ehk naine venelane ja mees nii öelda ingerisoomlane ja üks vanapaar nutab veel siiani et ära vahetasid aga hirm selle ees et pensionit ei saa oli suur.Tunnen ka ühte täitsa põdrastunud peret kes räägivad kodus (mõlemad eestlased)ainult soome keelt ja sellest ajast peale kui ka minuga hakkasid rääkima pole neile enam külla läinud..jumala looma aed on kirju.

        Huvitav oleks teada, mida yldse tähendab Soomes elavale eestlasele "eestlus".


      • vist
        EST_FIN2006 kirjoitti:

        Ei tea midagi su jutust, kui ikka elada siin riigis vöib ikka eduks olla et sul on Soome kodakondsus, olen elanud pooled elust Soomes ja valdan paremini soome keelt kui eesti keelt, ja olen kindel et jään siia elama. Mis mind Eestis ikka ootab? Ma ei taha loobuda Eesti kodakondsusest, sest mul on vöimalik pidada ka see ja ma ei häbene oma synnimaad. Ise ikka proovin rääkida oma vanematega eesti keeles aga vahest see on raske sest teatud sönad tulevad soome keeles automaatselt, kui kunagi emaks saan, olen kindel et öpetan oma lastele eesti keelt aga raske saab see olema.

        "tita" kui siia elama tulid? Kui ikka kodus eesti keelt räägid ega siis seda ära ei unusta.Ise räägin ainult tööl soome keeles kui tööasju vaja aga muidu meil eestlasi rohkem ja istume ikka oma kambaga omas keeles.Ainuke mis läheb segamini on kirjutamine mida ma ei oska õieti kummaski keeles ja üksikud sõnad mis lähevad sassi.
        Selle asja juures tuleb mulle meelde ajad kui elasin siit "sivistyksen" rajast kaugemal Hämees ja seal üks hea tuttav ja üks poemüüja kellega korduvalt maailma asju arutasime ei saanud mitte kuidagi aru et miks mina kodus räägin perega eesti keeles ja olivad väga imestunud.Suu jäi igatahes lahti...


      • ne mjaso
        öelda kirjoitti:

        Põhjus on paljudel selles et nad ei oska otsustada kes nad tegelikult on ja võtavad igaks juhuks mõlemad et siis vastavalt olukorrale võivad olla kumb tahes :).
        Mina tunnen kokku kümneid eestlasi siin Soomes ja vaid mõni on Soome passiga ja enam jaolt nad on kas sommiga abielus või nii öelda polyvernikud ehk naine venelane ja mees nii öelda ingerisoomlane ja üks vanapaar nutab veel siiani et ära vahetasid aga hirm selle ees et pensionit ei saa oli suur.Tunnen ka ühte täitsa põdrastunud peret kes räägivad kodus (mõlemad eestlased)ainult soome keelt ja sellest ajast peale kui ka minuga hakkasid rääkima pole neile enam külla läinud..jumala looma aed on kirju.

        Mönedel on hoopis teine plaan - saada Eestist oma eesti kodakondsusega eesti pensioni (kasvöi aastatelt vöi invaliidsuspensioni) ja teenida Soomest soome omaga lisa.
        Ausalt öelda, veidi naljakas.


    • jyrki01

      Tänu Soome oma seadusele, mis võeti mõned aastad tagasi vastu, võib Soome kodanikul olla ka teine kodakondsus. Eesti seadused seda ei luba. Kui esimene kodakondsus on EV (või mingi muu) oma, siis taotledes Soome oma, Soome ei nõua enam loobumist EV (või muu) kodakondsusest. Eestis olles see trikk läbi ei läheks. Eesti nõuaks loobumist SV kodakondsusest.

      • tähendab...

        Kas see tähendab seda, Jyrki, et niikaua kui Soomes elad ja sul on kaks kodakondsust (eesti ja soome), selles pole midagi viga, aga kui Eestisse lähed elama, siis tuleb loobuda teisest?


    • paul270161

      hiline vastus kuid kirjutan ikka , ehk toob see kellelegi mingit kasu.
      ma arvan, et kui võtate olles eesti kodanik topelt kodakondsuse, siis te võite selle saada, kui seda ei välista teine riik. kuid kui tuleb aeg uuendada eesti pass, siis esitab passiosakond teile täitmiseks vastava vormi (küsimustik) ning seal on selline küsimus, mis kõlab umbes nii: mis riigi kodakondsust te veel omate? vastates sellele küsimusele...... teeb eesti passiosakond vastava järelduse ja toob välja vastava otsuse vastavalt eesti seadusele. see on väga loogiline. kui te olete elades välismaal juba vahetanud passi, siis olete kindlasti juba vastanud sellisele küsimusele ja olete lihtsalt unustanud. mina pole unustanud veel kuna olen elades iirimaal vahetanud juba 3´ndat korda passi ja viimane kord oli üsna hiljuti.

    • Milleks teile soome kodakondsus,soomlast teist nagunii ei saa ja seda kinnitavad ka soomlased,või on koguni soov soomes presidendiks saada või mõneks ministriks.

    • Arvan, ett ei saa kahes riigis olda, ainuld ID-kaardiga . Mul on Eesti ID-kaard, ja olen Soome kodakondus.

    • ruhkarand

      Eestlased Soomes arvutatakse kuuluvad samasse rahvastik nagu somaallasi. Seega, pikaajalise eesmärgiks on vabaneda nii rahvuslike rühmade. Laeva lahkub varsti, nüüd pakkima!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Baaritappelu

      Hurjaksi käynyt meno Laffassa. Jotain jätkää kuristettu ja joutunu teholle...
      Kokkola
      53
      5228
    2. Tappo Kokkolassa

      Päivitetty tänään Iltalehti 17.04.2024 Klo: 15:23..Mikähän tämä tapaus nyt sitten taas on.? Henkirikos Kokkolassa on tap
      Kokkola
      23
      3397
    3. Poliisit vaikenee ja paikallinen lehti

      Poliisit vaikenee ja paikallinen lehti ei kerro taposta taaskaan mitään. Mitä hyötyä on koko paikallislehdestä kun ei
      Kokkola
      28
      1532
    4. Miksi tytöt feikkavat saaneensa orgasmin, vaikka eivät ole saaneet?

      Eräs ideologia itsepintaisesti väittää, että miehet haluavat työntää kikkelinsä vaikka oksanreikään, mutta tämä väite ei
      Sinkut
      185
      1399
    5. Mitä ihmettä

      Kaipaat hänessä
      Ikävä
      76
      1056
    6. MAKEN REMPAT

      Tietääkö kukaan missä tämmöisen firman pyörittäjä majailee? Jäi pojalla hommat pahasti kesken ja rahat muisti ottaa enna
      Suomussalmi
      24
      968
    7. Kuntoutus osasto Ähtärin tk vuode osasto suljetaan

      5 viikkoa ja mihin työntekijät, mihin potilaat. Mikon sairaalan lopetukset saivat nyt jatkoa. Alavudelle Liisalle tulee
      Ähtäri
      49
      887
    8. Itämaisesta filosofiasta kiinnostuneille

      Itämaisesta filosofiasta kiinnostuneille. Nämä linkit voivat auttaa pääsemään niin sanotusti alkuun. https://keskustel
      Hindulaisuus
      259
      816
    9. Mulla on kyllä

      Järkyttävä ikävä sua. Enkä yhtään tykkää tästä olotilastani. Levoton olo. Ja vähän pelottaa..
      Ikävä
      35
      768
    10. Välillä käy mielessä

      olisiko sittenkin ollut parempi, että emme koskaan olisi edes tavanneet. Olisi säästynyt monilta kyyneleiltä.
      Ikävä
      71
      759
    Aihe