Ikävöin niin että sattuu M-> N

pettynytmies

Tunnen fyysistä kipua.Ei asioden pitänyt mennä näin. Et tainnut aavistaa miten muhun vaikutit. Nyt syytän itseäni kaikesta. Kumpa joskus ymmärtäisit että meidän kuuluu olla enemmän kuin ystäviä.Haluaisin niin olla sinun lähelläsi..Teet asioista liian vaikeaa.

11

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No ei tehdä enempää

      vaikeaksi. Minäkin olen aivan loppu ja väsynyt tähän veivaamiseen. MItä sitten haluaisit tapahtuvan?

    • haaaahhhhhaaaa

      joku palstapyllerö taas käyttää mielikuvitusta hahhhaaa ei mennyt läpi hahhhaaaaaahhh

      • inhottaa tollaset

        ei kenenkään kuulu yhtään mitään.


    • Kannattaako syyttää

      toista jos itse on nimettömien viestien linjalla, ei kai näistäkään ole mitään hyötyä ?
      Miksi teillä ei ole keskinäistä kommunikointia ?

    • Secret

      Todennäköisesti juuti sinun takia asianne menivät niin kuin menivät. Et voi muuttaa asioiden kulkua, vain hyväksyä että teit mitä teit ja ymmärtää menettäneesi hänet -ansaitusti.

      Ehkä sinun kannattaa ottaa vain joku elämääsi - rynnistää naimisiin oikopäätä. Näinhän olet ennenkin tehnyt muusta välittämättä.

      Luulen, että asiat meni juuri niin kuin sinun kanssasi voi mennä - et ole kypsä (etkä koskaan kai tule olemaankaan) rakastamaan, sillä asetat aina vain itsesi etusijalle. Ajattelen, että olet kykenemätön suuriin tunteisiin.

      Etkö ymmärrä, että joskus hänkin halusi olla vieressäsi - ei enää. Ja vaikka haluaisi, ei pystyisi. Ei voi antaa toisen, pahantekijän koskea itseensä - se enemmän puistattaa kuin tuntuu hyvälle. Ymmärrä, että satutit jo tarpeeksi. Ylitit kaikki rakkaudelle kuuluvat rajat . . . olet itsekäs kaivatessasi häntä - sillä todellisuudessa et rakasta häntä. Et olisi satuttanut häntä jos olisit todella rakastanut. Joku muu antaa / tulee antamaan hänelle sitä hellyyttä ja tunnetta, jota hän kaipaa.

      • Secret

        Sitäpaitsi tämä palsta sopii hyvin kuviteltuihin tunteisiisi ja itsekkyyteesi. Olet paikkasi siis löytänyt . . .


    • No miksi ne asiat

      sitten meni niin kuin meni eikä niinkuin ois pitänyt mennä ? Hei kuule, kukaan ei voi aavistella mitään jollei niitä vaikutuksia kerro !

    • 050-3xxxxx

      Jos saisin tämän tekstarina tulisin ja puhaltaisin kivun pois.

    • Oikea vainu ?

      Teillä ei oo ollenkaan oikeaa yhteyttä keskenänne ? Miksi sä syytät häntä asioiden liian vaikeaksi tekemisestä, miten hän tekee niistä vaikeita ?

    • Mushuti

      Miesten pitäis enemmän uskaltaa kertoa ikävöivänsä.. Naiset jos sen tekee, se on roikkumista, mieheltä se on vaan romanttista.

      Mut elämä on. Miehet saa niin paljon turpaan täs elämässä muutenkin, etten ihmettele.

    • Shuppiduppi

      No alapa sitten korjaamaan asiaa ottamalla yhteyksiä kaipaamaasi, ei asiat muuten etene. Kerro hänelle mitä haluat, älä sysää vastuuta toisen niskoille. Ehkä hän luulee ettet välitä? - Itse olen tällaisessa uskossa yhden miehen suhteen ja voin sanoa, ettei ole mitenkään kivaa uskoa, ettei toinen välitä pätkääkään olemassaolostasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe