Sinä pastori tai evankelista, joka olet olet hakenut "voitelusi" paikasta, jossa alkanut herätys on myöhemmin vinoutunut. Tiedät että voimasi ei ole Jumalasta, mutta et halua edes ajatella sitä, koska näet voitelun toimivan voimakkaasti. Tämä voima ei ole Jumalasta. Voit vielä sanoutua irti siitä.
Voitelua Torontosta
10
<50
Vastaukset
- valitusvirsi
Israelin Pyhä on vuodattanut vihan viinimaljansa ja puhdistaa näin koko seurakuntansa kauta maailman. Kuka ymmärtää tämän ja palaa sydänjuuriaan myöten katuvana takaisin Jumalan ja Hänen pyhän Sanansa yhteyteen saa armon. Raamattua ymmärtämättömät Ihmiset rukoilevat suurta herätystä, väärää rauhaa, jota Jumala EI OLE KOSKAAN SANASSAAN LUVANNUT ja tämä on mahdollistanut riivaajahenkien eksytyksen jonka valtaan on antautunut koko sokea kristikunta. Tämä eksytys on lähtöisin Jumalasta ja on siksi niin voimakas. Israelin Pyhä on kiivas Jumala eikä jaa kunniaansa epäjumalien kanssa, joka ei seuraa pyyteettömästi Häntä ja Hänen Pyhää Sanaansa joutuu tähän eksytykseen mukaan.
Seuraavaksi isot antikristuksen hengen saastutusjuhlat jerusalemissa! http://www.jerusalem2015.com/
Hätytys! Rukouskutsu niin fyysisen kuin hengellisenkin Israelin puolesta että Herra armahtaa meitä! Apu tulee vain ja ainostaan Häneltä ja tämä opetetaan meille kaikille kantapään kautta. - Rauhallisuutta
Onhan aivan normaalia kristityn toimintaa rukoilla kaikken ihmisten puolesta :
1.Tim.2:1."Minä kehoitan siis ennen kaikkea anomaan, rukoilemaan, pitämään esirukouksia ja kiittämään kaikkien ihmisten puolesta, 2. kuningasten ja kaiken esivallan puolesta, että saisimme viettää rauhallista ja hiljaista elämää kaikessa jumalisuudessa ja kunniallisuudessa. 3. Sillä se on hyvää ja otollista Jumalalle, meidän vapahtajallemme, 4. joka tahtoo, että kaikki ihmiset pelastuisivat ja tulisivat tuntemaan totuuden..."
Armo on jo odottamassa , kun ihminen nöyrtyy ( kristityillä on vastuunsa olla "maailman valona ", kertoen evankeliumia, eikä katteettomia tyhjiä puheita, ja juoruja. Ketä tottelemaan antautuu , sen palvelija ) :
2.Kor.. "..Kun siis tiedämme, mitä Herran pelko on, niin me koetamme saada ihmisiä uskomaan, mutta Jumala kyllä meidät tuntee; ja minä toivon, että tekin omissatunnoissanne meidät tunnette. . Emme nyt taas suosittele itseämme teille, vaan tahdomme antaa teille aihetta kerskata meistä, että teillä olisi mitä vastata niille, jotka kerskaavat siitä, mikä silmään näkyy, eikä siitä, mikä sydämessä on. . Sillä jos me olemme olleet suunniltamme, niin olemme olleet Jumalan tähden; jos taas maltamme mielemme, teemme sen teidän tähtenne.
Sillä Kristuksen rakkaus vaatii meitä, jotka olemme tulleet tähän päätökseen: yksi on kuollut kaikkien edestä, siis myös kaikki ovat kuolleet; ja hän on kuollut kaikkien edestä, että ne, jotka elävät, eivät enää eläisi itselleen, vaan hänelle, joka heidän edestään on kuollut ja ylösnoussut. Sentähden me emme tästä lähtien tunne ketään lihan mukaan; jos olemmekin tunteneet Kristuksen lihan mukaan, emme kuitenkaan nyt enää tunne.
Siis, jos joku on Kristuksessa, niin hän on uusi luomus; se, mikä on vanhaa, on kadonnut, katso, uusi on sijaan tullut. . Mutta kaikki on Jumalasta, joka on sovittanut meidät itsensä kanssa Kristuksen kautta ja antanut meille sovituksen viran. Sillä Jumala oli Kristuksessa ja sovitti maailman itsensä kanssa eikä lukenut heille heidän rikkomuksiaan, ja hän uskoi meille sovituksen sanan.
Kristuksen puolesta me siis olemme lähettiläinä, ja Jumala kehoittaa meidän kauttamme. Me pyydämme Kristuksen puolesta: antakaa sovittaa itsenne Jumalan kanssa. . Sen, joka ei synnistä tiennyt, hän meidän tähtemme teki synniksi, että me hänessä tulisimme Jumalan vanhurskaudeksi. Hänen työtovereinaan me myös kehoitamme teitä vastaanottamaan Jumalan armon niin, ettei se jää turhaksi. Sillä hän sanoo: "Otollisella ajalla minä olen sinua kuullut ja pelastuksen päivänä sinua auttanut". Katso, nyt on otollinen aika, katso, nyt on pelastuksen päivä..." Eiks se Torontojuttu ole jo vanhentunutta kamaa?
- kii5
ehei! :((
- kii5
auroraboreallis kirjoitti:
Kyllä ko ilmiöstä on kymmeniä vuosia aikaa
Noo esim Todd Bentley ja kaverit vaikuttaa vielä, ja Healing Roomsin pääjehu on hommannut voitelunsa Bill Johnsonilta ja niin päin poiges ja täät lihstaa tulis vissiin meri jos jatkaisin. Kyllä se valitettavasti on hyvin elinvoimainen juttu, nimike vaan vaihtunut ja hajaantunut tässä välillä mutta samaa skeidaa eri paketissahan jooh (lakeland, river ym). Ja toronto itsessäänkään ei ole ollut suinkaan uniikki juttu vaan aiemminkin on vastaavaa kohellusta kristillisesä kentäsä ollut.
- kii5
kii5 kirjoitti:
Noo esim Todd Bentley ja kaverit vaikuttaa vielä, ja Healing Roomsin pääjehu on hommannut voitelunsa Bill Johnsonilta ja niin päin poiges ja täät lihstaa tulis vissiin meri jos jatkaisin. Kyllä se valitettavasti on hyvin elinvoimainen juttu, nimike vaan vaihtunut ja hajaantunut tässä välillä mutta samaa skeidaa eri paketissahan jooh (lakeland, river ym). Ja toronto itsessäänkään ei ole ollut suinkaan uniikki juttu vaan aiemminkin on vastaavaa kohellusta kristillisesä kentäsä ollut.
Siis ihan järkyttäviä kirjoitusvirheitä! Anteeksi kovasti nuo typot :D (koskee päähän ja väsy ja seliseli)
- voimissaan-on
Toronton eli luopumuksen ja antikristuksen henki on edelleen valloillaan ja toinen aalto on jo suomessa. Se henkihän julistaa olavansa jumala kun esiintyy Jumalan Pyhänä Henkenä vaikkei sitä ole! Sanahan ilmoittaa että Saat*na pukeutuu valon enkeliksi ja tietää että sillä on vain vähän aikaa eksyttää koko asuttua maata ja sillä on kova tuhon vimma nyt päällä ihan koko maapallolla. Olkaa hereillä, valvokaa! Ettette eksyisi. Tuntekaa Jumalan Sana eli raamattu, muuten te yksinkertaisesti eksytte koska ette tunnista Jumalan todellista voimaa jonka raamattu ilmoittaa.
Totta kai meidän kuuluu rukoilla kaikkien puolesta mutta nyt erityisesti koko Israelin heimon puolesta johon kuuluvat myös hengelliset Israelilaiset ja nämä molemmat ovat nyt voimallisen hyökkäyksen kohteina.Niin sitä toivois että se toronto olis vanhentunutta kama. Mutta kun se karismaattinen henki on ovela ja vaihtaa muotoa ja exyttävät uskovaiset niin paljon kun ehdi..
Siis sain hyvin selvä sun kyllä hyvin paikkansapitävä kirjoitus . kyllä henget jotka pyörittää uskovaiset ovat hyvin elinvoimaisia . Rodney Howard braun ja muut hinnit ovat kyllä vauhdissa koska on niin paljon sitä uuskarismaattista liikellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541