Pakko kommentoida kun aloite, jolla ei voi olla mitään vaikutusta mihinkään, näyttää ”nousevan” nopeammin kuin aloite, jolla todellisuudessa voisi olla jotain vaikutusta.
Huomauttaisin tuosta täällä suomi24 sivustollakin levinneestä kansalaisaloitteesta
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2837
Hieno ja asiallinen aloite, ja tuskin sen ”äänestämisestä” mitään haittaakaan on, mutta tämä tapaturmavakuuslain 41 d §, on jo kumottu, tai oikeammin sanottuna, koko tapaturmavakuuslakia ei sellaisenaan enää edes ole olemassa.
Nykyisin, näihin vakuutuslääkäreiden totuudenvastaisiin lausuntoihin mahdollistavat lait ovat mm. tapaturmavakuuslain tilalle tulleessa, työtapaturma- ja ammattitautilain 121 § sekä Laki Kansaneläkelaitoksesta 22 §
Tästä, jonkinlainen tarkempi, kertomus esim. sivulla,
https://sairaankarutodellisuus.blogspot.fi/2018/01/vakuutuslaakari-lakiin-perustuva-valta.html
alkaen kohdasta: Lisäys 12.1.2018
Kaikesta huolimatta, käyppä ”äänestämässä”:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2787 Asiantuntijalääkärit pois Kelasta
Äänestyksestä tuli mieleen, Ihan siltä varalta, ettet ehtinyt kurkkaamaan, yllä mainittuun sairaankarutodellisuus- blogiin, niin käyppä kuitenkin kurkistamassa, ketä on allekirjoittanut tämän 1.1.2016 voimaan tulleen Työtapaturma- ja ammattitautilain , jolla siis edelleen annetaan vakuutuslääkäreille valta/mahdollisuus totuudenvastaisiin lausuntoihin.
https://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/2015/20150459 Työtapaturma- ja ammattitautilaki 121 §
Tämän sivun lopussa ovat lain allekirjoittajat.
Yllä olevan lakipykälän eli vakuutuslääketieteen ansiosta, kaikki alla olevat ”statukset” , ovat virallisten lausuntojen mukaan, tällä hetkellä minulla voimassa, riippuu vain minkä tahon lausunnosta katsoo.
Terveisin:
Vakituisesta työsuhteesta sairaslomalla oleva, työkykyinen työtön työkyvytön työnhakija.
Ps.
Jos edelleen ”kuvittelet” että, ei ole mahdollista että, 100v Suomessa vakuutuslääkäreillä olisi muka lakiin kirjoitettu oikeus valehdella, niin lueppa ajatuksella:
https://sairaankarutodellisuus.blogspot.fi/2018/01/vakuutuslaakari-lakiin-perustuva-valta.html
Ei ole kenenkään mielipiteitä, vain suoria lainauksia mm. Suomen lakiteksteistä ja erinäisistä virallisista päätöksistä.
Vakuutuslääkärit & kansalaisalaisaloitteet
SairaanKaruTodellisuus
0
98
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818