Setä ei pääse nyt liikkeelle
Setä ei pääse liikkeelle, kun on kova lumipyry ja Kleinbussin renkaat sutivat ja pyörivät tyhjää.
Setä joutuu olemaan kotona.
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pääsikö setä kotiin? Vai jäikö hän jumiin Kleinbussin sisälle, parin metrin umpihangen alle? Olisipa ollut puoli tusinaa riuskoja mutta karvattomia nuoriamiehiä auttamaan setä pulasta...
- Anonyymi
Setä hytisee kiinni juuttuneessa ja lumeen hautautuneessa Kleinbussissa.
Ensi yönä ja huomenna on vilu Kleinbussissa, koska ei siinä ole minkäänlaisia eristeitä.
Yöllä kuuluu lähestyvän kauhakuormaajan ja kuorma-auton matalaa mörinää.
Kuuluu kolahdus ja setä huojuu Kleinbussissa.
Kauhakuormaaja kuormaa lunta kuorma-auton lavalle ja suuren lumipaakun sisällä on Kleinbussi ja kylmästä kangistunut setä.
Kuorma-auto mörisee pimeässä talviyössä kohti lumenkaatopaikkaa meren rannalla.
Kohta on Kleinbussi lumen mukana meren hyisessä kidassa ja merenpohjaan vajoaa Kleinbussi, ei setä pääse ulos, koska on kylmästä kangistunut liikkumattomaksi.
- Anonyymi
Setä lentää kohtaa ilmaan, koska partiopojat kaasuttivat asuntosi täyteen propaania ja kohta syttyy tulitikku. Setä kuolee ja setä menee helvettiin ikuiseen tuleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-422417172Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3416240Uusin Seiska herttainen Torppa
Uskomatonta luettavaa herttaisesta Torpasta. Olisi nyt kiva saada valkopesuri-jankkaajan ja palstalaisia oikeusjutuilla uhkailleen ja uhonneen kir1191605