Enhän minä vaan muut!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000387538.html
Meillä ole porua syntynyt Halonen yhden matkan 481000 euron yksityisuihkariinsa.
Sillä rahalla olisi saatu 2 € ruoka-annoksia jos jonottajat 1 metrin välein 250
kilometriä olisi ruokajonon pituus.
Pienituloisia nyt Suomessa yhä enemmän
14
92
Vastaukset
- Anonyymi
Halonen sanoi itseään köyhäksi.
"KÖYHÄ MINÄKIN OLEN"
Harvat pystyy varastamaan eläkeeseensä 20400 € lisän vuosittain.- Anonyymi
Milloin sinä menet poliisilaitokselle tekemään sen rikosilmoituksen varastamisesta? Vai etkö uskalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin sinä menet poliisilaitokselle tekemään sen rikosilmoituksen varastamisesta? Vai etkö uskalla?
Eduskunnan tekosia, väärin johdateltu. Mutta Halonen sen haki. Yritän samaa.
- Anonyymi
Niin minäkin olen köyhä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milloin sinä menet poliisilaitokselle tekemään sen rikosilmoituksen varastamisesta? Vai etkö uskalla?
Sinä olisit se varsinainen vasikka, vai etkö uskalla olla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eduskunnan tekosia, väärin johdateltu. Mutta Halonen sen haki. Yritän samaa.
Eduskunnan tekosia ja silti syytät ex-presidenttiä varkaaksi. Kuinka jumalattoman tyhmä sinä oikein olet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olisit se varsinainen vasikka, vai etkö uskalla olla?
Älä siirrä maalia, pölhökustaa. Et kykene seisomaan omien sanojesi takana. Koko poliisilaitoksen henkilökuntahan nauraisi sinulle, jos menisit väittämään ex-presidenttiä varkaaksi ja etenkin väittäessäsi, että hän olisi varastanut itselleen eläkkeen.
- Anonyymi
Halosen mielestä on selvä, että eläkekin laskee.
- Se on sitte... Menee siinä samassa.
- Mielestäni on loogista, että se vaikuttaisi myös eläkkeeseen. Olen puhunut Urpilaisen kanssa siitä, että ne ovat aika loogisessa yhteydessä, mutta kirjallisesti en ole sanonut mitään.
Halonen kiinnittää huomiota Niinistön menettelyyn.
- Onhan siinä tapansa. Senhän voi joko lahjoittaa suoraa valtiolle tai tehdä niinkuin Ahtisaari. Jos sitten nykyinen presidentti haluaa tehdä sen lainsäädännön kautta, niin mä on sitten jättänyt sen heidän päätettäväkseen...
Mauno Koivisto palautti osan palkkioistaan valtiolle, Ahtisaari lahjoitti osan työttömien hyväksi. Halonen muistuttaakin, että aiemmat presidentit ovat alentaneet ansioitaan paljon vähäeleisemmin.
https://yle.fi/a/3-6471415 - Anonyymi
Tarja oli Punaisenristin kerääjänäkin, kuka hullu siihen tohtisi laittaa, kun käsi saattaa käydä omaan taskuunkin.
- Anonyymi
Projisoit vaan omaa "mannemaisuuttasi".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Projisoit vaan omaa "mannemaisuuttasi".
Manne olen ja laitoin --tai ainakin melkein --- rahaa Tarjan Punaisenristin keräyslippaaseen, mutta otinkin siitän sormien väliin sen satasen jonka edeltätäjä laittoi, se olisi Tarjaa kuitenkin vaivannut ja kätensä käynyt myös.
- Anonyymi
Tarja meni kulman taa, oli kaksi tikkua,kuin Japnilaisten syömäpuikot, muttei satann ottanut kiinni kun Manne oli nopeampi.
- Anonyymi
Niinistö syytää kansakunnan varoja milloin mihinkin tyystin turhaan näemmä siis.
- Anonyymi
Sipilän porvarihallituksen giljotiini vaikuttaa yhä ja suistaa ihmisiä köyhyyteen surutta.
Orpo on luvannut kaivaa esiin saman giljotiinin mikäli pääministeriksi yltää.
Eli leikataan kauppiaitten myynnistä kun leikataan ihmisiltä ostovoima ja samalla hyytyy teollisuus kun tilaukset vähenee.
Myös kaikki palvelualat joutuvat kriisiin, mutta Orpo onneton ei näitä ketjureaktioita ymmärrä taloudesta.
Sitten näyttämön valtaa ensin taantuma ja lopulta lama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko2731900Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy121573Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1091336- 2391124
- 1321033
Kerro itsestäsi jotain, joka tulisi todennäköisesti yllätyksenä kaivatullesi
Hyvässä tai pahassa. (Mutta mieluummin tietysti olisi kiva kuulla niitä hyviä asioita!)871025Erika Vikman Emmagaalassa
Luulin nähneeni tuolta harakalta kaiken, mutta erehdyin. Mikä hiton riepu sillä on päällä? Hirveä ilmestys!113912Miehen malli ja rooli tässä yhteiskunnassa
Eli olen jo pitkään ollut sitä mieltä, että miehen rooli on ollut murroksessa jo vuosikymmenien ajan ja yhä edelleen se on vähän hakusessaan. En ole228876Martina, uusi hirviö Jocelyn Wildenstein
Emma gaalan matolla Martinan esiintyi tänään, naama muuttuneena hirviön kaltaiseksi, kuten överi kauneusleikkauksia itselleen tehnyt Jocelyn Wildenste21586882 prosenttia kannattaa Natoa!!!
SUOMALAISTEN Nato-jäsenyyden kannatus on koko ajan vahvistunut ja vankistunut. IS:n Taloustutkimuksella teettämän kyselyn mukaan 82 prosenttia on sit165671