Nimensä veroinen episodi
Lestojen vaino
22
220
Vastaukset
- Anonyymi
Aikamoinen riesa
- Anonyymi
tekevät henkistä väkivaltaa
- Anonyymi
kohtelevat ulkopuolisia kuin roskaa
- Anonyymi
Mitä sellaista lestat ovat tehneet , mitä muut eivät ?
- Anonyymi
tekevät paljon pahaa, pahuuden yhteisö
- Anonyymi
Pahempaa ei löydy
- Anonyymi
Pahuutta luovat
https://voima.fi/arkisto-voima/herrain-huoneissa/ - Anonyymi
Ei tullut vastausta kysymykseen .
Mitä sellaista lestat ovat tehneet ja tekevät , mitä muut eivät ?- Anonyymi
Tekevät yhteisöväkivaltaa. Sitä ei kai muut juuri tee
- Anonyymi
"Yhteisöstä paennut nainen kertoo, että uhrit pakotetaan anteeksiantoon ja hiljaisuuteen."
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekevät yhteisöväkivaltaa. Sitä ei kai muut juuri tee
Suurin osa lahkoista tekee. Puhumattakaan suurista uskonnoista . Lukisin esim. ympärileikkaukset eli lasten silpomiset yksiksi pahimmista .
Myös poliitiikassa esiintyy yhteisön painostusta puolueeseen katsomatta . Samoin kouluissa , työpaikoilla hyvinkin paljon .
Lisäksi on suuri joukko valtioita , joiden koko historia on silkkaa yhteisöväkivaltaa pahimmillaan , mm. Venäjä , Kiina , P-Korea ja kaikki Arabi ja Afrikan valtiot .
- Anonyymi
Samaa sakkia noin pääpiirteittään kuin ählytkin , mutta eivät tyrkytä oppejaan terroristisin keinoin muille maailmanvalloitus mielessään .
- Anonyymi
Tekeekö lestat myös tietomurtoja puhelimeen ja tietokoneeseen?
Kyllä tulee rahat- Anonyymi
Sepäs se vasta vainoamista on
- Anonyymi
Ei se ole vainoa jos joku uskonlahko tai esim mustalaiset eivät halua sopeutua yhteiskuntaan!
- Anonyymi
Joku vaino tässäkin! En ylpeilisi, jos olisin äiti!
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8feb3ee2-791d-4405-b7c2-818b42b72af8
Ei tervettä saada liian isoja lapsia! - Anonyymi
Tai somput ja islamit eivät halua sopeutua! Rahaa vaan lykätään ja kännykät kouraan!
Ei Ruotsin tielle!
- Anonyymi
Sunnuntaina saa hetken olla rauhassa kun rauhanyhdistyksen tiloissa on vipinää
- Anonyymi
Tyttöparat! Tai käy kai noille pienet pojatkin? Uskonto?
- Anonyymi
Jollakin on viha hyvin suppea-alaista , kun pitää vuositolkulla länkyttää tällä palstalla satoja lestanegatiivisia juttuja .
Ja joka hemmetin kaupungissa .
Kyllä tämä aihe on selvää koko kansalle ja asiaa ei yhtään paranna yhden hysteerikon somevapina .
Olisiko kadulla tilaa istuskella ?- Anonyymi
mistä tiedät että on vain yksi hlö ?
- Anonyymi
Hullujen touhua
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko3442988Erika Vikman Emmagaalassa
Luulin nähneeni tuolta harakalta kaiken, mutta erehdyin. Mikä hiton riepu sillä on päällä? Hirveä ilmestys!2412247Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy142040Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1211804- 3601706
- 1491396
Kerro itsestäsi jotain, joka tulisi todennäköisesti yllätyksenä kaivatullesi
Hyvässä tai pahassa. (Mutta mieluummin tietysti olisi kiva kuulla niitä hyviä asioita!)1221363Martina, uusi hirviö Jocelyn Wildenstein
Emma gaalan matolla Martinan esiintyi tänään, naama muuttuneena hirviön kaltaiseksi, kuten överi kauneusleikkauksia itselleen tehnyt Jocelyn Wildenste2841298Miehen malli ja rooli tässä yhteiskunnassa
Eli olen jo pitkään ollut sitä mieltä, että miehen rooli on ollut murroksessa jo vuosikymmenien ajan ja yhä edelleen se on vähän hakusessaan. En ole237105382 prosenttia kannattaa Natoa!!!
SUOMALAISTEN Nato-jäsenyyden kannatus on koko ajan vahvistunut ja vankistunut. IS:n Taloustutkimuksella teettämän kyselyn mukaan 82 prosenttia on sit256963