tasalla - juna meni jo?
"Ip-televisio haastaa digi-tv:n jakeluverkon"
http://www.itviikko.fi/uutiset/uutinen.asp?UutisID=71685
YLE'n tekniikka ja poliitikot eivät
3
158
Vastaukset
- miks
Suomi on ainoa maa, missä on digiboxeja?
Miksi YLE teki niin "tyhmän valinnan", kun ei missään muualla maailmassa ole vastaavaa??? Digidigidigi!!!!!
Ois se entinenkin kelvannu!- poksi
että Suomi on ainoa maa missä olet nähnyt digiboxin? Et ilmeisesti ole viime aikoina käynyt ulkomailla!
- menihän
poksi kirjoitti:
että Suomi on ainoa maa missä olet nähnyt digiboxin? Et ilmeisesti ole viime aikoina käynyt ulkomailla!
Menihän sentään joku provoon!
Aloittajan ehdottama IP-vaihtoehto on kenties tulevaisuudessa joku vaihtoehto, mutta ei siihen voi valtakunnallinen yhtiö lähteä!
Kaikkialla maailmassa rakennetaan tällä hetkellä kaapeliverkkoja, joten YLE ei ole poikkeus tai sen tyhmempi/fiksumpi, kuin muutkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145