älkää lopettako turpakäräjöintiänne
sitä on niin kiva seurata
tellu&eclipse
10
338
Vastaukset
- meissä
meissä asuu pieni omahyväinen, vahingoniloinen, kaiken paremmin tietävä tirkistelijä?
- Baabelin Portto
Kukaan ei voita kun narri ja pelle tappelevat, sillä narrin voitto on NARRIN voitto ja pellen voitto on PELLEN voitto. Mutta yleisöllä voi toki olla kivaa.
Harmi ettei tällä palstalla hyödytä enää puhua asiaa... Toisaalta hauskaa on pitää hauskaa ja suuria napoja kilpaa paukutella.
;) - Toteamus
näin viikonloppuna, sillä sen hän viettää jossain muussa toiminnassa. Ei tule nettiin jakamaan suurta viisauttaan. Ehkäpä juoksee maakunnissa julistamassa Sanaa? Ehkä häärää opetuslastensa parissa (niiden nuorten tyttöjen).
- pervo
kukaan kun ei ole profeetta omilla maillaan
- EclipsE
miksi et kirjoita omalla nimimerkilläsi, eivät ne väärät todistukset siitä mihinkään muuttu vaikka käytätkin feikkinimimerkkiä!
Toisaalta tavallaan olet oikeassa.. - Baabelin Portto
EclipsE kirjoitti:
miksi et kirjoita omalla nimimerkilläsi, eivät ne väärät todistukset siitä mihinkään muuttu vaikka käytätkin feikkinimimerkkiä!
Toisaalta tavallaan olet oikeassa.."Tellu, Tellu miksi minut hylkäsit?" = kviik kviik kviik
Etsikkoaikasi meni jo. Synkkenee se avoimin ja vilpittöminkin sydän kun vastassa on vain halveksunnan, ylenkatseen ja vihan suunnaton musta yö eli sinä. Jeesuskin varmaan itkee kun sinut tapaa, jos tapaa.
Sinua varten ei ole enää muuta kuin Portto ja legioona. Muun arvoinen et ole kaikessa vihassasi mitä tunnet lähimmäisiäsi kohtaan. Ja kaikessa sairaudessasi, jos huhupuheet paikkansa pitävät, ja olet vielä pedofiilikin. Sellaisille en pysty toivomaan mitään hyvää. Ehkä Jeesus pystyy. Jahve taas puolestaan ei, tämä sinun suosikki-saatanasi. - Neuvo
EclipsE kirjoitti:
miksi et kirjoita omalla nimimerkilläsi, eivät ne väärät todistukset siitä mihinkään muuttu vaikka käytätkin feikkinimimerkkiä!
Toisaalta tavallaan olet oikeassa..Kannattaisikohan sinun miettiä vähän enemmän Jeesusta ja Jumalaa kuin Tellua? Jottet täysin hunningolle joutuisi.
- EclipsE
Baabelin Portto kirjoitti:
"Tellu, Tellu miksi minut hylkäsit?" = kviik kviik kviik
Etsikkoaikasi meni jo. Synkkenee se avoimin ja vilpittöminkin sydän kun vastassa on vain halveksunnan, ylenkatseen ja vihan suunnaton musta yö eli sinä. Jeesuskin varmaan itkee kun sinut tapaa, jos tapaa.
Sinua varten ei ole enää muuta kuin Portto ja legioona. Muun arvoinen et ole kaikessa vihassasi mitä tunnet lähimmäisiäsi kohtaan. Ja kaikessa sairaudessasi, jos huhupuheet paikkansa pitävät, ja olet vielä pedofiilikin. Sellaisille en pysty toivomaan mitään hyvää. Ehkä Jeesus pystyy. Jahve taas puolestaan ei, tämä sinun suosikki-saatanasi."Autuaita olette te, kun ihmiset minun tähteni teitä solvaavat ja vainoavat ja valhetellen puhuvat teistä kaikkinaista pahaa."
Onko sinunlaisesi mahd.kristusta vihaavat, tekopyhät huorat kenties autuaita, kun nuhteen kuulleessaan alkavat entistä ivallisemmiksi, eivätkä vahingossakaan aio oppia?
Muista, Tellu seuraavaa mitä Herra sanoi:
"Ja autuas on se, joka ei loukkaannu minuun."
Kristus on Jahve, joka on suvereeni, Rakkaus, sekä koston hehkuva liekki.
Itseppä olet puolesi valinnut, ja sen kuka on isäsi:
"Te olette isästä perkeleestä, ja isänne himoja te tahdotte noudattaa. Hän on ollut murhaaja alusta asti, ja totuudessa hän ei pysy, koska hänessä ei totuutta ole. Kun hän puhuu valhetta, niin hän puhuu omaansa, sillä hän on valhettelija ja sen isä."
- yyyyy
llllll
- dösjfdskajf
skjfha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6628045Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672315Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332245- 1471817
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281335Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511246Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1131206Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.60863Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65857Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7776