Rupesin tapailemaan itseäni 4 vuotta vanhempaa,olen siis kohta 16-vuotias tyttö, joskus muutama kk sitten. mielestäni näytti hyvin paljon siltä, että tästä olisi saattanut jopa kehittyä jotain. käytiin leffassa ja kahvilla monta kertaa ja aina oli hauskaa.
sitten viime ystävänpäivänä menimme yllättäen elokuviin.. ja hän heitti minut leffan jälkeen kotiin. seuraavana päivänä sain viestin, jossa hän kyseli että millä mielellä olen hänen kanssaan liikkeellä. sanoin suoraan että pidän hänestä. hän kertoi pitävänsä myös minusta, mutta ei kuitenkaan uskoisi että siitä voisi kehittyä mitään erityistä 4-vuotta nuoremman kanssa..
tästä muutama viikko eteenpäin hän lähetti minulle viestin jossa luki "vaikka ei seurusteltaisikaan niin voitais pitää hauskaa"? raivostuin. kelpaan "hauskan pitoon" mutten suhteeseen. ajattelin kuitenkin, että mitä minä tässä häviän. joten ryhdyin leikkiin. olemme harrastaneet aivan mahtavaa seksiä muutamia kertoja. mutta meillä kuitenkin on hauskaa muutenkin. ei vain sängyssä.
mielestäni tämä tyyppi ei käytä minua hyväkseen. hän on monesti kysynyt että haluanko jatkaa ja että mennäänkö liian pitkälle.."sano heti kun haluat lopettaa..".. ja tiedän oikein hyvin milloin en halua enempää tai haluan lopettaa.
onko siis kyseessä vain sitoutumispelkoinen paska? kenelläkään samantyyppisiä kokemuksia?? haluaisin perusteltuja mielipiteitä ja neuvoja..
kiitos etukäteen.
he has got my head spinnin'
6
502
Vastaukset
- ei helvetti
Voiko melkein 16-vuotias olla vielä todellakin näin naiivi? En meinaa uskoa lukemaani. Luuletko todellakin, että hän haluaa sulta jotain muuta kuin pillua? Siis sehän on sanonut sulle suoraan, että oot mulle kävelevä pillu, pidetäänkö hauskaa? Ja tottakai sen täytyy varmistaa, että sä oot edes puoliksi omasta tahdostasi mukana, koska oot sille sakkilihaa. Se rikkoo lakia pannessaan sua niin tietenkin se yrittää olla varovainen. Mut jees, jos tykkäät niin koita säkin nauttia pelkästä seksistä. Mutta ei kannata odottaa suhteelta muuta, satutat vaan itseäsi.
- ....
Selvästi tuo ihminen käyttää sua hyväksi. Kuitenkin ilman väkivaltaa tai muuta sellasta.
Mutta tietysti pääasia on jos sulle itselle ei siitä ole haittaa. - fdhfdhfdh
Käyttää sinua hyväkseen... Tajuaa, että sinulla on jo omiakin seksuaalisia haluja, ja käyttää tilaisuutta hyväkseen. Et tarvitse paljon suostuttelua. Etenkään kun heittää vähän herrasmiesrepliikkiä sekaan, "sano kun haluat lopettaa..." No et tietenkään halua! Hän varmaan tietää, että olet emotionaalisesti sidoksissa häneen. Vanhempi poika (coolia), hyvä sängyssä... "Viis hyväksikäytöstä."
Mieti. Elät seksisuhteessa. - Bruegge
Siinä on se ikäero. Häntä suurimmalla todennäköisyydellä arvelluttaa mitä mieltä muut voisivat olla teidän seurustelusta, eikä siksi varmaan USKALLA sitoutua. Toki on mahdollisuus, että jätkä on pillun perässä, mutta epäilen.
Joko jatkat samaan rataan ja odotat vanhempaa ikää (kun kummatkin yli kakskymppisiä, ei 4 vuotta oo paljoo), tai laitat jätkän valitteen seurustelun tai lopettamisen välitä. It's so simple! - pöpsis
Että hän on sitoutumispelkoinen varsinaisesti - eikä minusta vaikuta epärehelliseltäkään kun kerran puhuu asioista kanssasi avoimesti ja ottaa huomioon tuntemuksesi.
Luulen, että hän osittain pelkää sitoutumista kanssasi sillä olet niin nuori ja maailmanne ovat loppujen lopuksi aika erilaiset, sinä kasvat ja muutut vielä. Jos suhde sitten meneekin mönkään.. Silti hän haluaa pitää sinut lähellään, muttei uskalla mitään vakavaa, ettei tule satutetuksi jos homma epäonnistuu. Silloin on "helpompi" päästää irti.
Jospa hänen on helpompi ottaa rennommin, odottaa ja katsoa mitä suhteestanne kehkeytyy ja millaiseksi se muuttuu kun sinä kasvat. 20 ja 24-vuotiaan välinen ikäero ei ole suuri ja he ovat henkisesti samalla tasolla mutta 16 ja 20-vuotiaat, heillä ero henkinen kehityksen välillä on vielä (useimmissa tapauksissa) suuri. Kuusitoista vuotiaana ihastuksetkin vielä tulevat ja menevät.
Voihan olla että olet muita ikäisiäsi henkisesti jo edellä, mutta silti poika ei voi olla varma. Ole kärsivällinen ja puhu hänen kanssaan avoimesti.- Bruegge
Aivan, aivan. Komppaan edellistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874088Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822- 11760
Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756