Suomalainen EU:n Supojohtaja Ilkka Salmi satanisti, kuten USA:n SUPOn johtaja Aquino?
USA:n 'supon' johtaja Michael Aquino on satanisti, onko siis myös EU:n turvallisuuspoliisipäällikkö kokoomuslainen Ilkka Salmi satanisti-vapaauurariveli-systeemiä?
Ei ihme että Vatikaanivaltion alaiselle katoliselle Portugalille laitetaan rahaa palaan 80 000 miljoonan euron verran...
www.youtube.com/watch?v=ZMO_Q4xNJy0
Suomalainen EU:n Supojohtaja Salmi satanisti,kuten NSA:n Aquino?
16
328
Vastaukset
- SataUsanisti
Kokoomuksen Jyrki Kataisen pyrky pakottaa suojelupoliisi omalle Nato-kannalleen on jäänyt liian vähälle huomiolle. On syytä epäillä, että pitkävihainen Katainen on käyttänyt asemaansa kostaakseen "vääriä" mielipiteitä omaaville poliisissa, Ylessä - kuka tietää missä kaikkialla.
Kansanedustaja Kari Rajamäki (sd) kirjoitti eilen 10.2 blogissaan kokoomuksen pyrkimyksestä miehittää poliisin avainvirat omilla puoluepukareillaan. Näkyvimmät menestykset ovat Ilkka Salmen nousu Supon päälliköksi ja ennen kaikkea Mikko Paateron nimittäminen poliisiylijohtajaksi.
Sen lisäksi kokoomus, ja varsinkin Jyrki Katainen, on pyrkinyt pakottamaan poliisin omaksumaan omia poliittisia mielipiteitään, ainakin Nato-kysymyksessä. Katainen toimii tässä vailla asiantuntemusta ja Suomen turvallisuudesta piittaamatta. Hänen kostonsa Supon terrorismin vastaisen yksikön päällikölle tämän "väärien" mielipiteiden vuoksi kulki näin:
6.9.2005 Supo päällikkö Seppo Nevala (sd) haukkui puhelinkeskustelussa terrorismin vastaisen yksikön päällikkö Paavo Selinin. Selin oli eräässä tilaisuudessa todennut, ettei Suomi jää vaille mitään oleellista, terrorismin vastaisessa työssä tarvittavaa tietoa Naton ulkopuolella. Tästä oli pillastunut oppositiojohtaja Jyrki Katainen, joka oli julkisesti väittänyt täsmälleen päinvastaista, asiaa tosin lainkaan tuntematta. Katainen oli ollut raivoissaan, että joku Supossa kehtaa olla hänen kanssaan eri mieltä ja epäili Supon yrittävän pudottaa hänet kokoomuksen johdosta. Kataisen uhkailut olivat säikäyttäneet Nevalan, joka aiemmin oli puhunut aivan samoin kuin Selin.
19.4.2007 nimitettiin Matti Vanhasen II hallitus. Oppositiojohtaja Jyrki Kataisesta tuli valtionvarainministeri, puoluetoveristaan Anne Holmlundista poliisiministeri.
19.4.2007 osastopäällikkö Paavo Selin erosi sisäministeriön asettaman arvovaltaisen terrorismin torjunnan asiantuntijaryhmän puheenjohtajan tehtävästä, jota hän oli hoitanut ryhmän perustamisesta lähtien.
1.5.2007, vappupäivänä, yleisenä vapaapäivänä Paavo Selin alennettiin kenttävalvontayksikön päälliköksi. Alennuspäätös salattiin.
1.11.2007 ministeri Holmlundin erityisavustaja Ilkka Salmi (kok.) nimitettiin Supon päälliköksi. Selin alentaminen päästettiin julkisuuteen tämän jälkeen, mutta edelleen salattiin alennuspäätöksen todellinen päivämäärä. Näin sisäministeri Anne Holmlund ja Supo loivat valheellisen kuvan, kuin alennus olisi vain uuden johtajan mukanaan tuoma uudelleen järjestely.
6.9.2010 Nelonen lähetti nauhoituksen Nevalan räyhäyksestä Selinille, viisi vuotta aiemmin.
7.9.2010 Ilkka Salmi käynnisti uudet kostotoimet Seliniä kohtaan. Hänen liikkumistaan, sähköpostin käyttöä ym. rajoitettiin. Tämä ja myöhemmin julkisuuteen nostettu Supossa harrastettu työntekijöiden kiusaaminen johtivat sittemmin Poliisihallituksen selvityksiin.
23.12.2010 poliisiylijohtaja Mikko Paatero (kok) antoi, tapansa mukaan kesken selvitysten "väliaikatietoja", ettei Supossa ole ongelmia.
21.1.2011. Paatero ilmoitti, ettei Supossa ole merkittäviä ongelmia ja kaikki on selvitetty. Seliniä oli kuitenkin kohdeltu lainvastaisesti, mitä edes Paatero ei kehdannut kiistää. Hän selitteli ne väärinkäsityksiksi.
Vuoden 2007 päivämäärät ovat keskeisiä arvioitaessa Kataisen kostotoimia. Olisi kohtuutonta vaatia kansalaisia uskomaan, ettei Selinin ero työryhmästä ja alentaminen heti perään olisi ollut suora seuraus Kataisen kiukusta kaksi vuotta aikaisemmin. Selvää on, ettei Katainen olisi pystynyt toteuttamaan kostoaan ilman puoluetoverinsa, poliisiministeri Anne Holmlundin apua.
Tarkemmin Selinin alentamisen syistä tässä artikkelissa:- SuomiLakkautettuJo?
Tässä tietoa Bilderbergeriläisistä, joista merkittävä osa ovat tunnettuja satanisteja:
http://www.williamhkennedy.com/articles/satanism.html#bilderbergie
Tärkeää koska poliitikkomme JA se mitä niissä päätetään, täysin ilman mitään demokratiaa, pidetään salassa kansalta. Ties vaikka eräs lääkeyhtiö sai siellä vihreät valot kupata kansallisvaltioita lumerokotteella satojen miljardien edestä?
"Mielestäni onkin erikoista, että tästä suuresta ja tärkeästä vuosittaisesta politiikan ja talousasioiden kokouksesta ei puhuta julkisesti juuri mitään. Valtiovarainministeri Kataisen osallistumisesta Bilderberg-kokoukseen tiedotettiin mm. valtiovarainministeriön sivuilla, joten hän lienee ollut kokouksessa Suomen virallisena edustajana."
http://murobbs.plaza.fi/yleista-keskustelua/670110-bilderberg-kokous-2010-alkoi-valtiojohtomme-vaietut-matkat-12.html
- Melkoista meininkiä
Myös sisä- ja oikeusministeriö on toiminut tämän kokoomus-hallituksen aikana huolestuttavalla tavalla.
- PiiriPieni..?
Holmlund, hänen velihän se niitä keskitysleirejä mamuille byggaa? Siis, Holmlund auttaa Kataista, Katainen "työllistää" Holmlundin veljen mamuinvaasion kautta?
Pikkumaiselle Kataiselle tämä olisi tyypillistä toimintaa?- Hei Haloo!
Katainen, pois miinuksia laittamasta, olisi tärkeämpää tekemistä?
- Näin se vaan menee
Kansa on joka puolella aika tyhmää ja helposti peloiteltavissa ja helposti manipuloitavissa.
- Raha-politiikka
Puuttumatta asiaan tuossa savon sanomien jutussa on:
Paatero
Patero
Holmlund
Ilkka Salmi
Kokoomus
ja kun lisäksi muistetaan Braxin ja noiden ministeriöiden lukuisat sananvapauden ja muidenkin vapauksiemme vastaiset toimet, niin...
Tiedetään vain että noiden natsi- ja salaseura-ideologioiden piirissä on tosi hulluja ihmisiä ja meininkiä, väittämättä että nämä ylääolevat olisi juuri niitä pahoja kuten tuosta aloituksen videoltakin voi päätellä.
esim:
http://1.bp.blogspot.com/_Avn_Tynk97k/SPh869AHqSI/AAAAAAAAAZA/SUGEL7PAKQU/s1600-h/realhijackers.jpg
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=20942
http://socioecohistory.wordpress.com/2009/06/27/the-ruling-elites-agenda-for-global-population-reduction/
http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1439784/pg2
http://intheknow7.wordpress.com/2010/01/10/cnn-mk-kitten-robin-meade-george-bushsr-birthday-fun/
http://www.propagandamatrix.com/articles/june2009/062609_population_reduction.htm
Vapaamuurarit:
http://www.masonicdaedalus.com/?p=48
- wertrtertr
Koko poliisijohto ja SUPO on kokoomuksen hallussa.
http://www.savonsanomat.fi/mielipide/artikkelit/isä-johtaa-poika-neuvoo/152776
Varmaan täytyy olla vapaamuurari, että pääsee poliisipomoksi.- Suomi kokoomusvaltio
Ja YLEkin on nykyään kokkareitten hallussa. Ja kaikki kaupallinen media. Että semmosta sananvapautta.
- Aquinosta
http://fi.wikipedia.org/wiki/Setin_Temppeli
vielä aquinosta
"At the time of his membership in LaVey’s group Aquino was an Army specialist in intelligence and psychological warfare. In 1973 he became the executive officer of the 306th Psychological Operations Battalion contemporary with his founding of the Church of Set. (Kieth pg 129)
General Michael Aquino wrote, “From PSYOP to MINDWAR: The Psychology of Victory”. Aquino’s thesis stated that enemy population could be subdued by inflicting a state of psychological terror and feelings of imminent destruction. He discusses the use of psychotronic weapons or electromagnetic weapons that influence the mind."
http://inteldaily.com/2010/05/cults-intelligence/ - esimerkkejä moisesta
Suomi kokoomusvaltio kirjoitti:
Ja YLEkin on nykyään kokkareitten hallussa. Ja kaikki kaupallinen media. Että semmosta sananvapautta.
hulluudesta:
"Rooman Klubi perustettiin v.1968 Bellagiossa, Rockefellerin kartanossa… Motto:
“Globaalit Ongelmat Vaativat Globaalit Ratkaisut” Tämä sopii yhteen turhan maailman väestön poistamispyrkimyksen kanssa, joutavien syömärien (sinä siinä) poistaminen sai nimen ylikansoitus. Sen päätarkoitus on muovailla kriisejä joiden kautta maailma voidaan yhdistää yhden hallinnon alle = NWO. muovatut kriisit tulee aina hyödyntää pohjaa myöten.
Välittömänä tuloksena 1969 alkoi esim. Ylen aivopesumoottori jauhaa 'öljy loppuu' -satua 24/7. Tämän selitettiin tapahtuvan 10 vuoden päästä. No loppuiko öljy? Ei tietenkään … eikä myöskään aivopesu ja 100% sen suuri: paa villinen propagandakin on aivan yhtä raivoisaa nyt 40 vuotta myöhemmin.
Vuonna 1972 tämä R00man Klubi julkisti hälyttävän pamfletin “Kasvun Rajat” varoittaen maailman ylikansoituksesta ja tarpeesta väestön vähentämiseksi. (Samalla kun koko maailman väestö mahtuisi yhä seisomaan Hankoniemelle…)
Sairas pelottelu on vatikaanin ohjelmointiväline ilman todellisuuspohjaa, sen aloitti jo katolinen Jessuiittapappi Giovanni Botero… hän oli ensimmäisiä ihmisiä, joka jo 1500 luvulla puhui väest0nkasvun oletetusta haitallisuudesta,...
Vuonna 1991 r00man Klubi julkaisi “Ensimmäinen Globaali Vallankumous”; Schneider:
“Etsiessämme uutta vihollista joka yhdistäisi meidät, saimme idean että saastuminen, maapallon lämpenemisen , veden loppumisen uhka, nälän hätä täyttäisi vaatimuksemme … kaikki näistä selvästikin riippuu ihmisen toiminnasta. Todellinen vihollinen onkin humaanisuus, ihmisr0tu itsessään (= SINÄ) “
Klubin katolisten esittelyä:
“Menemme kohti NWO:ta – New World Order Maailmanjärjestystä, kommunismia. Emme järky pois tältä tieltä”; Mikhail Gorbachev 1987.
“Ympäristökriisin uhka on se avaintekijä joka avaa NWOn, Uuden Maailman järjestyksen eli kommunismin” Mikhail Gorbachov 1996
“Maan väestö n.250-300 miljoonaa olisi ideaali … eli 95% poistaminen”
Ted Turner, CNN omistaja 1996 … Turner lahjoittaa YK:ll2 $22milj väestön kasvun ehkäisyyn. (Projekti alkaa 11.3.2011)"
http://erilainen.wordpress.com/category/rooman-klubi-teki-tehtavansa/
ps.
onko nämä kokoomuslaisia:puumalainen, illman,jne
http://uusiviesti.blogspot.com/2007/11/mikko-puumalainen-mika-illman-ja-jorma.html - Kokkareita?
Suomi kokoomusvaltio kirjoitti:
Ja YLEkin on nykyään kokkareitten hallussa. Ja kaikki kaupallinen media. Että semmosta sananvapautta.
Varokin mollaamasta ei-valkoisia, voi tulla kalliiksi?
- Mihin maailma menoss
Tollaset satanistit ei saisi olla poliisi- tai turvallisuusjohdossa, mutta kuten tuosta videosta näkyy, juuri he johtavat poliiseja ja armeijoita.
Myös Suomessa, tai EU:ssa? - Mihin tämä maailma
oikein on menossa?
Barack Obama myös:
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2009/12/obaman-presidentinvaalien.html
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2012530 - ei katainen nyt
ehdi soittamaan supolle kuten aiemmin NATO-asiassa, koska meidän rahat täytyy saada ulos Portugalin lorvijoille.
- siansilmä-porvareita
valioita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769