Eilen kävimme uudessa Arnol'd: issa ja hyvää oli!
Ainut miinus tulee " Kami" - nimiselle työntekijälle, joka hikoili kuin pieni sika ja jonka naamasta valui koko ajan hikeä, hän pyyhki sitä välillä työpaidan hihaansa ja pojan touhu oli muutenkin etovan näköistä!
Eli: en epäile yhtään, etteikö pojan hikeä olisi tipuskellut myös hänen tekemiin ruokiin, YÖÖÖÖK!!!
Aikamoista sähläystä oli muutenkin eilen, etenkin juuri tällä " Kamilla", mutta työ tekijäänsä opettaa... KUNHAN TUO ÄIJÄN HIKOILU SAADAAN KURIIN!!!!!
Kotkan ARNOLD'S
16
1189
Vastaukset
- hikihiki
Tais se Kamin hiki tehdä siitä Arnold'sin "ruoasta" hyvää ! En oo tiennykkää et Arnold'sista saa ihan ruokaa nykyään. Aina luullu et se on Donitsi, bageli paikka. :)
- Syöpälääke
On se kauhea näky kun joku työtään tehdessä hikoilee !
Antaa Kamin hikoilla, sillä hän sentään tekee työtä elantonsa eteen poikkeuksellisesti moneen muuhun verraten.- Jonkun pakko
Jokin, joka ei ole nähnyt työntekoa kauhistelee sitä kun joku tekee jotakin. Taitaapi olla tosi luuseri ja pummi kun pakosti näkee työntekoa kun menee restauranttiin, mutta eihän siellä hommat pelaa luuserin tavoilla.
- Toimiva idea
Jonkun pakko kirjoitti:
Jokin, joka ei ole nähnyt työntekoa kauhistelee sitä kun joku tekee jotakin. Taitaapi olla tosi luuseri ja pummi kun pakosti näkee työntekoa kun menee restauranttiin, mutta eihän siellä hommat pelaa luuserin tavoilla.
Näitä on paljon semmoisia, jotka ei ymmärrä sitä, että tämä yhteiskunta on syntynyt työtä tekemällä ja siivestävät ainoastaa ja elävät luuserina. Heidät tulisi viedä omaan alueeseen elämään luuseri elämää ja normaaleilla ihmisillä olisi silloin helpompaa. Luuserit saisi olinpaikkaansa sitten kehittää oman mieleisensä kulttuurin ja toteuttaa haaveensa täydellisesti ja silloin he olisivat onnellisia omassa paratiisissaan.
- tunnen luuserin
Toimiva idea kirjoitti:
Näitä on paljon semmoisia, jotka ei ymmärrä sitä, että tämä yhteiskunta on syntynyt työtä tekemällä ja siivestävät ainoastaa ja elävät luuserina. Heidät tulisi viedä omaan alueeseen elämään luuseri elämää ja normaaleilla ihmisillä olisi silloin helpompaa. Luuserit saisi olinpaikkaansa sitten kehittää oman mieleisensä kulttuurin ja toteuttaa haaveensa täydellisesti ja silloin he olisivat onnellisia omassa paratiisissaan.
Voi olla mahdoton ajatus, koska luuserit ei pysty niin paljoa ajattelemaan ja saatikka sitten toimimaan jotta pystyisivät tekemään sen koska mikään tekeminen ei onnistu vaan yhteiskunnan pitisi se tehdä heidän määräysten mukaisesti mikäli pystyvät siihenkään ajatteluun ja ylläpitoon he eivät myöskään pystyisi, joten ei sekään varmaankaan olisi mahdollista, toivottomia tapauksia kerta kaikkiaan.
- Mis On
Missä sijaitsee tuollainen paikka kuin Arnold´s? En ole kuullutkaan vielä.
- sehän
sijaitsee pasaatissa (eka kerros), avautui heinäkuun ekana päivänä.
- loikjckolxö
KYllä se kuulkaas vaan niin on, että ruumiin ERITTEET ja ELINTARVIKKEET eivät sovi yhteen ja kyllä ne pitää erillään pitää!
Jos joku sitten haluaa vaikka pökäleen sämpylänsä väliin tai juoda naapurinukon hikeä, niin siitä vaan, kotioloissa olkaa hyvä vaan. Ravitsemusliikkeisiin moinen ei sovi. - missä se on?
onko ne hyviä pullia siellä,onko kalliita.saako latee myös.
- poliisi evp
Poliisit ainakin käy siellä vetää hikisiä donitseja masuunsa.
- sotamies_korsu
tästä pitää tehdä:
- tutkintapyyntö poliisille
- ilmoitus valviraan ja eviraan
- kirjelmä arnoldsin pomolle
- kirjelmä kyseiselle erittäjälle
- kirjoitus mielipideosastoille (ainakin hesariin ja sitten kotkan lehteen)
- ilmoitus iltalehdille, että voivat tulla tekemään juttua- heh heh
Kervinen varmasti tekee sen himoiten!
- kotkacity
Hahah.. Yritin tässä netissä googlettaa Kotkan Arnoldsin aukioloaikoja (tietääkö joku??) kun törmäsin tälläiseen keskusteluun.. Kovia mielipiteitä. Tunnen vielä kyseisen työntekijän, tuskin hän nauttii työstään yhtään sen enenpää kuin tämä työtäpelkäävä asiakas. Tottakai hygienia on tärkeää tuollaisessa työssä, en minä sitä, mutta vähän vois miettiä silti..
- ijklpö
No kysäses tuolta työtään inhoavalta kami- kaveriltasi, kai hän sen verran tietää että osaa aukioloajat sulle neuvoa?!
niin ja: hahhah itelles :D - meil on nää aivot
ijklpö kirjoitti:
No kysäses tuolta työtään inhoavalta kami- kaveriltasi, kai hän sen verran tietää että osaa aukioloajat sulle neuvoa?!
niin ja: hahhah itelles :DNyt oli kyl niin paha vastaus et taidan vaan jäädä kotiin itkemään. Etenkin toi nauru riipas syvältä.
- anoxer
Eiks hän ole kuullut antiperspiranteista?!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897