Molly Malone's Myyrmäki

Inkku82

En ole itse vielä käynyt kertaakaan, mutta lähiaikoina olisi tarkoitus mennä tyttöporukalla tuonne vähän juhlimaan, kun tykkäämme välittömästä ja mukavasta irkku pubimenosta.

Helsingin Molly Malone'sissa olen käynyt ja tykkäsin paikasta kovasti. Nettisivujen perusteella Vantaan Molly Malone's näyttää ulkoisesti hyvin paljon samalta, kuin Helsingin Molly Malone's. Millaisia fiiliksiä porukalle on jäänyt Vantaan Mollystä? Onko perusmeno samanlainen, kuin Helsingin pään vastaavassa? Osaako henkilökunta suomea vai onko kaikki brittejä/irkkuja?

2

393

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myrtsiläene

      Hahhah tosissaanko kyselet vai onko tää kärjistelyä? No irkkuja/brittejä ei kyllä henkilökunnasta löydy. Ikävä kyllä musiikkikin on suomirokki/poppi jumputusta/masistelua. Guinnesia sentään saa ja en nyt sinänsä paikasta valita vaikkei mikään oikea irkkumesta olekkaan. Aina ihan mukavaa ollut on kun käyty on.

      • 6g6gx6x

        Eipä noi Molly ja K5 ole hääppösiä paikkoja. Red onion on ihan näpsäkkä paikka, mutta senkin on junnut valloittanut kokonaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe