Haluaisin heti ottaa yhteyttä treffipalstalla erääseen mieheen, mutta en onnistu pääsemään sinne minkään nimimerkin avulla vaan ainoastaan omalla nimelläni, toisinsanoen koneeni ei anna vaihtaa omaa nimeäni nimimerkkiin.
Tilanne on seuraava: Sähköpostiosoitteeni suomi24 on poistunut, koska en ole käyttänyt sitä ainakaan vuoteen. Salasana ja käyttäjätunnus ovat unohtuneet. Onnistuin avaamaan uuden sähköpostin ja saamaan uuden käyttäjätunnuksen. Yritin luoda omaa profiilia treffipalstalle, mutta se ei onnistunut sillä tavoin kuin haluaisin. Voi olla, että Internet Explorer ei ole päivitetty ajantasalle tai jotain muuta, koska muutama vuosi sitten profiilin teko onnistui hyvin, nyt ei mikään onnistu.
Kauhukseni huomasin nimittäin, että kun valitsin käyttäjätunnusta kone antoi minulle muutaman vaihtoehdon ja noissa vaihtoehdoissa oli minun oikea etu- ja sukunimeni. Lisäksi suomi24 ilmoitti koneellani, että käyttäjätunnuksella kirjaudut sisään ja SE TOIMII JULKISENA NIMIMERKKINÄ. Olin kyllä ihan kauhuissani, koska ovathan muutkin saaneet nimimerkillä itsensä treffipalstalle. Yritin kirjoittaa myös tekaistua nimeä käyttäjätunnukseksi, mutta se ei onnistunut. Kirjauduin sähköpostiini ja se onnistui, mutta profiiliin tuli oikea nimimeni näkyviin. Menin omat tiedot osioon ja yritin sieltä vaihtaa nimimerkkiin, mutta se ei toiminut. Minulle ei jäänyt muuta vaihtoehtoa kuin poistaa äsken luomani profiili ja myös sähköposti.
Harmi, kun kerrankin olisi oikein sopiva miesehdokas treffipalstalla. Neuvokaa minua nerokkaammat kuinka tämä treffipalstan käyttö onnistuu nimimerkillä. Yritin soittaa käyttäjätukeen, mutta ei siellä nyt pyhäpäivänä ketään ole. Kiitos vastauksista.
suomi24 treffipalsta
4
142
Vastaukset
- iVonder
Aloittelija treffeillä 60 ??
- Sivusta seurannut
iVonder ei ymmärtänyt kysymystä, vaikka Sinikka 60 on ihan selkeästi kirjoittanut asiansa ja vitsiksikin hänen kommenttinsa on huono. Paljon yksinkertaisempiakin asioita tällä palstalla on kysytty. Jätähän viisastelusi ja puhu asiaa sinäkin, jos osaat. Puujalkavitsisi voit säästää muihin tilanteisiin. Noin sitä vastataan kun ei osata vastata!
Olet sinäkin varsinainen pelle!
- novonder
Niin, ja mikä oli pointtisi?
Hei Sinikka!
Kiitos viestistäsi. Sähköposti tosiaan vanhenee 90 päivän aikana, ellei sitä käytetä. Salasananhan pystyy tilaamaan, jos on antanut tiedoissaan toisen vaihtoehtoisen sähköpostiosoitteen. Tietysti käyttäjätunnus pitää kuitenkin muistaa. Tästä syystä toimit siis täysin oikein, kun aloit perustaa uutta profiilia.
Palvelu tarjoaa sinulle käyttäjätunnusehdotuksia, yleensä juontaen ne suoraan oikeasta nimestäsi, mutta sinun ei ole pakko valita niistä, vaan voit halutessasi kirjoittaa käyttäjätunnuksesi minkä tahansa haluamasi. Huomioithan, että käyttäjätunnuksen pitää olla pienellä kirjoitettu ja yhteen. Jälkikäteen nimimerkkiä ei valitettavasti pysty vaihtamaan.
Omat tiedot -kohdasta (sivun oikea yläkulma) voit puolestasi valita, haluatko oikean nimesi näkyvän profiilissasi. Voit valita etu- ja sukunimen vieresta täpän kohtaan Älä näytä profiilissa.
Toivottavasti onnistut näillä ohjeilla ja saat yhteyden tähän mieheen. Älä epäröi kysyä, mikäli joku jäi vielä epäselväksi.
Terveisin,
Elina
Suomi24
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706824
- 594582
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s353853- 673135
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271656- 171640
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431197