Mikä ärsyttää?

harpyija

Purkakaa tänne tämänhetkiset ärsytykset!

Minua risoo niin suunnattomasti palstallani oleva häirikkö. Ei ymmärrä sääntöjen päälle alkuunkaan, pelkkiä vihaviestejä, jatkuvaa provosointia ja nyt alkanut jauhaa ihmisen ja koiran välisestä seksistä. Menee aina vaan sairaammaksi. Tulee ihan paha olo kun lukee noita viestejä.

ARGH!

3

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pikkusen ärsyttää yksi häirikkö joka laittaa pastebinin kautta koko ajan törkyviestejä.
      Siirrän joskus hänen viestit trollaus-palstalle tai poistan.
      Jos alkaa kommentoimaan tai perustelemaan siirtoja tai poistoja niin siinä sitä joutuisikin sanasotaan joten kun en kommentoi niin en kommentoi.
      :-)

      • Niitä ei ole yksi, niitä on tiimi. Alkuperäinen Joe Kauha-Carroll on saanut seuraajia ja faniklubin, joitten mielestä se nyt on vaan niin mmmmmahtava tapa viettää elämänsä syytämällä ryönää bittiavaruuteen.

        Harpyija, aina vaan ip-bannipyyntöä YP:lle, mitä tuota kattelemaan.


    • Omalla palstallani oli rasistisia kirjoituksia ja suuren draaman elkein joku kirjoitti kokeneensa puoleltani vaaryytta, kun olin poistanut hanen asiaankuulumattomia viestejaan.

      Eipa haittaa. Annoin hanen vuodatuksensa olla vastattuani asiallisesti hanelle. Sain siita kiitosta samaan ketjuun muilta kirjoittajilta.

      Aloitin taman luotsauksen nyt lomallani ja minulla oli aikaa kayda poistamassa monta kertaa paivassa asiattomuudet. Lisaksi olern vastannut ennen poistoa asiattomaan viestiin ja viitannut saantojen johonkin kohtaan. Luultavasti sen seurauksena asiattomuudet nayttavat vahentyneen ja asiallisuudet lisaantyneen.

      Nyt kun tyohon meno on edessa niin luultavasti joudun vain poistamaan asiattomat viestit ilman perusteluja. Tamahan on kuitenkin harrastepohjaista luotsausta niin ettei kai tasta suorastaan elamansisaltoakaan tarvitse tehda.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      358
      9648
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      89
      6058
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      371
      5693
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      142
      4122
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3452
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      72
      3021
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      78
      2980
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2753
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2688
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      114
      2668
    Aihe