Tuo puuroa täynnä olevat suut, eikä voi puhua korostamatta sitä että äidinkieli on ruotsi, olis varmasti sellaisia tarjolla jotka osaavat ruotsia ja suomea niin hyvin ettei ala v....aa mongerrus kun lähestyy porvoota, tietysti voisin vaihtaa kanavaa.
Iskelmä porvoo
5
1437
Vastaukset
- sputnik
mieltä!! Joutais lopettaa koko kanava! Ärsyttävät mainokset vuodesta toiseen...tais tulla tälle tytölle vientiä, voi vittu kun veisivät vaan tarpeeks kauas! Ja vieläköhän pyörii tämä maailman ärsyttävin ohjelma, päivänopat? Ja se akka joka lukee säätiedoitusta, siinä vasta mongertaja!! Ei puhdasta suomen sanaa!
- itse paremmin
joten eikun radiokanavaa avaamaan. TEE ITE PAREMMIN
- se tyyppi
itse paremmin kirjoitti:
joten eikun radiokanavaa avaamaan. TEE ITE PAREMMIN
joka kehuu eilinen tänään kun kaikki oli suomessa toisin.vanhaa jatsia soittaa vaikka kanava on iskelmä.pitäis kivittää alas moiset puheet.
- kuikula
Sama ämmä ärsyttää helvetisti! kuka on? äkkiä pois kanavalta! ilmeisesti joku ruotsinkielinen?
Eihän siellä ole muita töissä kuin omista (suomenkielinen). Hänen ääni ei tosin sovi radioon, mutta minkä hän sille voi..
Asemalla ei taida olla rahallisia resursseja henkilökunnan palkkaamiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 66548
- 93535
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437