Persettä arvosteltiin !!!!??

Onko tämä asiallista

Onko tämä teistä asiallista: Tuttavani oli terveyskeskuksessa, missä hänelle tehtiin peräpukamien poisto. Kun hän oli selällään lavitsalla, ja lääkäri ja hoitaja kumartuivat katsomaan hänen aanustaan, niin naispuolinen hoitaja parahti silmät suurina: Ompa se teillä suuri.... Eli tarkoitti peräaukkoa. Sillä siitintä ei ollut näkyvissä. Nainen pyysi kyllä heti anteeksi tahatonta lipsahdustaan, tavallaan ymmärrän kyllä hoitajan reaktiota, sillä tuttavani on vuosikaudet harrastanut nyrkkinaintia, ja hänen perseeseensä on tungettu jopa keila. Kyllähän siinä paikat on löystyneet, ja hänen peräaukkonsa on kieltämättä hyvin laaja ja avara.

Mielestäni kuitenkin terveydenhoitoalan ammattilaisten tulisi olla vähän hienotunteisempia? Vai mitä mieltä olette?

10

1863

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhhuhhuhhhuh

      Itsehän on berberinsä repiny, ois ylpeä.
      Eihän se kovin kaunis voi olla ja mitä ihmeen järkeä on hajottaa paikkansa?
      Sääliksi käy se hoitaja, meni varmaan ruokahalut Lol

    • moikkamoi99999

      No mielestäni tuohon hoitajan lausahdukseen voi suhtautua vain huumorilla. Kyllä se varmaan on hurja näky nähdä anus, joka on väkivallalla revitty suuremmaksi. Ei ole kovin luonnollista mikään fisting-homma. Siitä varmaan peräpukamat tulleet. Hoitajakin on ihminen, ja lipsahduksia sattuu. Hyvä, että hän pyysi anteeksi, mutta minusta tuo oli ihan "luonnollinen toteamus". Suosittelisin, itsekin miespuolisena terv.huollon ammattilaisena, ystävääsi lopettamaan tuon fistingin, sillä se ei todellakaan ole terveellistä. Jos peräaukon sulkijalihakset alkavat pahasti löystyä, voi hän vielä joskus joutua parhaimmillaan pitämään vaippoja, kun pidätyskyky menee. Saati sitten mitä muuta haittaa se voi aiheuttaa suolistolle. Ei todellakaan ole mitään terveellistä hommaa. Suosittelisin luonnollista yhdyntää, paljon terveellisempää.

    • Äss Fuk

      ....perspanoista. Eli syy sekä löystyneeseen perperiin että pukamiin löytyy perseen väärinkäytöstä....

      • happy gay 4 ever

        Ai, meinaatkos, että joka toinen peräpukamiaan terveyskeskukseen valittamaan tullut vanhus on ollut vastaanottavana osapuolena anaaliseksissä? Voi jestas teitä hetskuteinipoikia, kun ette tiedä lääketieteestä hölkäsenpöläystä. Googlettaisitte edes asiasta perusteet ennen, kun alatte vääntämään noita säälittäviä tuotoksianne.

        Peräpukamat ovat laskimoiden laajentumia, eräänlaisia suonikohjuja, joiden taustalla ovat elämäntavat - ei anaaliseksi - vaan esimerkiksi runsas istumatyö ja kuituköyhä ruokavalio tai teidän teinipoikien kohdalla runsas tietokonepelien pelaaminen. JA AIVAN, KUULIT OIKEIN, TEINI-IKÄISELLÄ HETEROPOJALLAKIN VOI OLLA PERÄPUKAMAT, VAIKKA EI OLISI NYRKILLÄ NAITUKAAN.


      • Kääk-homo

        Totta on, perseen rassaaminen tuo helposti pukamat. Tuossa nyrkkinaintitapauksssa josta aloittaja kertoi, on perseen väärin käytöllä varmaankin suuri osuus pukamiin. Toki voihan ne tulla istumatyöstä jne. , mutta tästähän, emmekä muistakaan aloittajan tuttavan elämäntavoista me emme tiedä mitään.

        Vain tuo on kerrottu, että hän harrastaa nyrkkinaintia vastaanottavana osapuolena, eli vain siihen syyhyn loogisesti voimme ottaa kantaa. (Tämän valossa en pidä nimimerkin happy gay 4 ever viestiä kovinkaan johdonmukaisena.)


      • P. Ukama
        Kääk-homo kirjoitti:

        Totta on, perseen rassaaminen tuo helposti pukamat. Tuossa nyrkkinaintitapauksssa josta aloittaja kertoi, on perseen väärin käytöllä varmaankin suuri osuus pukamiin. Toki voihan ne tulla istumatyöstä jne. , mutta tästähän, emmekä muistakaan aloittajan tuttavan elämäntavoista me emme tiedä mitään.

        Vain tuo on kerrottu, että hän harrastaa nyrkkinaintia vastaanottavana osapuolena, eli vain siihen syyhyn loogisesti voimme ottaa kantaa. (Tämän valossa en pidä nimimerkin happy gay 4 ever viestiä kovinkaan johdonmukaisena.)

        Tamperelaisessa lehdessä ilmestyi lukijankirje 31.3.2010:

        Potilaille naureskellaan Taysissa

        VAITIOLO Käyn säännöllisesti Taysissa hoidossa ja usein olen sattunut samaan bussiin kuin aamuvuorosta kotiin menevät ilakoivat hoitajat. Vaitiolovelvollisuus ei heitä koske.

        Isoon ääneen potilaiden nimet mainiten naureskellaan päivän tapahtumia: "Niemisen Untolla (nimi keksitty) ne vasta peräpukamat oli, melkein lattiaa viisti, kyllä naurettiin kahvihuoneessa. Meidän osastolla yhdellä akalla oli niin hirveä alapää, ei ihme että ukko oli lähtenyt."

        Potilas vaan

        *Lähetä mielipiteesi Toriin [email protected] tai Kaupunkilehti Tori, PL 327, 33101 Tampere. Kirjoitus voidaan julkaista nimimerkillä, mutta liitä tietosi tekstiin.


    • A. Ankka

      Kyllä perseen ulkonäöstä pystyy päättelemään, onko perse panoja harrastettu. Onko siis perse ns. naidun näköinen.

      Egyptissä on käytössä länsimaiden mielestä epäinhimillinen ja nöyryyttävä tutkimus homoille, jossa epäillyn homon käsketään poliisiasemalla PYLLISTÄÄ poliiseille ja näyttää peräpeilinsä. Perseen (anuksen) käyttöasteesta (onko pukamia, onko persereikä iso jne.), ja onko pylly ihan suomeksi sanottuna NAIDUN NÄKÖINEN, päätellään ja verifioidaan, onko kyseinen epäilty sodomian harjoittaja eli homoseksuelli mies.

      Egyptissä näistä ei tykätä ja taitaapa homoilu olla siellä jopa ihan laitontakin.

      • ken uskaltaa

    • Tri.

      Liekö hoitaja tarkoittanut itse pukamaa. Tuskin kenelläkään aukko roikkuu apposen avoinna, silloinhan potilas olisi tullut pidätyskyvyttömyyden takia, eikä se olisi hoitajallekaan yllätyksenä tulleen.

      Rehevät röllykkäpukamat takapäässä voivat olla hyvinkin kunnioitusta herättävät, eikä tavaton kommentti olisi yllättäväkään, vaikkakin ehkä hieman epäammattimainen.

    • =?ÄÅ

      Vanha ketju otettu esille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      131
      1384
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1252
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      81
      736
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      11
      670
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      27
      667
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      543
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      535
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      515
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      509
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      492
    Aihe