6.10 Baltic Prinsess

45 48 HkiN

Lähdetään 2 aikuista naista (45 ja 48v.)
Pidetään hauska risteily iloisella mielellä, ja jos mukavaa seuraa löytyy, se on vain plussaa.
Iloista matkaa myös muille mukaantulijoille!

Laitellaan jotain palautetta reissun jälkeen :)

8

1256

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajomies ei kiirehdi

      onko paljon painoa päällä jo?
      Meinaan jos painoindeksi on ,max normaali voidaan tavata siellä tanssinmerkeissä ja ehkä voin puhua jormalle jos haluatte sitä

    • 14+7

      Me lähes samanikäiset 3 naista, piti lähteä mutta kun luettiin että kohderyhmä näille risteilyille on n. 20 vee niin peruttiin ja mennäänkin Tallinnaan yöksi hotelliin.

      Ei kestä parikymppisten älämölöä enää näillä kymmenillä, jos laiva on niitä täynnä ;)

      • kohta pamahtaa

        No eihän se ole sama mennä arkipäivänä Talliinaan yöksi...ei todellakaan..mut hauskaa matkaa,,, mä meen ainakin laivalle... ja pidän hauskaa että housut paukkuu.


      • 14+7
        kohta pamahtaa kirjoitti:

        No eihän se ole sama mennä arkipäivänä Talliinaan yöksi...ei todellakaan..mut hauskaa matkaa,,, mä meen ainakin laivalle... ja pidän hauskaa että housut paukkuu.

        Juu, ei me arkipäivänä mennäkkään, siirrettiin lähtöpäiväkin. Tiedän, että Tallinnasta löytyy hyvät tanssit aikuisille. Olin siellä viimeksi kesäkuussa ja hauskaa oli ;)

        Sinkkuristeily kiinnostaisi hyvinkin ja ensin innostuttiin ideasta mutta harmi kun nämä risteilyt vaan on niin selkeästi kohdennettu parikymppisille ja kun omat lapsetkin on sen intti-iän ohittaneet (joiden housuissa paukkuu..) niin ei vaan tee edes mieli sinne sekaan... Hauskaa risteilyä sinne lähtijöille!


    • Humpparisteily

      Ehkä onkin parempi että te seniorit pysyttekin poissa tuolta ja meette niille omille humpparisteilyille.

      • yks risteilijä

        "seniori" on niin laaja käsite ja aina kiinni toki siitä, kuka sen kirjoittaa. Humppa taas on musiikki- ja tanssilaji. 19vuotias tyttäreni tanssii niin kilpa-, kuin lavatansseja harrastuksenaan. Itse taas lähes 50vuotiaana tanssin vain discoa, kun harmikseni humpat ei olleet niin muotia 70-luvulla, eikä niitä tullut opeteltua. Kuuntelen bluesia ja heavyä, jazziakin usein, eikä klassinenkaan ole poissa kokoelmista.
        Jo muodin parissa pyörivän työni puolesta tapaan ihmisiä ikähaarukalla 15-100v. ja mahtavia tyyppejä on eteeni tullut vuosikymmenten saatossa, riippumatta iästä. Toki niitä vähemmän mahtaviakin, edelleenkin riippumatta iästä.
        :) Ollaan siis kaikki niitä mahtavia tyyppejä! Ikäähän jokaiselle kertyy, ja joskus ollaan nuoria ja vuosien varrella myös senioreja. Se koetaan kaikki, mutta mahtaviksi tyypeiksi synnytään.


    • 45 48 HkiN

      Voi ei, mikälie taifuuni tiedossa ;)
      No, tänään on lähtö, erinäisiä kommentteja lukeneena, toivotaan, että laivalla on monenikäistä porukkaa ja hyvä tunnelma!
      Ollaanhan iloisia ja juhlamielellä, vaikkei se "elämänkumppani" kohdalle osuisikaan. Juttua voi heittää niin nuorempien, kuin vanhempienkin kanssa, niin lihavien, kuin laihojen, niin kauniiden, kuin "rohkeiden"...
      Tehdään siis kaikkien risteilystä mukava yhdessä! terveisin: seniori

    • jihuu!!!

      Pääsee taas miestä pettämään risteilyllä.
      Tätä olen odottanutkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8485
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8133
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5653
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5248
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4285
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4100
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4053
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3849
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      62
      3720
    Aihe