Heippa,
Aloitin tässä kierrossa syömään clomifenia kp3-7. Tällä hetkellä on menossa kp25. Kp18 minulle tehtiin ultra, jossa lääkäri ei nähnyt yhtään suurempaa follia. Ultra ei antanut myöskään merkkejä siitä, että folli olisi jo irronnut ja lääkärin mukaan ovulaatio ei enää tässä kierrossa todennäköisesti ole mahdollinen. Mittailin tässä kierrossa lämpöjä (olen mittaillut myös neljässä muussa kierrossa) ja lämpökäyrä näyttää erittäin selkeän ovulaation juuri tuolle kiertopäivälle 18 (nousu 0,5 astetta). Lisäksi heti kp18 jälkeen alkoivat omassa kierrossani tyypilliset loppukierron oireet, kuten rintojen ja nännien arkuus. Kävin tänään s.prog. testissä, joten loppuviikosta saan siitä varman tiedon, ovuloinko vai en. Kysymys siis kuuluu, onko mahdollista, että olisin kuitenkin ovuloinut, vaikka ultratessa follia ei näkynyt? Ja toisaalta, jos en ovuloinut niin miten esim. peruslämpöni voi nousta loppukuussa selkeästi korkeammalle tasolle?
Ovuloimattomuus, vaikka ovulaation merkit
Meikku80
0
140
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275