sinkkuristely 21.2.2013

Onko noin kolmekymppissiä sinkku miehiä lähdössä seuraa kaipaa kolmekymppinen nainen

15

795

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Repetynyt rektaali

      Jokiniemi Niko o lähös se o noin 19v saat persettä. ;)

    • Ei kiitos

      • cobragi

        34v mies treelta, mietiskelee parhaillaan olisikohan järkeä lähteä? not tottahan sitä on jos janskukin lähtee!! ei muuta kun lippuja varaileen jos vielä saa. Mistäs päin ansku on? jos vaikka samalla kyydillä?


      • Huuhahtaja

        Nuorta lihaahan siellä on tarjolla kasapäin saman ajan ja paikan sattuessa myös erääksi abiristeilyksi! ;)


    • Asuntelen ihan sataman vieressä

      • cobragi

        Kyllä sun kelpaa! ei vaan taho saada matkoja aikas täyttä.


    • Toivossaelävä

      Täällä kolmekymppinen sinkku mies joka harkitsee lähtemistä. Lähtisikö neiti x kanssani laivalla yhdelle. Jos vaikka "kipinöisi"...

    • Aina sitä yhdelle voi lähtee

    • Vieläkin toivossa

      Aiotko osallistu Napakymppiin tai Speed deittiin? En ole ennen käynyt sinkkuristeilylä mutta muuten kyllä Tallinnan reissu on aina vaihtelua arkeen.

    • molempiin jos vain pääsen speed deittin on hauskaan kokelin sitä viimeksi kun olin sinkkuristeilyllä jouluukuussa

    • ,,,

      Minä taitaisin olla aivan liia ujo Napakymppiin. Minkä ikäisiä sinkkuristeilyillä on yleensä ollut? Mikä on sukupuolijakauma?

    • viimeksi oli ennemän naisia mutta se johtua siitä, että naisia on ennemän sinkkuna ja silloin joulu oli tosi lähellä 18-30 vuotiatta ennimäkseen myös vanhempia oli silloin liikeellä

      • Väärin meni

        No eikä ole. Miehiä on paljon enemmän sinkkuna, jos puhutaan alle 60-vuotiaista. Naisista suurimmalla osalla on mies.


    • toivossa hyvä elää

      Äidin poika lähtee vaikka ulkomaile... Mitä taas olin elänyt uskossa että sinkkumiehiä on enemmän. Olen itse kiinnostunut lähinnä oman ikäisistäni naisista joten hyvä jos risteilyillä käy muitakin kuin teinejä. Risteily on tosin typeränä ajankohtana sillä harva työssäkäyvä voi lähteä arkena. Luulen että Suomi24 on ajatellut kohderyhmäksi lähinnä opiskelijoita mutta minun käsitykseni mukaan opiskelijat etsivät paria lähinnä omista piireistään.

      • Oikein meni

        Niinhän se onkin. Miehiä on sinkkuna huomattavasti enemmän nuoremmissa ikäluokissa. Miehissä on myös paljon enemmän sellaisia jotka eivät ole koskaan päässyt seurustelemaan, koska naiset juoksevat lähinnä samojen miesten perässä, eivätkä edes huomaa osaa miehistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8535
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8313
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6123
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5248
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4295
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4120
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4063
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3849
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      67
      3738
    Aihe