Evankeliumit vääryyden voima.

kirjakäärön syönyt

Valheen voimalla Uusi testamentti on levitetty kaikille kansoille ja niin myös koko Raamattu. Kirjoitukset ovat mielikuvitusta, eivätkä perustu totuuteen.

Historiallista totuutta ei Raamatusta löydy, vaan juutalaiset ovat sen eksytyksen tehneet kansalliseksi ylevyydekseen. Raamattu on taannut juutalaisille ylevän menneisyyden kuninkaineen ja oletetun temppelin loistoineen. Profeetat ovat kirjoituksellista petosta, niin kun Jeesus persoonakin on kaikkine noituuksineen. ( Lihan syömisineen ja veren juomisineen, ehtoollinen)
Jeesuksen sanat: "Jollette syö minun lihaani ja juo minun vertani, ei teillä ole osuutta minun kanssani". Täysin pakanallista oppia.

Milloinkaan sellaista Jeesusta ei ole ollut maan päällä, eikä koskaan tule taivaan pilvien päältä alas, kuten on kirjoitettu.
Raamattu onkin pahan valtaa palvellut. Hirveä järkytys kaikille uskovaisille.
Valhe palvelee vain pahaa, eikä rehellistä oikeutta. Laiton on Raamattu itse vailla rehellisyyttä.

Raamatun Jumala, luoja on pelkkää petkutusta.
"Alussa Jumala loi taivaan ja maan". Pelkästään valhetta kaikki.
Uuuden testamentin viimeinen lause:" Herran Jeesuksen armo olkoon kaikkien kanssa." Pelkkää petkutusta, sillä Jeesus on vain taru olento, kirjoitettu sankari vailla oikeaa olemassa oloa.

Totuus karvastelee mieltä, kirjakäärön syöminen, omaksuminen on ensin makeaa mieltä, mutta kun totuus paljastuu, niin se karvastelee mieltä. Kaikki olikin valhetta ja petosta alistamisen ja vallan tähden.

Minä kirjoittaja söin kirjakäärön ja oksensin sen ulos, juutalaisten valheen.

5

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieti tätä(se aito)

      kirjakäärön syönyt
      29.12.2013 21:33


      -Historiallista totuutta ei Raamatusta löydy, vaan juutalaiset ovat sen eksytyksen tehneet kansalliseksi ylevyydekseen. Raamattu on taannut juutalaisille ylevän menneisyyden kuninkaineen ja oletetun temppelin loistoineen. Profeetat ovat kirjoituksellista petosta, niin kun Jeesus persoonakin on kaikkine noituuksineen. ( Lihan syömisineen ja veren juomisineen, ehtoollinen)
      Jeesuksen sanat: "Jollette syö minun lihaani ja juo minun vertani, ei teillä ole osuutta minun kanssani". Täysin pakanallista oppia.

      -Minä kirjoittaja söin kirjakäärön ja oksensin sen ulos, juutalaisten valheen




      Jaha, moneskohan yritys saattaa juutalaiset syylliseksi johonkin? Nyt on olemassa " juutalainen valhe"
      edellisiä olivat väittämät:

      -Kuitenkin juutalaisia hyvitellään koko ajan, heidän tuskin tarvitsee pikkurilliä koukistaa niin kollektiivisesta syyllisyydestä kärsivä maailma ainakin länsimaailma, varsinkin Saksa on rähmällään, (Saksa joka ilkkui Suomea suomettumisella, Finnlandizierung, itse Saksa on juutalaisten ja Israelin suhteen saksattunut, Duetschlandizierung, pitääkö saksalaisten sukupolvien maailman tapiin olla rähmällään?) tekee ihan mitä vaan juutalaiset ja Israel ( korjaus) haluavat.

      -Vapaamuurarien ja valtioiden johdon yhdessä kansainvälisten juutalaisten kanssa masinoima suunnitelma kaapata valtiouksien rahatalous ja maailman ylivalta on myös täällä esitettyä.

      Siionin Viisauden pöytäkirjaa on innokkaasti lehteilty, ainakin islamiin uskovien ja suomalaisten rasistien käsissä ja tämä soppa sitten pantu muotteihin joista poimitaan sopiva haarukkapala viisautena.
      " herkkupala" palstan leikepöytään.

      Alan olla aika tarkkaan sitä mieltä että palsta on hyvä lopettaa. Ei puheet, viha ja valheiden levitys sillä lopu, mutta joku kanava on sentään poissa. Täällä olisi ollut hyvä tilaisuus ottaa noita raatokärpäsiä kiinni mutta sitä ei tehty. Ikävä kyllä.

    • Anatsi

      En tiennytkään että natsit voivat olla akristittyjä. : O

    • Anatsi

      En tiennytkään että natsit voivat olla akristittyjä. : O

    • peloton

      Uskaltakaa kaikesta Raamatun pelottelusta huolimatta olla rehellisiä!
      Raamatun valta perustui pelkoon. Älkää antako pelolle valtaa!

    • ihmetystä riittää

      Onko Raamattu juutalaisten maailman vallan väline. Rahavalta on juutalaisilla aika suuri valtioitten pankkien omistuksia heillä on kyllä, tai ainakin huomattavia osuuksia niistä. Tosiaan, kun tarkemmin ajattelee, niin Raamattu ja Koraani ovat hyvinkin samankaltaiset. Onkohan Koraanikin peräisin juutalaisilta?
      Mistähän Misra, Kappala, Toora ym.ym. ovat peräisin?
      Misrassa on kirjoitettu muille kansoille tuho, niin kuin Raamatussakin on kirjoitettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4188
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2731
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2232
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1883
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1400
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      65
      1310
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      132
      1270
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe