Alueen nimi on "uskovaiset homot ja lesbot" Tällainen on kuitenkin jo kategorinen mahdottomuus, mikäli siis puhutaan perinteisestä kristinuskosta.
Oletettavaa onkin, että jokaisella uskovalla homolla ja lesbolla on ihan oma uskontonsa ja viittellinen jumalansa.
"Uskovaiset homot ja lesbot" on mahdottomuus.
6
204
Vastaukset
- Suuri ihmetys
Tällä alueella homot ja lesbot ovat siitäkin erikoisia, että he jatkuvasti pilkkaavat itseään ja linkittävät tänne kaiken maailman homoseksuaalisuutta vääristeleviä fundamentalisti"kristittyjen" sivustoja, joiden avulla he yrittävät perustella homovihamielisten"uskovaisten" kaikkinaista paremmuutta itseensä verrattuna. Ilmeisesti he yrittävät tällä tavoin tulla Jumalalle kelvollisiksi.
Voikohan olla sitten mitään uskovien palstoja?
Harvassa lienee ne, jotka voivat hyvällä omallatunnolla olla synnittömiä, jos kyse on perinteisestä kristinuskosta? Vai mitä tällä nyt haetaan?
Jos tekee hommia lepopäivinä, katsoo naisia himoiten, ottavat avioeron muusta kuin pettämisen takia, makaavat silloin kun naisella on kuukautiset, eivät auta köyhiä, eivät käy katsomassa vankeja, niin onko heidän "mahdoton" olla uskova?
- terv
Homo syntyy homoksi synnittömänä kuten kaikki muutkin. :)
Teologit ja maallikotkin voivat keskustella asiasta mutta onneksi
heidän mielipiteensä ei muuta asiaa miksikään. Homolla on
puhdas omatunto.- älä eksy
Jumalattomilla on puhdas omatunto.
- terv
mikä pakko on tuomita homoja...
eiks ne ole "uskovia" jotka käy palvomassa sitä jumalaa
homojen omissa messuissa?- Jeesus on Herra!
Ainoastaan Jumala tulee tuomitsemaan homot heidän kauhistuttavan ja luonnottoman syntinsä vuoksi.
Kristinuskon Jumala ei salli homoutta. Joten ilmeisesti tällä palstalla "uskovaiset homot ja lesbot" tarkoitetaan homoja jotka uskovat omaan jumalaansa joka sallii luonnottomuuden. Uskoohan ne muutkin jumalattomat kaiken maailman hottentotteihin niin vissiin tämän palstan homoilla on oma kaiken suvaitseva jumala.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1316262Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655172SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143655Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT992322Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266