Homoliike Vs kristinusko

täysi sokeus

Eikö joku Mäkinen oikeasti tajua että samassa suhteessa kuin homoliike kasvaa, niin kristinusko poljetaan alas. Miten joku voi olla noin sokea.

28

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi on

      Aamen.

    • sokaistu

      Eihän Juudaskaan tajunnut. Ennenkuin oli liian myöshä. Ehkä Mäkisellä on sallittu tämmöinen Juudaksen tehtävä

    • tasa-arvo hukassa

      Nyt kun katsomusten tasa-arvo on tältä osin toteutunut kovan propagandan avulla, odotan, että katsomusten tasa-arvo siis käytännössäkin toteutetaan. Lopettakaa homolobbarit kristillisten arvojen demonisointi välittömästi, koska nyt saitte sen mitä haitte. Nyt teillä ei ole mitään syytä estää kristillisten arvojen esilläpito jukisuudessa, niin koulussa kuin muuallakin yhteiskunnassa. Katsomusten tasa-arvo pitää toteutua ja änkyröidenkin soputua siihen, että ihmiset ovat eri mieltä monessa asiassa, mutta siihen on kaikilla täysi oikeus.

      Olen kyllä ennustanut, että kristillisten arvomaailma joutuu entistä rajumman hyökkäyksen kohteeksi ja katsomusten tasa-arvovaatimus oli vain sumuttamista ja täyttä valehtelua. Toivon tietysti, että olisin väärässä.

      • kaikki kerrottu

        Lukekaa ilmestyskirjaa tai kuunnelkaa Jukka Norvannon opetukset siitä netistä.


      • tästä

    • hössöntössön!

      Höpöhöpö ja hössöntössön! Luterilaisuus mitään kristinuskoa ole....

    • Markkinointi

      Hyvä "tasa-arvo hukassa"!
      Todella looginen johtopäätös!

      Jatkossa olkaa homot hiljaa siis!
      Nyt tarttee saada tää asia selväksi kaikille.

      Asian ydinhän on siinä, että homot osaavat markkinoinnin taidon, osaavat nyyhkiä tarpeeksi uskottavasti.
      Työttömät, vähävaraiset, sairaat, huonopalkkaiset eläkeläiset ja muut alsitetut kun osaisivat samanlaiset markkinointitaidot, niin jo olisivat heidänkin asiat paremmin.

      Miksi muuten tää homo/lesboryhmä on saanut niin suuren huomion? Siksi kun huutavat kovimmin?
      Kyllähän he muutenkin rakastelevat, ei sitä kukaan estä.

      Seuratkaahan tilannetta, hyvää ei seuraa!

      • uskova mies

        Katsokaa ihmeessä pressiklubi:

        http://areena.yle.fi/tv/2508352

        Tässä Timo Soini kertoo monta totuutta tästä vouhotuksesta.

        Koko touhu " lähti lapasesta ", kummallista, että ihmisiä on noin helppo eksyttää, vaikka Jeesus varoittaa siitä monessa kohtaa:

        http://www.evl.fi/raamattu/1933,38/Matt.24.html

        Tässä kohtaa esimerkiksi...


      • tässä syy

        >>>Miksi muuten tää homo/lesboryhmä on saanut niin suuren huomion?


    • Arto T

      Kun homoaktiivit pääsevät valtaan niin siitä voi olla suvaitsevaisuus ja lähimmäisenrakkaus kaukana, heitä eivät "turhat" moraalikäsitteet rajoita.

      • Valitettavasti teidä

        No joka tapauksessa Suomi edistyi eilen suuren askeleen verran tasa-arvoisempaan ja oikeudenmukaisempaan suuntaan, ja aivan samaan suuntaan kuin muukin läntinen oikeusperiaatteisiin tukeutuva maailma on menossa.

        Valitettavasti teidän ihannemaanne ovat kaikki totalitaarisen diktatuurin maita, mutta te vain tiedätte niistä niin vähän, että ette edes tajua miten vähän te itse luterilaisen lahkon jäsenenä ja uskovaisena hörhönä saisitte niissä ymmärrystä osaksenne.


      • Sokeat toisiaan kehu
        Valitettavasti teidä kirjoitti:

        No joka tapauksessa Suomi edistyi eilen suuren askeleen verran tasa-arvoisempaan ja oikeudenmukaisempaan suuntaan, ja aivan samaan suuntaan kuin muukin läntinen oikeusperiaatteisiin tukeutuva maailma on menossa.

        Valitettavasti teidän ihannemaanne ovat kaikki totalitaarisen diktatuurin maita, mutta te vain tiedätte niistä niin vähän, että ette edes tajua miten vähän te itse luterilaisen lahkon jäsenenä ja uskovaisena hörhönä saisitte niissä ymmärrystä osaksenne.

        Itsekkyyteen askel otettiin. Unohdettiin tuleva sukupolvi, se kaikkein tärkein. Kuten Timo Soini sanoi, biologista juurettomuutta ei ole ennen lainsäädännöllä määritelty lapsen normaalitilaksi.


      • relatkaa jo

        Arto annatko jotain visioita siuitä, miten tuon lain läpimeno tulee näkymään kristityn arkielämässä.

        Onko kirkkojen edessä kohta setalaiset banderollien kanssa, vai aletaanko kirkkoja peräti kivittää tai tuhota.

        Minulla on sellainen perstuntuma tähän asiaan, että ne vähäiset provoilut, mitä lain läpimeno ehkä aiheuttaa, tehdään yleensä risti kaulassa.


      • Toimintasuunnitelma

        Arto T. Luitko "Kirkko seuraavaksi"? Miikka Keräsen puheenvuoro, Uusi Suomi.


    • olette te reppanoita

      Ja jos kristinusko nousisi niin "homoliike" ja homojen oikeudet poljettaisiin tai uhrattaisiin kristinuskon edestä pois.

      Arkkipiispa tiesi, että laki menee läpi ja arkkipiispa tiesi, että kirkko vihkii jatkossakin vain heteroparit.
      Niinpä arkkipiispa yritti pelastaa mitä pelastettavissa on.

      Miksi muuten konservatiivit eivät eronneet kirkosta silloin kun arkkipiispa antoi lausuntonsa, vaan vasta kun eduskunta oli äänestänyt?

      Onko se kirkon vika kun eduskunta sanoi "Tahdon" eli onko konservatiivit hidasjärkisiä?

      • perinteinen usko

        Kyllä uskovia on eronnut koko ajan aina naispappeudesta alkaen. Henkilöhiippakuntaa odoteltiin. Siinä meni viimeinen toivo. Herätysliikkeet ovat myös pitäneet väkeä kirkossa.


    • Aurinko nousee...

      Ja kannattaapa muista mitä naapurimaan päämies presidentti Putin on asiasta mieltä. Ei hyväksytä siellä homoja ei. Olisi ollut Suomellekin parempi vaan kuunnella Venäjän mielipidettä. Koska Venäjä ei homoille oikeuksia salli lepää sen yllä Siunaus. Ruotsi ja Norja taas hyväksyvät homostelun ja sen kyllä näkeekin. Henkinen kotinne on muutenkin idässä niin miksi tässä asiassa piti alkaa vikoilemaan Venäjää vastaan?

      • loppu valheopille

        Mallia voisi tässäkin ottaa itänaapurista.


      • hienoa kehitystä
        loppu valheopille kirjoitti:

        Mallia voisi tässäkin ottaa itänaapurista.

        Ja natseilta ja Isisiltä.


      • Kiusallinen tilanne

        Asia on kieltämättä kimuranttinen sekä Suomelle, että Venäjälle. Suomi joutuu ottamaan vastaan idästä homo/lesbo-turvapaikanhakijat. Kuinka Venäjä sitten katsoo voivansa tulla puolustamaan täällä vaikeuksiin joutuneita homo/lesbo-kansalaisiaan. Varsin kiusallinen tilanne molempien osapuolten kannalta.


      • Miten te ymmärrätte

        Ovatko siis näkemyksenne mukaan myös Venäjän eli uuden Neuvostoliiton ihmisoikeuskoukkaukset Jumalan suojeluksessa?

        Miten te ymmärrätte Putinin valtapolitiikan liittyvän kristillisyyteen? Hänen tarkoituksenaan on vain hallita kansaa mahdollisimman voimakkailla otteilla ja sitä varten myös sananvapaus on maassa hyvin rajoitettua. Olisitteko te itse valmis muuttamaan Putinin Venäjälle ja alistua hänen valtaansa?


      • Hakekaa turvapaikkaa
        Kiusallinen tilanne kirjoitti:

        Asia on kieltämättä kimuranttinen sekä Suomelle, että Venäjälle. Suomi joutuu ottamaan vastaan idästä homo/lesbo-turvapaikanhakijat. Kuinka Venäjä sitten katsoo voivansa tulla puolustamaan täällä vaikeuksiin joutuneita homo/lesbo-kansalaisiaan. Varsin kiusallinen tilanne molempien osapuolten kannalta.

        Sitä paitsi venäläiset voisivat joutua homojen kanssa tekemisiin täällä venäläisten homo-pakolaisten oikeuksia puolustaessaan. Venäjällähän ei ole homoja ollenkaan, eikä myöskään Iranissa, eikä ilmeisesti myöskään uudessa ääri-islamilaisessa Turkissa!

        Kehotankin luterilaisia heterouskovaisia hakemaan poliittista turvapaikkaa joko Neuvostoliitosta, Turkista tai Iranista. Kyllä näihin maihin kaikki heterouskovaiset mahtuvat.


      • KUMPAAN maahan muutatte mieluummin? Venäjälle vai Ruotsiin?


    • Heterot vaviskaa !!

      Ainoa oikea homorakkaus voittaa, arkkipiispakin sen tietää.

      • Homofasistit !

        Senhän tietää paavikin. Arkkihiippa ajaa jesuiitta-agendaa protestanttisen kirkon hajottamiseksi. Ekumenia on sitä, että paavi määrää marssijärjestyksen. Historia osoittaa paavien kumartaneen fasistista diktatuuria ja sitä henkeä kuvastaa Tom of Finland tuotteet homoliputuksen välineenä. Homojen arvomaailmaan ei kuulu kanssaihmisten fyysisen koskemattomuuden kunnioittaminen.


    • juuri noin

      Näin on

      • ihanaa leijonat

        Heh heh. Hihhulit käy kuumana!


    • Maisalis

      Kehotan malttiin ja lopettamaan vihapuheen. Vihamielisellä fanatismilla ei mitään hyvää ole koskaan rakennettu. Toimikaamme yhdessä rakkauden ja kunnioituksen hengessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3585
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2480
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      593
      2273
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2026
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      76
      1730
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1658
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1648
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1546
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1446
    10. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      94
      1427
    Aihe