Tabletin vesitiivis kotelo?

Roiskesuoja

Mistä saa Samsungin 8 tuuman tabletille vesitiiviin suojuksen? Ei ole löytynyt kodinkoneliikkeistä, onko sellaisia edes olemassa ja jos on, tekeekö niillä mitään? Jos tekee jotain, niin mistä sellaisen saisi ennen juhannuksena alkaavaa kesälomaa?

7

1225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinasta

      Täältä elektroniikka kannattaa ostaa:
      http://www.banggood.com/

      Jos tuolta ei löydy suojakoteloa, niin ebaystä, laita hakuun free shipping. Minigrip pussikin toimii.

      • Roiskesuoja

        Noo, Minigrip toimii ja ainoastaan Kiinassa myydään. Ei oo hääviä Suomen tarjonta.


    • Kokeile googlea. Laita vaikka tablet waterproof case samsung ja mallinimi hakusanoiksi. Koita myös verkkokauppa.com, jimms.fi.

      • Roiskesuoja

        Siis, onko joku ostanut verkkokaupasta tai muusta suomalaisesta kaupasta ko. tuotteen? Onko niitä Suomessa myytävänä? Käyttökokemukset kiinnostavat myös, onko parempi kuin minigrip?


      • uitettupädi

        Aquapackkeja on monen kokoisia ja ne pitävät vettä kunnes niihin tulee viilto. Ostin jostain liikkeestä, jonka nimi viittasi jotenkin Lappiin tai eräretkeilyyn.

        Kokemuksia siis edeltä: pitää vettä kunhan on ehjä. Veneessä pyöriessään voi saada viiltoja, jonka jälkeen ei enää pidä vettä.


      • Roiskesuoja kirjoitti:

        Siis, onko joku ostanut verkkokaupasta tai muusta suomalaisesta kaupasta ko. tuotteen? Onko niitä Suomessa myytävänä? Käyttökokemukset kiinnostavat myös, onko parempi kuin minigrip?

        Jimmsistä ostin minä


    • liikaa-malleja

      Tabletteja on jo niin montaa eri mallia ja kokoa, että vesitiiviitä koteloita saa vain suosituimmille malleille. Varmimmin iPadille. Jos haluaa nimenomaan kotelon, joka kestää samalla myös kolhuja, niin pitää ensin etsiä mitä koteloita on tarjolla ja ostaa tabletti vasta sen jälkeen. Yleismallisia pussukoita löytyy helpommin, mutta ne eivät sitten kestä mitään terävää, kuten edellä jo sanottiin.

      Koteloita kannattaa etsiä valmistajan perusteella. Tunnettuja merkkejä ovat mm. Otterbox, Lifeproof, Incipio. Kiinalaisia koteloita löytyy mm. dx.com ja aliexpress.com nettikaupoista, ebaystä ja amazonista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1097
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      876
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      103
      835
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      276
      657
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      70
      595
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      573
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      562
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      526
    9. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      33
      483
    Aihe