Kuin hyvähaltija olisi hylännyt!

tosisyksyntuntu

Selvästi alamäkeen elämäni on kääntynyt. Loppukesästä jännitin sitä notta saanko asuntoni pitää. Olihan se iso helpotus että voin pitää.
Sitten oli murhetta miten selviä ammattitaitoa vaativista asunnon korjaustöistä. Tuurilla niistäkin selvisin.
Nyt seison taas tyhjän päällä. Kas kun karmea viinan napsimisen himo on tullut ja heräillyt henkiin. Laskee tunteja. Jo 10 tuntia ohuesta liköörisiivusta.

Murehdusta lisää. Herään jo aamulla kello kuus kun nukkuma-aikaa vielä olisi. Tressi sen tekee. Alamäkeen se menee. Kuiten hyvä ettei persiilleen.

2

208

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asunnonkorjaustyöt? Omakotitalo?? Viina alkanut taas maistuu 13päivää selvinpäin..sit kaverille ottaa ihan iisisti mut siitäkin huolimatta ns kolmas tasotuspäivä. maalle pyrin edelleen..halpaa mielekästä asumista. Lenkkeily ja harrastukset pitää järjissään vaikka stressi on kova ja kun maailma paska. Tänään iisisti ruska likööriä..0,75..vähän lonkeroo swingii. Mutta katkera en oo. katkeruus tappaa ja tuhoaa. Tiedän sen kaltaisia ihmisiä. Ei kannata. kannattaa harrastaa ja lenkkeillä. Huomenna on korkki kii.

    • siks.aina.hätävara

      Totta.Viinaa tekisi mieli ottaa. Ei siitä kii etteikö jaloa janojuomaa olisi. Ei. Siitä se on kiinni että alkoholistin on hiljainen pakko pitää nenänvalkaisupäiviä.
      Kun nukkumisesta ei ilman unilääkkeitä tulee enää mitään, on aika valkaista nenää.
      Toinen kokemusperäinen asia on että kun joku asia saa tolaltaan, ettei siihen auta mikään muu kuin lasillinen hyvää wiinaa.
      Kun jokin asia on mennyt yli ja aivot "kiehuvat" raivosta, tosivahva paukku vakauttaa tilanteen, eikä johda lisäjuomiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      137
      1976
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      180
      903
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      897
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      830
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      818
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      752
    7. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      701
    8. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      49
      701
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      278
      690
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      632
    Aihe