Hei. Haluaisin tietää onkohan kylpyhuoneessani hometta? Eli suihkun puolella on mustia täpliä tosi paljon. Olen yrittänyt niitä hangata ja pestä juuriharjalla mutta ne ei lähe pois. Mitään erikoista hajua en ole huomannut mutta kylpyhuone haisee viemäriltä. Miltä home haisee?? Mulla puoltoista vuotias poika jolla on astma ja aina flunssassa tai kuumeessa.
Vastaukset 3
- Mooiikka
Liottelin tänään jollakin klorin home aineella niitä ja juuriharjalla pesin ja ne lähti suurin osa pois. Onkohan se silloin hometta???
Ne tulee yleensä takaisin ja niiden käsittely voi tehdä tosi kipeäksi niin kuin meikän, ks.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/10314611/musta-home()-kylpyhuoneessa#comment-52640272
Lue lisää täältä:
http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?p=11987#11987
http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?p=11780#11780
- eliina76
Mun asunnos niitä toukkia ja aina samas kohtaa haluan tietää että miten paljon kosteus/home vaikuttaa ja auttaako kloriitti?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502