Vihreät on leimautunut homopuolueeksi eikä voi kohota nykyistä 10pros kannatusta suuremmaksi.
Vastaukset 26
- pientä.rajaa
Tuo on pöyristyttävää vääristelyä! Vihreät puhuvat myös translain muuttamisesta!
- ntjrtjjtrj
Toki ne aatteet aina muuttuu eivät tosiaan ole enään mikään ympäristöpuolue mutta eihän vasemmistokaan ole enään mikään työvöenpuolue kuten oli aikoinaan maailma muutuu samoin puolueet. Persuistakin meinasi tulla eu fanipuolue timon johdoholla mutta nyt se eu fanitus on siirtynyt sinisiin.
- ryhnrhn
Siniset tulee kärsimään negatiivisen jytkyn.
- Vähemmistödiktatuuri
luonnottomuuksien puolue
- jokaiselle.jotakin
Eläinseksin hyväksynnällä kosiskelevat peräkammarin poikamiehiä.
- yhden.asian.liike
Vihreät ovat V A I N HOMOPUOLUE, ajavat v a i n homojen asiaa. Muistakaa tämä.
- nykpervessipuolue
ÄÄnestin kerran (sen ainoan)vihreitä, pääsivät hallitukseen ja sinetöivät kolmannen ydinvoimalapäätöksen. Ei ollut kynnyskysymys ja "luonnonsuojeliat" jatkoivat ministereinä.
Miksi vanhan linjan luontoaktivistit ja jopa puolueen perustajajäsenet ovat eronneet puolueesta?
- Muualla
Ainahan se on ollut. Tuo mikään uutinen ole. Miespuolinen joko äitiyslomalainen palannu töihin.
- Valtaosa_vihreistä
on luonnosta, kuten elämästäkin vieraantuneita cityhipstereitä, joille kaikenlainen homoilu, eläimiin ja lapsiin sekaantuminen sekä yhteiskunnan horjuttaminen anarkismin ja maahantunkeutujien myötävaikutuksella antaa elämänsisältöä. Ulisevaa paskasakkia, jotka huutavat meetoota ja hiilijalanjälkeä. Vaativat muita ihmisiä romuttamaan oman ja lastensa tulevaisuuden, kunhan se ei haittaa heidän omia rientojaan, teknolelujaan ja etelänmatkojaan.
Ja äänestäjät tulevat alueilta missä maahanmuuttajien osuus on alle 10%. On se mukavaa olla empaatinen, kun luku ja kirjoitustaidoton väki ei "notku" omalla asuin alueella.
- HyväToukoAalto
Nykyisn jos tunnustautuu Vihreäksi niin ihmiset katselevat pitkin nenänvarttaan pohtien oletko Homo, huumehörhö vai muuten vain pervo/vähäpäinen.
- Yhdenasian_Liike_Vvv
Täysin väärä mielikuva tai olettamus, vaikka Touko-mies teki kampanjan aloituksen jo kesällä Tukholmassa gay-klubilla tampatessaan kaverin pakaroita! Liehitellen transujen kanssa uimashortsit avoinna.
Edustan tavallani genreä" mutta en koe itseäni millään muotoa viherliiton kannattajaksi, vaikka arvostan luonto - ja ilmastoarvoja sellaisenaan, sekä kansalaisten tasa-arvoa ja yhdenvertaisuutta!
Asiat mistä tämä "liittoutuma" on JO ERKAANTUNUT pahasti muuttuen yhden asian liikkeen eli maahanmuuttajien pää-äänenkannattajaksi ja suojaverkostoksi!- nimenMuutosPuolueelle
Suomen kaikkien aikojen vihreimmän miehen eli Linkolan mukaan Suomeen ei saa päästää yhtään kehitysmaalaista pohjoismaiseksi kuluttajaksi koska kehitysmaissa asuessaan heidän hiilijalanjälkensä on melko mitätön verrattuna Suomessa asumiseen. Joten vihreät lisäävät ilmastonmuutosta yhä pahenevaan suuntaan. Kokoomuksen puisto-osasto olisi sopivampi nimi puolueelle.
nimenMuutosPuolueelle kirjoitti:
Suomen kaikkien aikojen vihreimmän miehen eli Linkolan mukaan Suomeen ei saa päästää yhtään kehitysmaalaista pohjoismaiseksi kuluttajaksi koska kehitysmaissa asuessaan heidän hiilijalanjälkensä on melko mitätön verrattuna Suomessa asumiseen. Joten vihreät lisäävät ilmastonmuutosta yhä pahenevaan suuntaan. Kokoomuksen puisto-osasto olisi sopivampi nimi puolueelle.
Ensimmäiset tulijat jättivät hiilijalanjälkensä jopa olohuoneen lattialle tehdessään ruokaa nuotiolla,niinkuin kotimaassa oli tapana savimajan maapohjalla tehdä.
- Funlandiankansalainen
Vihreät ovat unohtaneet juurensa ja pääsanomansa. Nykyisin he keskittyvät pelkästään mamutukseen, homotukseen ja feminismiin. Natsi kortti heilhtaa heti, jos noitajoku uskaltaa kritisoida. Vihreiltä puuttuu rohkeus ja kyky puuttua Suomen todellisiin ongelmiin kuten maatalouden aiheuttamiin ympäristörikoksiin valtion myötävaikutuksella. Mieluummin kiipeillään jäämerellä jäänmurtajaan,i Nesteen torniin tai käydään Virossa tai Venäjällä salaa mittaamassa valumia vesistöön kuin puututaan Itämeren pahimman saastuttajan eli Suomen maatalouden aiheuttamaan ympäristökatasrofiin. Vihreät ovat pelkkä media ja somekupla ilman tosielämän havaintoja.
- oli_aikakin
Homotus ja mamutus, puolueella vain nämä 2 agendaa. Kansa ei pitänyt ja hylkäsi.
- ojasta_aallokkoon
Homoja on homotuksesta huolimatta niin vähän ja mamut ei äänestä homopuoluetta.
- alle_yksi_prosentti
Homojen määrä on 1...2 % väestösssä, mutta joukossa fiksuja, jotka eivät äänestä SETAvihreitä
- Ankeuttajat
Oikeanlaista pohdintaa. Vihreät kannattaa mamuttamista mutta ei kuitenkaan saa mamuista äänestäjiä koska Vihreät on homopuolue sateenkaaripinsseineen.
- kansa_inhoaa
Liito-oravat vaihtui homppeleihin ja muslimi elintasosurffareihin
- Husumusu
Puolueen nimeksi sopisi paremminkin pyllyntaputtajat:))
- Surullisinta_kaikessa
on se, että vihreät eivät todellisuudessa pitkällä tähtäyksellä edes edistä homoseksuaalien tasaveroisia oikeuksia. Kunhan riehuvat cooleiksi ja suosituiksi kuvittelemiensa asioiden parissa.
- VeiVei
Vain kymmenen prosenttia vihreistä on homoja sillä sen enempää miehiä puolueessa ei ole.
- hahahahahaahahahah
No se on kuitenkin enemmän miehiä kuin mitä persuissa on.
- ei.nappaa
Minä en ole koskaan pitänyt vihreistä, ne tuntuvat jotenkin vastenmiseltä porukalta, en tiedä mistä se johtuu.
- toukosepiiriissä
Touko tuli kipeeksi kun Tukholman homoklubilta tais aada muutakin jun sairaslomalle joutui?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak1953118Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1671713Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431453- 1101028
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja131946- 65883
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt374800- 45665
Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero161664- 9663