" Videosoitin estetään 2 videon jälkeen
Mainosesto on nähtävästi käytössä. Videon toisto estetään, ellei YouTubea lisätä sallituksi tai mainosestoa poisteta kokonaan käytöstä.
Mainosten ansiosta miljardit katsojat eri puolilla maailmaa voivat käyttää YouTubea.
Voit tilata YouTube Premiumin, jolloin mainoksia ei näy mutta sisällöntuottajat saavat osuuden maksullisesta tilauksestasi. "
Mielummin ostan levyn kuin katselen Youtuben sontaa tai mainoksia. Youtube ei tuota sisältöä ja varsinkin musiikin tekiät eivät saa mitään sivustolta.
Youtube saa sitten jäädä
4
427
Vastaukset
- Anonyymi
Videosoitin estetään yhden videon jälkeen Mainosesto on nähtävästi käytössä. Videon toisto estetään, ellei YouTubea lisätä sallituksi tai mainosestoa poisteta kokonaan käytöstä. Mainosten ansiosta miljardit katsojat eri puolilla maailmaa voivat käyttää YouTubea. Voit tilata YouTube Premiumin, jolloin mainoksia ei näy mutta sisällöntuottajat saavat osuuden maksullisesta tilauksestasi.
- Anonyymi
Youtube kiusaa tuolla erityisesti Vivaldi -selaimen käyttäjiä.
Vivaldissa toki on sisäänrakennettu mainosesto, mutta vaikka sen poistaisi käytöstä Youtube -sivustolla, siltikin YouTube jatkaa Vivaldi -käyttäjien vainoamista väittämällä aiheettomasti, että käyttäjä käyttää mainosestoa.
- Anonyymi
Bye bye youtube.
- Anonyymi
Mainosestot rikkovat YouTuben käyttöehtoja
Mainosesto on nähtävästi käytössä. Videon toisto on estetty, ellei YouTubea lisätä sallituksi tai mainosestoa poisteta kokonaan käytöstä.
Mainosten ansiosta miljardit katsojat eri puolilla maailmaa voivat käyttää YouTubea.
Voit tilata YouTube Premiumin, jolloin mainoksia ei näy mutta sisällöntuottajat saavat osuuden maksullisesta tilauksestasi.
Adios youtube ja mainokset. Ei jää ikävä kun suosittelette aina jo katsottuja videoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553940Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk853353Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442699Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722669Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,242411Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402342Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522225Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville392062Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121956