saattanut tappaa joutsenen! P E R K E L E!!! Jotsen oli löydetty kuolleena metsälammelta. Tällaista tapahtuu kun susia hyysätään. Sutta silimään...
Längelmäellä
4
374
Vastaukset
- pitää paikkaansa
Susi on kasvissyöjä ja elää muiden metsän asukkaiden kanssa syvässä harmoniassa saman nuotion äärellä rukoillen ikivanhoja intiaanijumalia ja ei näinollen voi syödä toisia eläimiä. Suden vihaajien panettelua on tuommoinen syytös, susi ei tapa eikä varsinkaan syö veljeään. piste.
Sitä oo jossain piireissä toitotettu pitemmän aikaa, jotta Joutsenta pitäis alkaa metsästämään. Jos nyt Sudet ovat sen aloittaneet, eikös se ole pelkkää plussaa vaan. Kyllä niitä riittää hukillekkin Joutsenia ja oiskos luullut peräti Lampaaksi ja iskenyt ihan värinperusteella kimppuun. Kaikkeahan sitä sattuu, kun tarpeeksi kanta kasvaa.
- hyvä hyvä
on jo liikaa. Kiitos susi!
Joutsenet ajavat sorsat ja hanhet pois reviireiltä. Hanhia on vähentynyt kovasti pohjoisessa. - hyvähyvä
hyvä juttu. Se on sitä luonnon kiertokulkua nääs.
Nyt ei muuta ku potalle vaa takasin ja rauhotutaan, ei se niin paha juttu ole..
Normaalia luonnon elämää vain..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun684273SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku01750