Mauno-herran naksukokeilu

hännänpäät

Kerään nyt kaikki käyttökokemukset tästä kissataloudesta samaan ketjuun, niin on helpompi seurata kehittymistä.

Postireissulta mukaan tuli pahvilaatikko, jonka sisällä nämä testiruoat olivat. Itse kissaherra ei ollut erityisen kiinnostunut pahvilaatikosta, mutta kiinnostus syttyi heti rapisevien pussien paljastuttua sen sisältä. Ensimmäiset maistiaiset tarjottiin kädestä ja hyvin maistui. Kupistakin naudanmakuiset raksut katosivat erittäin äkkiä rouskutuksen säestämänä. Maunolla on tapana niellä liian pienet naksut kokonaisina, mutta ilmeisesti nämä naksut ovat hyvän kokoisia, kun herra pureskeli ne kunnolla.

Saa nähdä mihin suuntaan herran paino lähtee. Leikatulla pojulla on nimittäin painoa 5,8 kiloa ja ikää 2-5 vuotta. Painoa tuppaa alituiseen tulemaan lisää, joten ruokailut on jaettu neljälle kerralle ja raksubaari ei ole auki ympäri vuorokauden. Kuivaruoan lisäksi tarjotaan noin 100g märkäruokaa päivässä, sillä sen puuttuminen aiheuttaa nälkälakon protestina.

Pussi erottuu edukseen muiden joukosta ja kaiken lisäksi se on helppo avata ja sulkea. Pientä miinusta tosin pussin takana olevista teksteistä, sillä niitä on vaikea lukea pinnan kiillon vuoksi.

Katsotaan miten naksut maistuvat ajan mittaan. Kissa ja omistajakin ovat kuitenkin tyytyväisiä ensimmäisen kokeilun jälkeen.

1

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hännänpäät

      Uudet naksut maistuvat kissalle niin hyvin, että ne katoavat kupista hetkessä. Eilen kissaherra jaksoi leikkiä pitkään, liekö johtunee uusista naksuista...?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      107
      6788
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      382
      6428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      62
      3223
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      117
      2728
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2360
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1687
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1535
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe