Päivä 3.

eee2

Noniin, nyt ovat molemmat päässeet uuden ruoan makuun. Vatsan toiminta ei ole muuttunut, onneksi.

Tänään eivät ole pyytäneet märkää ruokaa. Köllöttelevät vieri vieressä auringossa kylpyhuoneen lattialla, jossa on lattialämmitys.

Aktiivisuudessa tai painossa en ole huomannut muutoksia vielä.

Vanha rouva ei rouskuta raksuja, nielaisee kokonaisena. Leikattu kolli sen sijaan edelleen nauttii silmät kiinni ja erittäin kuuluvasti mutustelee uutta ruokaa.

2

109

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hännänpäät

      Meillä ei kissan vatsa toimi mitenkään erilaisesti kuin aikaisemminkaan. Täällä on kyllä aktiivisuudessa tapahtunut muutoksia ja ruokahalu on pysynyt ennallaan.

    • eee2

      Ensimmäinen pussi on juuri loppunut, yllättävän nopeasti.

      Meidän vanha rouva on kyllä ilmiselvästi piristynyt. Aiemmin hän nukkui päivisin, mutta nyt osallistuu huomattavasti aiempaa enemmän. Muutama vaaratilannekin kehkeytyi kun rouva hyppäsi tulikuumalle puuhellalle, onneksi ei polttanut itseään lainkaan.

      Leikattu 5-v kollikissa oli hyvin pettynyt kun eilen oli pyykkipäivä ja hänen lepopaikkansa varattiin toiseen tarkoitukseen. Istui pesukoneen edessä ja tuijotti hyvin intensiivisesti milloin luukku avataan ja hän pääsisi taas omaan koloonsa lepäämään. Kyllä siinä muutama tovi vierähti odottaessa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      84
      4562
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      85
      4411
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3483
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2764
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2701
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2083
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1748
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      103
      1291
    Aihe