öljylämmitys loppuu suomesta kiitos kataisen energiaveron tehkää jotain teho tampiot
öljylämmitys vero
5
834
Vastaukset
- eeppipy
täältä pitäis löytyä kannattajia pannaan pikkasen kreikkaan ja toinen mokoma irlantiin kansan edustajille palkankorotus torkku peittoja siinä ajatus meidän talo rupee puu lämmitykselle vaikka naapurit vihaa jatkuvaa savun tuprutusta sanon tästä edespäin katoppa rakas naapuri katainen se siellä silmiäs kirpasee ja kakkanen nauru päälle saattaapa tuosta vielä kylä tappelujakin muodostua mut nimetään nekin kataisen politiikakaksi
- ei niin vihreä
Pakko on täälläkin ottaa tuo kattilan puupuoli käyttöön aina kun mahdollista...ja pesään menee ihan kaikki mistä lämpöä syntyy....vaikka hiukan käryäisikin.
inflaatioita yritetään pitää prosentissa tai parissa ... mutta lämmitysöljyn veroa nostetaan määrällä joka on kymmenen prosentin luokkaa syksyn hinnasta!
hävytöntä- kun noin
as77 kirjoitti:
inflaatioita yritetään pitää prosentissa tai parissa ... mutta lämmitysöljyn veroa nostetaan määrällä joka on kymmenen prosentin luokkaa syksyn hinnasta!
hävytöntämurhanhimoisena käyt kimppuun. Täytyisihän se vähän yksinkertaisemmankin ymmärtää ettei yhdellä miehellä ole mitään merkitystä tässä pelissä vaikka sattuukin valtiovarainministeri olemaan. Sympatiani ovat kääntyneet vahvasti Kataisen puolelle kun monessa viestissä huudetaan pää punaisena kaikkea mahdollista ja mahdotontakin Kataisen syyksi. Mies on hoitanut asiansa niin hyvin niissä puitteissa kun vain on pystynyt. Tässä tilanteessa kukaan muukaan ei olisi voinut selviytyä paremmin. Kansa tuntuu olevan persujen kanssa yhtä tyhmää kun Urpo Leppäsen aikana hänen luvatessaan poistaa työttömyyden muutamassa kuukaudessa. No mitä tapahtuikaan - ei yhtään mitään eikä tule tapahtumaan vaikka persut saisivat minkälaisen vaalivoiton.
- nii-in
kun noin kirjoitti:
murhanhimoisena käyt kimppuun. Täytyisihän se vähän yksinkertaisemmankin ymmärtää ettei yhdellä miehellä ole mitään merkitystä tässä pelissä vaikka sattuukin valtiovarainministeri olemaan. Sympatiani ovat kääntyneet vahvasti Kataisen puolelle kun monessa viestissä huudetaan pää punaisena kaikkea mahdollista ja mahdotontakin Kataisen syyksi. Mies on hoitanut asiansa niin hyvin niissä puitteissa kun vain on pystynyt. Tässä tilanteessa kukaan muukaan ei olisi voinut selviytyä paremmin. Kansa tuntuu olevan persujen kanssa yhtä tyhmää kun Urpo Leppäsen aikana hänen luvatessaan poistaa työttömyyden muutamassa kuukaudessa. No mitä tapahtuikaan - ei yhtään mitään eikä tule tapahtumaan vaikka persut saisivat minkälaisen vaalivoiton.
maksaakohan nuo etelän maat lisää energiaveroja ku siellä viilennetään...
paskan käteinen.. pitäis pitää suomalaisten puolia eikä vaan olla kieli ruskeana siellä isossa maailmassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as983762Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna353242- 603209
- 683029
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)682884Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672809On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632524Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802321- 452162
- 692158