Jatek import oy, VAROKAA

huijattu2

Kyseinen nettifirma lähettää kyllä laskun
mutta ei tuotetta vaikka tavara on maksettu..
Ei vastaa yhteydenottoihin...

13

3086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonh96

      Kyllä näin on! Eikö mokoman mulkun weppi sivuja nyt kukaan pysty sulkemaan?!! Jannu on elänyt huijauksilla koko elämänsä...kumma molekyyli!!!

    • ihania ostoksia

      ja tyhmää huijataan taas, ettekö ikinä opi??

      • vituttaa1

        Tilasin aika arvokkaan tuotteen kyseisestä firmasta. Yhden kyselyn ja puhelinsoiton vasta tehnyt mutta nyt guukelilla tehty haku paljastaa karua toimitus historiaa;) Onko kukaan todella jäänyt ilman tuotetta ja rahojen palautusta?


    • Vituttaa myös

      Joo kiinnostaa myös, onko joku saanu tavaransa tai ylipäätään äijää kiinni??

    • tafaello

      Vai on se sellainen firma,ite olern tilannu erään laitteen ja maksannu eikä ole kuulunnu sen jälkeen mitää.Olen lähettänny Mail:ia ei vastausta.
      Pitäisikö mennä tekee ilmoitus

    • Kiertäkää kaukaa

      Kiertäkää kaukaa, Kun katsoo kyseisen firman tuloskehitystä niin latiakaan en suosittle ketään laittamaan sinne ja jos on laittanut isommakin summan niin suosittelen peruttamaan kaupan. koska se on sallitua 14vrk aikana ilman kuluja.

      Ps. Odotin 3 pvä että tapahtusi jotain vaikka siellä sivuila lukee KAHDEKSAN VIIKON TOIMITUSAIKA jos tavaraa ei ole varastossa.
      Toiseksi mistään et näe onko tavaraa varastssa..

      Kerranpa sinulle pässi jos lue tämän. Tilasin saman osan eilen Englannista ja se lähti tänään postissa, ja maksoi yhden euron vähemmän.

    • Lyöt kätesi pazkaan

      Vastuuvapaus

      Kaikki näillä www-sivuilla julkaistavat tiedot toimitetaan "sellaisena kuin ne ovat", eikä Jatek Import Oy anna mitään välitöntä tai välillistä takuuta sivujen ja niiden sisällön oikeellisuudesta, luotettavuudesta tai tarkkuudesta. Jatek Import Oy ei vastaa mistään mahdollisista suorista, epäsuorista, satunnaisista, erityisistä tai välillisistä vahingoista, liiketoiminnan keskeytymisestä taikka liikevoiton menetyksistä, jotka liittyvät siihen ettei käyttäjä ole voinut käyttää näillä www-sivuilla olevia tietoja tai jotka liittyvät Jatek Import Oy:n www-sivuilla mahdollisesti oleviin tai olleisiin epätarkkuuksiin, viivytyksiin tai virheisiin. Jatek Import Oy:llä ei ole velvollisuutta ilmoittaa sivujen käyttäjille tietojen päivityksestä. Jatek Import Oy ei myöskään vastaa tappioista tai vahingoista, jotka johtuvat siitä, että käyttäjä on luottanut www-sivuilla olevaan aineistoon. Jatek Import Oy ei vastaa www-sivujen tai niiden kaikkien osien toimivuudesta kaikissa laitteissa tai ohjelmistoissa, eikä myöskään takaa suojaa mahdollisilta tietokoneviruksilta. Tämän vuoksi Jatek Import Oy ei vastaa vahingoista, joita näiden www-sivujen käyttö saattaa aiheuttaa mukaan lukien välittömät ja välilliset taloudelliset vahingot, tietokoneelle aiheutunut vahinko tai muu haitta.

    • soittaja on voittaja

      Soita sille montakertaa peräkkäin niin lopuksi vastas ainakin mulle ja osa tuli mut kesti kyllä monta viikkoa.

    • reko2

      Samoin tekin Tmi Mikan auto ja osa Ruskosta yhdelle kaverilleni. Asia on nyt kuulemma poliisilla

    • pönttöpää

      onkos ketään virkavaltaan ollu yhteyksissä ton jatek importin kusetuksista?
      nimimerkillä rahat meni

    • pönttöpää

      jatekimport on olevinaan rekisteröity paraisille
      silti paraisten yrityslistalta firmaa ei löydy.
      osoite löytyy turkuun halisten lähelle rivitalo alueelle.
      mahtaneeko olla silläkään mitään tekemistä ko firman kanssa.
      nyt se mulkku otetaan kiinni vaikka jäis viimeiseksi teoksi p**kele
      huomenna poliisille.
      vaikka parempi olis kun löytäis ite ekaks...........

      • ketuttaa

        Tilasin kans osan ja jopa maksoin etukäteen eipä ole kuulunna osasta mitään eikä ole tullut vastausta kyselyihin.Olen tilannut paljon ulkomailta osia ja maksanut etukäteen kaikki on tullut,ajattelin tukea kotimaista varaosamyyjää mutta tämän sitten saa siitä palkaksi taidan tilailla ulkomailta jatkossakin.


    • sitä saa mitä tilaa

      "onkos ketään virkavaltaan ollu yhteyksissä ton jatek importin kusetuksista?
      nimimerkillä rahat meni"

      Mitä niitä täällä ihmettelee, samantien poliisille vaan ilmoitusta kusetuksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      55
      1553
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1334
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      123
      1228
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      140
      1044
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      897
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      337
      831
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      734
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      646
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      643
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe