Edullinen tatuinnin poisto?

tattoo 89##

3x5 cm kokoinen tatuointi pitäisi saada pois,minkä hintainen olisi kyseinen toimenpide?

7

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huvittaa..

      Eikös tatuointi just oteta että päästään elvistelemään muille että "Nyt on jotain pysyvää juttua ihossa". Ja että kun otat tatuoinnin niin erotut massasta?

      Itselläni ei ole yhtään tatuointia eikä tule, koska en halua olla laumasielu, ja haluan erottua massasta ;)

    • awrell max

      Kysyikö viestin aloittaja sinun tatuoinnistasi ja mieltymyksistäsi?Lukemisen ymmärtäminen on joskus vaikeaa,mielipide palstat ovat jossain muualla.Ketä kiinnostaa sun tatuoinnit?

    • Itse suuntaamassa

      Kannattaa käväistä vaikka Intiassa, siellä on edullisia laserhoitoja alkaen 1000rupiaa noin 20 euroa kerta yksityisissä sairaaloissa ja ihan viimeisimmillä rubiinilasereilla. Ei ole infektio riskiäkään kun on kyse laserista.

    • Hei,

      Kiitos kysymyksestäsi. Tatuointi voidaan poistaa joko laserilla tai veitsellä. Lasertoimenpide vaatii useita hoitokertoja (4-20) riippuen tatuoinnin koosta sekä väristä. Kustannusarvio on alkaen 380 e /kerta. Veitsellä poistettuna kustannusarvio on alkaen 550e riippuen tapahtuuko poisto polikliinisesti vai vaatiiko se leikkausaliolosuhteet. Voisit varata ajan maksuttomalle sairaanhoitajan arviokäynnille, niin saat tarkemman kustannusarvion toimenpiteestä.

      Ystävällisin terveisin

      Plastiikkakirurginen sairaanhoitaja

      • tattoo 89##

        Kiitokset,tuo jo auttaa huomattavasti ja selventää asioita.


    • &/E¤%/¤&/(TRUIYU%AYR

      no moi voisit hioa kätees niin tatuointis lähtee h5lvettiin tai voit käyä kadulla p2skalan tie 666

    • Eikös-.?

      Tatuointi oteta just sen takia että sitä on tarkoitus pitää koko elämä,tuos ei oo mitään järkee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      213
      1413
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1266
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      3
      1047
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      15
      951
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      918
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      890
    7. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      820
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      58
      814
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      748
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      744
    Aihe