Vaikka sinulla olisi siellä vain normaaleja kavereita ja työkavereita, eikä mitään peliä kenenkään kanssa ja olisi mainittu että olet "varattu" jne. Et olis facebookissa kuin satunnaisesti, et esim. iltaisin, kun hän kaipaisi sinusta seuraa tms.
Mitä tekisit? Suostuisitko?
Onko sinulta pyydetty tällaista tai vastaavaa?
Oletko itse pyytänyt/vaatinut tällaista kumppanilta? Tai muita vastaavia pyyntöjä eri yhteisöjä kohtaan?
Mitä tekisit, jos kumppanisi kieltäisi sinulta facebookin käytön
14
107
Vastaukset
En käytä Facebookia, mutta jos käyttäisin ja vaimo kieltäisi, niin en korvaani moiselle lotkauttaisi. Sitten mittelöitäisiin, alistunko minä kielto- ja komentotalouteen vai luovuttaisiko vaimo tai ottaisiko eron.
Mustasukkaisuus ja aikuisen ihmisen holhoaminen on vastenmielisyydessään eroon riittävä syy.Sanoisin, että äidillisiä holhoushaluja ei kannata kohdistaa minuun. Ostetaan vaikka hamsteri sitä varten tai mennään kokeilemaan sitä jutskaa, josta voit äidiksi tulla.
Ei ole pyydetty enkä pyytäisi itsekään. Vähemmästäkin suhde menee perseelleen. Ei kannata kenenkään suostua. Jos alkaa alamaiseksi parisuhteessa, sille tielle ei loppua näy.Enpä varmaan suostuisi. Ei ole vaadittu. En ole tuollaista vaatinut. Olen kyllä ollut näreissäni siitä, miksi jotakuta... joka ei ole muuta kuin pidempiaikainen fuckbuddy täytyy pitää langoilla.
- määmy
Ei oo pyytäny ja jos pyytäis, pitis olla hyvät perustelut.
- ...
En käytä facebookkia. Turhake koko systeemi. Mutta jos leikitään, että käyttäisin ja sitä kumppani koittaisi kieltää. Tuskin välittäisin kiellosta. Liika holhoaminen on katsos asia johon suhtaudun nuivasti.
Btw..hän ei ole bruukannut kieltää multa mitään taino töihin menemisen. Mutta sillekin sain hyvän selityksen ja perustelun. Pitää harkita. Ei ole kielletty. Enkä suostuisi kuin todella hyvästä syystä.
Onhan mun tekemisiä ja ajankäyttöä joskus arvosteltu; milloin liiallista ip-lehtien ja naistenlehtien lukemista, milloin tosi-tv:n katsomista, milloin liiallista netissä roikkumista, mutta en koskaan lopettaisi jotain vain miellyttääkseni toista ihmistä. Vaikka kumppani ei ymmärrä, mitä minä jostain tekemisestäni saan, minä itse tiedän ja voin kertoa ja perustella hänellekin.
En ole pyytänyt häneltäkään. Olen voinut sanoa, että en todentotta tajua, mitä järkeä on katsoa ympyrää ajavia formula-autoja, mutta ei tulis mielenkään "kieltää" keneltäkään mitään harrastetta tai sosiaalista toimintaakaan, sen enempää.Kysyisin, että minkä ihmeen takia?
Tuohon se keskustelu sitten päättyisikin ja kaikki jatkuis niinku ennenkin...- mä vaan
En mää suostuis ikinä tollaseen pyyntöön
"Mitä tekisit? Suostuisitko?" - hah.
"Onko sinulta pyydetty tällaista tai vastaavaa?" - on.
"Oletko itse pyytänyt/vaatinut tällaista kumppanilta? Tai muita vastaavia pyyntöjä ei yhteisöjä kohtaan?" - en.- ...
En ole myöskään pyytänyt kumppaniani luopumaan omista yhteisöistään tms. netti harrastuksistaan. Hän on aikuinen mies, minä aikuinen nainen kai me itse tiedetään harrastuksemme.
- ,,,
mesehän teillä on Jaana yhteinen harrastus :-)
- puskalisko
millä pelimerkeillä se sen tekisi?
Sen kyllä voisin kieltääkin ja kieltäisinkin, että mitään minuun liittyvää et sinne laita, mutta se on toinen juttu. - erikoiskommando
erään alan ammattilaisena voin sanoa sen, etä mitkään julkisuudessa esitetyt prosentilukemat pettävistä naisista eivät pidä paikkaansa.
jos seurustelet naisen kanssa ja etsitään tilastollinen pituus meridiaanilta niin olet 75 % tod. tullut jo petetyksi. Pimppi on panemisen kohde myuillakin kuin sulla, poju.
Armeijankäyneille tosipojuille: tiedustelujaos.- Lehmän piekseminen
nainen on lehmä ja jos sen pitää valvonassa tai se on sosiaalisessa sukulaisvalvonnassa niin ja nollaa mahdollsuudet pimpinjakoon kuten muslimit nollaa tehokkaasti muslimiakkojen pimpinjaon, muslimilutkia ei kapakassa näy, muslimimiehet etsii bimboja, tiedän kun olen muslimi ja somaliasta ja kyrbäni on iso ja musta niin ei se nainen pääse muille pimppiä jakamaan. mutta jos itse pääsisi valitsemaan niin siinä missä sullekin pimppiinsä jakaa niin jakaa se mielellään muillekin.
Älä sääli naistasi. Et neitsyenä saanut, heh, jollekin toiselle jakaa sunkin jälkeen. Anna sille mitä se lehmä on vailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251098Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126863Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759