Mä olen siis aivan raivona muijani tapaan lukea Hesari irrottamalla aukeamat toisistaan ja levittelemällä niitä ympäri asuntoa.
Toiminta ei ole järjellä käsitettävissä.
Kysynkin nyt tässä, että miten hän suhtautuisi padiin ja verkkoversioon. Eihän tuo ole kuin sijoitus omaan mielenterveyteen ja toimintailmapiiriin.
(rapisevaa naurua)
Harvinaista herkkua
22
79
Vastaukset
- Nasdaq
Siis eihän tätä häneltä itseltää voi kysyä. Sehän saattaisi tuntua loukkaukselta. Mutta kun loukkauksen pukee lahjaksi, niin ihminen saattaa ilahtua.
(paketoivaa naurua)- Nasdaq
Ihmisestä kertoo myös paljon se että hän on kahlannut kymmenen vuotta hesareissa valittamatta asiasta sanallakaan.
(marisevaa naurua) - Kyöstix
Nasdaq kirjoitti:
Ihmisestä kertoo myös paljon se että hän on kahlannut kymmenen vuotta hesareissa valittamatta asiasta sanallakaan.
(marisevaa naurua)Olen lukenut itsekkin Hesarin osissa. Esim. Su-Hesari on niin paksu, että kuka sitä pyörittelisi käsissään kerralla.
- Nasdaq
Nasdaq kirjoitti:
Ihmisestä kertoo myös paljon se että hän on kahlannut kymmenen vuotta hesareissa valittamatta asiasta sanallakaan.
(marisevaa naurua)Vitutuksesta pääsee helposti kapakkaan.
Mä muistan yhden stoorin, jossa laulajana virkaa toimittanut Kisu pyrki kapakkajonon ohi, mutta törmäsi portsarina toimineen ystäväni käteen.
- Etkö sä tiedä kuka mä olen? Mä olen Kisu, laulajana toiminut Kisu harmistuneena tokaisi.
- Ole vaikka koira, mutta tuonne jonon hännille, ystäväni tälläsi.
(naurua)
- Iovers
Onko muijasi voopotin?
- No jopas!
Sulla on loistava mielikuvitus :D Voitko tosiaan kuvitella, että voopotin lukisi sanomalehteä? Vielä Hesaria?
Voi lol on sulla ongelmat ;D Mut en mä ainakaan miehelle valittais, jos se mulle padin ostais tommosen takia :D Haha.
- Nasdaq
Näin vähän laskeskelinkin. Kun naiselle ostaa padin, on somepadi.
(padimaista naurua) - Nasdaq
Nasdaq kirjoitti:
Näin vähän laskeskelinkin. Kun naiselle ostaa padin, on somepadi.
(padimaista naurua)Tää on ihan hillittömän hyvä.
(repsmäistä naurua) Nasdaq kirjoitti:
Näin vähän laskeskelinkin. Kun naiselle ostaa padin, on somepadi.
(padimaista naurua)Muista et riski on kova kuitenkin, että naises just rakastaa lehden tuoksua ja rapinaa, ja siksi haluaa tuntea oikean lehden käsissään (toki jos hän tän viimesen sanoo, niin voit häiritä sen lukemista sillä että "haluatko tuntea jotain paljon parempaa käsissäsi??")
- Nasdaq
kanasutra kirjoitti:
Muista et riski on kova kuitenkin, että naises just rakastaa lehden tuoksua ja rapinaa, ja siksi haluaa tuntea oikean lehden käsissään (toki jos hän tän viimesen sanoo, niin voit häiritä sen lukemista sillä että "haluatko tuntea jotain paljon parempaa käsissäsi??")
Ihan olet oikeilla linjoilla. Mä en oikein ymmärrä tätä teinimäistä himoa nuolla ja lääppiä laseja.
Ihan sekavaa aikaa. Nasdaq kirjoitti:
Ihan olet oikeilla linjoilla. Mä en oikein ymmärrä tätä teinimäistä himoa nuolla ja lääppiä laseja.
Ihan sekavaa aikaa.Ps. Tarkotin sillä "paremmalla" sitten jotain muuta kuin sitä padia.
Älysikö vaimo sanoa, että lue ite padilta Hesari niin kaikki on tyytyväisiä?
- Nasdaq
Sun empatia ei riitä ymmärtämään sen rapinan määrää, joka pääni tällä hetkellä täyttää.
(löyhästi korreloitunutta naurua) Nasdaq kirjoitti:
Sun empatia ei riitä ymmärtämään sen rapinan määrää, joka pääni tällä hetkellä täyttää.
(löyhästi korreloitunutta naurua)Mulla ei koskaan ole ollut tollasia ongelmia. Ex on aamuvirkku ja oli lukenut lehdet moneen kertaan ennen kuin mä edes suunnittelin herääväni. Parinvalintakysymys.
- Nasdaq
bravo.bravi kirjoitti:
Mulla ei koskaan ole ollut tollasia ongelmia. Ex on aamuvirkku ja oli lukenut lehdet moneen kertaan ennen kuin mä edes suunnittelin herääväni. Parinvalintakysymys.
Miten sä tollasia jossain pubissa kyselet.
- Siis hei. Räpläätsä beibe lehtees kovaäänisesti?
(naurua)
- heti vacaroon kautta
miltä kuulostaa rapiseva nauru?
- Nasdaq
Mikä on vacaroo?
(meni ohi -naurua) - menköön.
Nasdaq kirjoitti:
Mikä on vacaroo?
(meni ohi -naurua)tyhmä!
- Nasdaq
Mikä hitto tää on?
(mollottaa)
- se on .. ..
Vocaroolla on pilvipalvelu...ohjelma jolla voit äänittää vaikka ne aamulehtirapinat tai laulaa siihen. Ohjelma tallentaa filen ja voit liittää sen vaikka tänne suoli 24 palstalle.
http://vocaroo.com/
Muutama neuvokas onkin jo liittänyt tänne omaa puhettaan ja naputusta jne
Et....jos tuntuu että on tarvetta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2356978SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2253634Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti293466"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2442405SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1441861Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401837Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1231641Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141186- 1251133
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii191009