suruinen sunnuntai

Jollekin näkijälle

Olen kiitollinen jos näkisit minulle. Ristiverinen vanhempi nainen.
Lähi-ihmissuhteissa ongelmia. Mitä näkyy, pysynkö jatkossa välttämään henkilön seuraa, jota kohtaan tunnen voimakasta vastenmielisyyttä loukkaavan käytöksensä takia. Löytyykö minulle miestä kumppaniksi ja vähän "puskuriksikin" ,kestääkseni paremmin kiusaajaani. Kuinka nämä kuviot näkyy?

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinulla on odotukset työasioihin littyen, niissä sinä olet erittäin tiukka itseäsi kohtaan.
      voi harmi kun ensimmäinen vastaukseni hävisi bitti taivaaseen, painoin väärää nappia! no aloitetaan alusta.

      saat apua paperiasioihin, myös kirjanpitoon tai veroasioihin, voit luottaa tähän mieheen täysin. ja kannattaakin.
      mitä kotiisi tulee, se ei lähde koskaan jalkojesi alta.

      tuo kysymäsi nainen, joka vetää perässään harmaata hapanta energiaa, voisi olla sisaresi, se on toki vain arvailuni tästä kuvasta. hänelläkin on omat neuvojansa, sillä teille tulee riitaa perheen tai suvun omistuksessa olevasta.
      mutta ei hän sinua pääse tönimään, koska sinä olet oikeasti rehellinen ihminen.

      alkumetreillä sinun miehesi ovat juuri niitä puskureita, eli sinä saat neuvoa erilaisiin kysymyksiisi juuri miehiltä.

      t. Keskiyö

      • suruinen sunnuntai

        Kiitos paljon ihana tuntijasi!
        Kiitos siitäkin kun kirjoitit uudelleen kirjoituksen harmillisen katoamisen jälkeen!
        Totta on, että vaadin paljon itseltäni työssä. En oikein siedä itseltäni virheitä, se on alue, jossa yritän olla mahdollisimman tarkka.
        Tuo nainen on siskoni. Tuo elämäni toinen ahdistavista ihmissuhteista.
        Rehellisyys on minulle tärkeää. Aitous myös.
        Hienoa, jos löytyy minullekin tukea ja kumppanuutta:)!
        Kiitos paljon Sinulle!


      • suruinen sunnuntai
        suruinen sunnuntai kirjoitti:

        Kiitos paljon ihana tuntijasi!
        Kiitos siitäkin kun kirjoitit uudelleen kirjoituksen harmillisen katoamisen jälkeen!
        Totta on, että vaadin paljon itseltäni työssä. En oikein siedä itseltäni virheitä, se on alue, jossa yritän olla mahdollisimman tarkka.
        Tuo nainen on siskoni. Tuo elämäni toinen ahdistavista ihmissuhteista.
        Rehellisyys on minulle tärkeää. Aitous myös.
        Hienoa, jos löytyy minullekin tukea ja kumppanuutta:)!
        Kiitos paljon Sinulle!

        Hei Tuntijasi!
        Suruinen sunnuntai pyytäisi vielä tarkennusta, jos se on vain mahdollista.
        Kysyisin tuosta kun sanot, että kotini ei koskaan lähde jalkojeni alta. Voisitkohan sitä avata, mitä sillä tarkoitat. Kiinnostaisi todella paljon, tarkoittaako se esim. varsinaista asuntoa, kotia vai läheistä omaa perhettä ja hänen perhettään.
        Siitä myös kysyisin, mitä tarkoittaa tuo suvun omistuksessa oleva. Onko se jotain aineellista, vai kenties ihminen. Kiitos jos ehdit tähän vastata.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3548
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      102
      3429
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      94
      2996
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      61
      2703
    5. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      70
      2672
    6. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2515
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      17
      2202
    8. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1464
    9. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      102
      1360
    10. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      392
      1293
    Aihe